Skip to content
Kurs stacjonarny

Kompleksowa Fizjoterapia Onkologiczna kończyna górna i głowa

Kurs dla fizjoterapeutów, lekarzy, studentów ww. kierunków.

Wybierz termin
Zapisz się na kurs

Opis kursu

Jedyne szkolenie z zakresu fizjoterapii onkologicznej o tak szerokim zakresie.

Cena: 1 850 zł
Cena promocyjna – przy zakupie obu modułów: 3 500 zł (cena za 2 moduły)
Czas trwania: 30 godz. dydaktycznych / 3 dni

TERMINY

 • Katowice 30.08-1.09.2024
 • Gdańsk 20-22.09.2024
 • Kraków 4-6.10.2024
 • Poznań 22-24.11.2024

Kompleksowa Fizjoterapia Onkologiczna jest jedynym szkoleniem z zakresu fizjoterapii onkologicznej o tak szerokim zakresie – od diagnostyki przez terapię do pomiarów, niezbędnych do właściwego zlecenia wyrobów kompresyjnych.

Wszechstronne przygotowanie do pracy z pacjentami onkologicznymi stanowi podstawę sukcesu terapeutycznego, stąd syntetyczne zaplanowanie programu szkolenia – podstawowe założenia teoretyczne z zakresu anatomii, fizjologii i patofizjologii układu chłonnego, diagnostyka, terapia i zaopatrzenie kompresyjne pacjenta.

Absolwenci kursu będą gruntownie przygotowani do pracy z pacjentem onkologicznym, obrzękowym czy urazowym, wiedza i umiejętności zdobyte w trakcie szkolenia umożliwiają samodzielne prowadzenie pacjenta od momentu diagnostyki do zlecenia zaopatrzenia kompresyjnego.

Podstawowym założeniem szkolenia Kompleksowa Fizjoterapia Onkologiczna jest przekazanie najnowszej wiedzy opartej o EBM w przypadku praktycznego postępowania fizjoterapeutycznego z pacjentem onkologicznym.

Głównym celem kursu jest przekazanie kompletnych zasad, sposobów i technik pracy z pacjentami u których wystąpił obrzęk limfatyczny zarówno wtórny jak i pierwotny.

Program

KOŃCZYNA GÓRNA + GŁOWA

Dzień 1

 1. Wprowadzenie do fizjoterapii onkologicznej
 2. Podstawowe zagadnienia dotyczące fizjoterapii onkologicznej
 • Standardy i zasady fizjoterapii onkologicznej
 • Anatomia i fizjologia układu limfatycznego
 1. Patofizjologia obrzęku limfatycznego
 2. Fizjologiczne podstawy drenażu limfatycznego
 3. Wprowadzenie do technik drenażu limfatycznego
 • Wykonanie drenażu limfatycznego w obrzęku pierwotnym
 • Wykonanie drenażu limfatycznego w obrzęku wtórnym

Dzień 2

 1. Diagnostyka obrzęku limfatycznego
 2. Stadia obrzęku limfatycznego
 3. Rodzaje niewydolności limfatycznej
 4. Wprowadzenie do kompresjo terapii
 • Podstawowe prawa określające fizjologiczne podstawy kompresji
 • Wpływ kompresji na układ limfatyczny, żylny, mikrokrążenie
 1. Bandażowanie wielowarstwowe
  • Przedstawienie i omówienie poszczególnych materiałów wykorzystywanych do bandażowania
  • Wykonanie bandażowania wielowarstwowego z wykorzystaniem różnych rodzajów bandaża (nisko-, wysokoelastyczny)

Dzień 3

 1. Wprowadzenie do doboru i zlecania wyrobów kompresyjnych
 2. Omówienie poszczególnych rodzajów wyrobów kompresyjnych
 3. Omówienie i przedstawienie kart pomiarowych do zlecania wyrobów kompresyjnych
 4. Wykonanie pomiarów obwodów oraz długości zgodnie z metodyką i kartą pomiarową
 5. Wykonanie drenażu limfatycznego głowy (twarzy)
 6. Omówienie możliwości zastosowania poznanych technik w innych jednostkach chorobowych oraz medycynie estetycznej (fizjoterapii estetycznej)
30 godz. (3 dni)
cena: 1 850 zł

KURSANT OTRZYMUJE:

 • materiały szkoleniowe
 • certyfikat ukończenia kursu

MIEJSCE i GODZINY

Uczestnicy zostaną poinformowani mailowo o dokładnym miejscu i godzinach szkolenia.

