Skip to content
Kurs online

Leczenie najczęstszych przyczyn cierpnięcia/ drętwienia rąk

Dla fizjoterapeutów, osteopatów, chiropraktyków, lekarzy, studentów medycyny, masażystów

Wyślij zgłoszenie

Opis kursu

Szkolenie jest połączeniem aktualnej wiedzy zdobytej na europejskich kursach fizjoterapeutycznych oraz wieloletniego doświadczenia klinicznego w pracy z pacjentami (również w sporcie zawodowym).

Czas trwania: 1,5 godz + czas na sesję pytań do prowadzącego

TERMINY

Celem kursu jest poszerzenie wiedzy terapeutycznej, oraz poznanie nowego podejścia w manipulacji powięzi.

Z każdym rokiem przybywa więcej osób cierpiących na drętwienie rąk. Blisko połowa pacjentów borykająca się z problemami, począwszy od tułowia a skończywszy w obrębie głowy, cierpi na drętwienia o różnym charakterze w obrębie kończyn górnych.

W mojej codziennej praktyce fizjoterapeutycznej przyjmujemy kilkudziesięciu takich pacjentów tygodniowo. Istnieje kilka syndromów drętwienia rąk – często błędnie diagnozowana „cieśń nadgarstka”. W większości przypadków potrzebujemy zaledwie dwóch wizyt w celu wycofania objawów. Kolejne dwie mają na celu odbudowę kontroli motorycznej czyli w większości przypadków wyeliminowanie bezpośredniej przyczyny schorzenia.

Zapraszamy na webinar Grzegorza Skousa, fizjoterapeuty, który w swojej pracy wykorzystuje nowoczesne metody fizjoterapeutyczne, zajmuje się edukacją fizjoterapeutów i lekarzy z zakresu najnowszych technik leczenia oraz prewencji urazów, terapeuta technik funkcjonalnych, diagnozuje dysfunkcje motoryczne, skutecznie eliminuje zespoły bólowe kręgosłupa oraz prowadzi treningi motoryczne sportowców.

Program

Na tym szkoleniu zostaną przedstawione :

  • etapy postępowania w leczeniu tego rodzaju dysfunkcji,
  • rodzaje zdrętwienia,
  • modele terapeutyczne,
  • techniki ślizgowe, płynowe, rozluźniające
  • uwięźnięcia nerwów

FORMA: kurs ma formę spotkania on-line, jest prowadzony na żywo. W czasie półtoragodzinnego webinaru prowadzący będzie prezentował wybrane techniki terapii manualnej lub omawiał nagrania. Po zakończeniu tej części prowadzący będzie odpowiadał na pytania.

KURSANT OTRZYMUJE PO KURSIE NA ADRES MAILOWY:

  • certyfikat ukończenia kursu
  • dostęp do nagrania z webinaru przez 30 dni
  • fakturę

WYMAGANIA TECHNICZNE:

Dla zapewnienia bezproblemowego przebiegu wydarzenia zalecamy korzystanie z aktualnych wersji przeglądarki Chrome, Safari, Firefox, Opera lub Edge. Przed rozpoczęciem webinaru zalecamy sprawdzić swoje połączenie internetowe.

 

Wyślij zgłoszenie

Dane do faktury (PRACODAWCY):


Sprawdź dostępne terminy kursów i warsztatów.

×
Dofinansowanie kursów