Skip to content

Instruktorzy

Rajmund Tomczakowski

mgr Rajmund Tomczakowski

FIZJOTERAPEUTA

Fizjoterapeuta, Dyplomowany Terapeuta (Dip MDt) i Instruktor Międzynarodowego Instytutu McKenziego (MDT Faculty).

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie na Wydziale Rehabilitacji Ruchowej          – magister fizjoterapii (1998). Uczestnictwo w licencjonowanych kursach z zakresu Ortopedycznej Terapii Manualnej Kaltenborn-Evjenth i PNF oraz uzyskanie w 2000 roku tytułu Certyfikowanego Terapeuty Międzynarodowego Instytutu McKenziego (Cert. MDT), umożliwiło mu wyspecjalizowanie się w diagnozowaniu i terapii schorzeń kręgosłupa i kończyn. 

W latach 2002-2003 uczestniczył w programie dyplomowym Międzynarodowego Instytutu McKenziego, zakończonym w Rzymie 2003 roku egzaminem i uzyskaniem Dyplomu z zakresu Mechanicznego Diagnozowania i Terapii (Dip. MDT). Po ukończeniu dwuletniego stażu jako asystent instruktora, otrzymał w 2007 roku uprawnienia instruktora Metody McKenziego. W 2013 roku uzyskał prawo do prowadzenia wszystkich stopni kursu z zakresu Mechanicznego Diagnozowania i Terapii (MDT) wg. Metody McKenziego. W okresie ostatnich dwudziestu lat pracował w kilku warszawskich klinikach medycznych, a od 2008 roku wykorzystuje zdobytą wcześniej wiedzę i doświadczenie prowadząc indywidualną praktykę fizjoterapeutyczną. Aby stworzyć swoim pacjentom warunki do profesjonalnej i kompleksowej terapii oraz poszerzać i utrzymywać na najwyższym poziomie, nie tylko swoje zawodowe, ale i dydaktyczne kwalifikacje związane z MDT, pozostaje w stałym kontakcie ze specjalistami z wielu dziedzin medycyny oraz wiodącymi placówkami diagnostyczno-leczniczymi.

Autor i współautor kilku publikacji naukowych, uczestnik oraz prelegent podczas licznych kongresów  i konferencji poświęconych tematyce diagnozowania i leczenia narządu ruchu.

Wiceprezes Stowarzyszenia MDT Polska – Filii Międzynarodowego Instytutu McKenziego.

Prywatnie – szczęśliwy mąż i ojciec dwóch córek, miłośnik morza i obcowania z naturą, aktywnie uprawiający kitesurfing i biegi długodystansowe. Z jednej strony wielki pasjonat zaawansowanej technologicznie Formuły 1, a z drugiej strony zwolennik bezpośredniej –  poza internetowej i poza SMS-owej komunikacji międzyludzkiej.

CZYTAJ WIĘCEJ

Instruktor prowadzi kursy:

Sprawdź dostępne terminy naszych kursów i warsztatów.

×
Dofinansowanie kursów