Skip to content

Instruktorzy

Jacek Tuz

dr Jacek Tuz

FIZJOTERAPEUTA, TERAPEUTA DYPLOMOWANY (DIP. MDT) I INSTRUKTOR MIĘDZYNARODOWEGO INSTYTUTU MCKENZIEGO (MDT FACULTY)

Jedyny licencjonowany Instruktor Międzynarodowego Instytutu McKenziego w Polsce.

Doktor nauk o zdrowiu, magister fizjoterapii, uczestnik wielu szkoleń podyplomowych m.in. metody Kaltenborna-Evjentha, PNF, Lechnert–Schrott, jak również FDM w ramach organizacji IFDMO (zdany egzamin na stopień„FDM practitioner”).

Od 1999 roku rozpoczął edukację z zakresu systemu Mechanicznego Diagnozowania i Terapii (metody McKenziego) uzyskując w 2000 roku stopień TerapeutyCertyfikowanego Międzynarodowego Instytutu McKenziego (Cred. MDT).

W 2002 roku rozpoczął kształcenie w ramach programu dyplomowego Międzynarodowego Instytutu McKenziego, a w 2003 roku (Rzym)zdał egzamin uzyskując Dyplom z zakresu Mechanicznego Diagnozowania i Terapii (Dip. MDT).

Pod koniec 2008 roku uzyskał prawo uczenia metody McKenzego na terenie Polski, a od roku 2015 uprawnienia do prowadzenia wszystkich stopni kursu podstawowego z zakresu Mechanicznego Diagnozowania i Terapii.

Od roku 1998 prowadzi prywatną praktykę fizjoterapeutyczną oraz jest twórcą i pomysłodawcą projektu „Fizjoterapia MDT” w Tychach, w którym szczególnie wykorzystuje potencjał diagnostyczny metody McKenziego. Chętnie prowadzi wykłady, prelekcje, pogadanki, warsztaty nie tylko z metody McKenziego, ale także z zakresu fizjoprofilaktyki.

Prywatnie – szczęśliwy mąż i ojciec trójki chłopców. Interesuje się sportem, zwłaszcza siatkówką z racji jej uprawiania przez synów, jak i koszykówką, którą sam kiedyś aktywnie uprawiał. Pasjonat i kibic żużla. Pozazawodowo czynnie uczestniczy w pomocy ludziom chorym.

CZYTAJ WIĘCEJ

Sprawdź dostępne terminy naszych kursów i warsztatów.

×
Dofinansowanie kursów
Strefa kursanta