Zobacz również inne kursy:

Zapisz się na kurs

Wybierz miasto i termin kursu

  Zapisz się na kurs
  Uwaga! Certyfikat/faktura ze szkolenia będzie wystawiany/-a zgodnie z danymi podanymi w formularzu. Prosimy o dokładne sprawdzenie poprawności wprowadzonych danych, aby mieć pewność, że wszystkie informacje organizacyjne dotyczące szkolenia dotrą do Państwa, a na certyfikacie i fakturze będą widniały właściwe dane. W przypadku wprowadzenia błędnych danych lub braku ich aktualizacji, za wydanie poprawnych duplikatów dokumentów pobierana jest opłata w wysokości 50 zł.


  Dane do faktury (PRACODAWCY):

  Podanie danych w zakresie wykształcenia oraz danych wykraczających poza zakres wymagany przepisami prawa tj. określonych w formularzu zgłoszeniowym jest dobrowolne, przy czym podanie ich i nie wyrażenie zgody na przetwarzanie uniemożliwi udział w procesie rekrutacji.

  Przyjąłem/Przyjęłam do wiadomości, że w każdej chwili przysługuje mi prawodo wycofania zgody na przetwarzanie moich danych osobowych. Cofnięcie zgody niebędzie wpływać na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie mojej zgody przed jej wycofaniem.

  Sprawdź dostępne terminy kursów i warsztatów.

  Jeśli chcesz poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności w zakresie pracy z pacjentem onkologicznym, zapisz się na nasz kurs drenażu limfatycznego. Szkolenie ma kompleksowy charakter, a jego program obejmuje zagadnienia z obszaru diagnostyki, terapii oraz zaopatrzenia kompresyjnego pacjenta.

  Kompleksowa fizjoterapia onkologiczna – poznaj zasady i techniki pracy z pacjentami

  Organizowany przez nas kurs kompleksowej fizjoterapii onkologicznej ma bardzo szeroki zakres. Składa się dwóch modułów, na których szczegółowo omawiane są:

  • zagadnienia teoretyczne z zakresu anatomii, fizjologii i patofizjologii układu chłonnego,
  • aspekty praktyczne: metody diagnostyczne i terapeutyczne oraz sposoby wykonywania pomiarów, doboru i zlecania wyrobów kompresyjnych.

  Dzięki udziałowi w szkoleniu dowiesz się, jak pracować z osobami, u których wystąpił obrzęk limfatyczny – pierwotny lub wtórny. Kurs fizjoterapia onkologiczna kompleksowo przygotuje Cię do samodzielnego prowadzenia pacjentów i skutecznego planowania oraz prowadzenia terapii.

  Jedyny taki kurs drenażu limfatycznego

  Nasz kurs kompleksowej fizjoterapii onkologicznej wyróżnia nie tylko wyjątkowo bogaty program, ale również kadra instruktorska. Zajęcia prowadzą mgr Anna Babkiewicz, specjalizująca się w postępowaniu z pacjentem z obrzękiem limfatycznym, oraz dr Piotr Turmiński i dr Tomasz Zawiślak – eksperci oraz trenerzy szkoleń z zakresu fizjoterapii onkologicznej w ramach projektu FIZJO-LEARNING. Masz więc szansę uczyć się od najlepszych – doświadczonych praktyków fizjoterapii z rozległą wiedzą w zakresie drenażu limfatycznego.

  Chcesz zapisać się na szkolenie? Nasz kurs drenażu limfatycznego odbywa się w Poznaniu, Krakowie, Katowicach, Rzeszowie i Gdańsku . Sprawdź najbliższe terminy i wypełnij formularz dostępny na stronie. W razie pytań o kursy dla fizjoterapeutów oraz możliwość uzyskania dofinansowania szkoleń zapraszamy do kontaktu.

  ×
  Dofinansowanie kursów
  Strefa kursanta