fbpx
side-area-logo
PRZYPADKI KLINICZNE W GABINECIE OSTEOPATY
MMM
Kurs dla
 • fizjoterapeutów
 • studentów fizjoterapii
 • studentów osteopatii
 • techników fizjoterapii
 • masażystów
Formuła

3 dni (27 godzin dydaktycznych)

Terminy

I EDYCJA – tylko 1 edycja w 2020 r!
11-13.12.2020 r.

Cena

1600,00 zł 

Informacje

Uczestnik otrzymuje:
– skrypt
– certyfikat ukończenia kursu pol.-ang.
W trakcie szkolenia zapewniamy przerwy kawowo-deserowe.

Instruktorzy

mgr Marcin Hoffmann D.O.

Dyplomowany osteopata, fizjoterapeuta, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu i 5-cio letnich studiów z zakresu osteopatii na Sutherland College of Osteopathic Medicine (Belgia) oraz uczestnik wielu specjalistycznych szkoleń podyplomowych z zakresu osteopatii, terapii manualnej i rehabilitacji.

Terapeuta z dziesięcioletnim doświadczeniem klinicznym prowadzący prywatny gabinet osteopatii i rehabilitacji, specjalizujący się w leczeniu dysfunkcji narządu ruchu.…(czytaj więcej)

mgr Włodzimierz Ciepała D.O.

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach i 5 letnich Studiów Podyplomowych w Sutherland College of Osteopathic Medicine, Belgia. Certyfikowany terapeuta: Terapii manualnej Kaltenborn- Evjenth, metody PNF, Terapii manualnej wg.B Mulligana, Europen FDM Association, Techniki pracy mięśniowo-powięziowej przez fibrolizę z wykorzystaniem haczyków.

Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy zawodowej zdobyte podczas pracy w Szpitalu Górniczym w Sosnowcu na oddziale neurochirurgii i Ośrodku Rehabilitacyjnym w Miechowie…(czytaj więcej)

Kurs jest prowadzony przez 2 osteopatów mgr Marcina Hoffmanna D.O. oraz mgr Włodzimierza Ciepałę D.O.

Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z przypadkami klinicznymi, spotykanymi w codziennej pracy w gabinecie. Poddane analizie zostaną najczęstsze objawy pacjentów.

Podczas kursu omówione zostanie szereg przypadków klinicznych, z którymi spotykamy się w codziennej pracy z Pacjentami. Poddane analizie zostaną najczęstsze objawy pacjentów. Omówimy ich pochodzenie, zastanowimy się o czym świadczą, jak je interpretować oraz łączyć lub wykluczać podczas diagnostyki klinicznej w kontekście konkretnego pacjenta. Omówiony zostanie szczegółowy wywiad oraz badanie przedmiotowe, celem przeprowadzenia diagnostyki różnicowej wykluczającej oraz ustalenia sposobu (planu) terapii.

Podczas analizy konkretnego przypadku przedstawimy wzajemne połączenia anatomiczne, biomechaniczne oraz ich związki z objawami, z którymi zgłasza się pacjent. Na podstawie tej analizy zaproponujemy specyficzne techniki manualne w procesie leczenia lokalnego i globalnego.

Przedstawimy pracę z pacjentem z użyciem technik strukturalnych i funkcjonalnych w obrębie kręgosłupa, stawów i powięzi oraz trzewnych, z wyjaśnieniem dlaczego w danym przypadku ten sposób leczenia wybraliśmy.

Program
 1. Górny otwór klatki piersiowej
 2. Bóle kręgosłupa szyjnego (dyskopatia, Whiplash, rwa szyjno-barkowa)
 3. Obręcz barkowa i kończyna górna (zapalenie okołostawowe stawu barkowego, ból w rejonie nadkłykcia bocznego i przyśrodkowego stawu łokciowego, zespoły uwięźnięcia nerwów obwodowych)
 4. Dolegliwości kręgosłupa piersiowego i klatki piersiowej (neuralgia międzyżebrowa, dorsalgia)
 5. Dyskopatia lędźwiowa – stany ostre i przewlekłe – praca z pacjentem w różnym wieku.
 6. Rwa kulszowa i udowa
 7. Ból w pachwinie
 8. Ból w rejonie kości krzyżowej oraz pośladka
 9. Dolegliwości stawy kolanowego, skokowego oraz stopy – urazy, przeciążenia oraz stany zapalne
Zapisz się na kurs