Skip to content

Instruktorzy

Jacek Tuz

mgr Jacek Tuz

FIZJOTERAPEUTA

Fizjoterapeuta, Dyplomowany Terapeuta (Dip MDt) i Instruktor Międzynarodowego Instytutu McKenziego (MDT Faculty).

Absolwent Zamiejscowego Wydziału Wychowania Fizycznego AWF Poznań w Gorzowie Wielkopolskim – magister wychowania fizycznego (1993)oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach –  magister fizjoterapii (1997).

Uczestnik wielu szkoleń podyplomowych m.in. metody Kaltenborna-Evjentha, PNF, Lechnert–Schrott, jak również  FDM w ramach organizacji IFDMO (zdany egzamin na  stopień „FDM practitioner”).

Od 1999  roku rozpoczął edukację z zakresu metody McKenziego uzyskując w 2000 roku tytuł Certyfikowanego Terapeuty Międzynarodowego Instytutu McKenziego (Cert. MDT).

W 2003 roku w Rzymie zakończył egzaminem uczestnictwo w programie dyplomowym Międzynarodowego Instytutu McKenziego (2002-2003), otrzymując Dyplom z zakresu Mechanicznego Diagnozowania i Terapii (Dip. MDT). Pod koniec 2008 roku uzyskał prawo uczenia metody McKenziego na terenie Polski, a od roku 2015 uprawnienia do prowadzenia wszystkich stopni kursu podstawowego z zakresu Mechanicznego Diagnozowania i Terapii (MDT) wg Metody McKenziego.

Przez długie lata pracował na Oddziale Rehabilitacji Narządu Ruchu w Lędzinach.

Od roku 1998 prowadzi prywatną praktykę fizjoterapeutyczną oraz jest twórcą i pomysłodawcą projektu „Fizjoterapia MDT” w Tychach. W pracy korzysta również z modelu FDM. Chętnie prowadzi wykłady, prelekcje, pogadanki, warsztaty nie tylko z metody McKenziego, ale także z zakresu fizjoprofilaktyki. Jest członkiem  zespołu ekspertów  ds. fizjoprofilaktyki Krajowej Izby Fizjoterapeutów, a także członkiem Komisji Rewizyjnej KIF na lata 2016-2020.

Otwarty przewód doktorski na Wydziale Nauk o Zdrowiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Autor kilku artykułów publikowanych w czasopismach recenzowanych oraz współautor rozdziału w książce „Kompleksowe leczenie choroby zwyrodnieniowej stawów” pod redakcją prof. Tomaszewskiego. Członek założyciel Stowarzyszenia MDT Polska.

Prywatnie -szczęśliwy mąż i ojciec trójki chłopców. Kocha spędzać czas ze swoją małżonką – od ponad dwudziestu lat nigdy nie nudzi go jej towarzystwo. Kibicuje pasjom swoich synów – dwóch z nich uprawia siatkówkę. Interesuje się sportem, zwłaszcza siatkówką z racji jej uprawiania przez synów, jak i koszykówką, którą sam kiedyś aktywnie uprawiał. Pasjonat i kibic żużla. Pozazawodowo czynnie uczestniczy w pomocy ludziom chorym. Lubi wyzwania ….

CZYTAJ WIĘCEJ

Instruktor prowadzi kursy:

Mechaniczne diagnozowanie i terapia (mdt) zespołów bólowych kręgosłupa i kończyn wg. metody McKenziego
02.12.2021 - 05.12.2021

Mechaniczne diagnozowanie i terapia (mdt) zespołów bólowych kręgosłupa i kończyn wg. metody McKenziego

Kurs do osób zainteresowanych diagnostyką i terapią zespołów bólowych kręgosłupa i kończyn metodą McKenziego

28 h
1990 zł

Sprawdź dostępne terminy naszych kursów i warsztatów.

×
Dofinansowanie kursów