Metody zaopatrzenia ortopedycznego stosowane w rehabilitacji dzieci
Kurs dla fizjoterapeutów, lekarzy, terapeutów zajęciowych, studentów fizjoterapii, wszystkich osób biorących udział w procesie rehabilitacji dzieci
Opis kursu
Celem szkolenia jest przygotowanie teoretyczne jak i praktyczne uczestników w zakresie funkcjonowania narządu ruchu, podziału zaopatrzenia ortopedycznego oraz jego praktyczne wykorzystanie w zależności od dysfunkcji dziecka oraz jego możliwości zgodnie z zasadami ICF.
TERMINY
- 18-19.09.2021
Szkolenie skierowane jest do osób pracujących z dziećmi, którzy pragną poznać zasady doboru odpowiedniego zaopatrzenia ortopedycznego w pediatrii z uwzględnieniem kompleksowego podejścia do małego pacjenta.
Przedstawiony zostanie szeroki wachlarz rozwiązań z zaopatrzenia ortopedycznego dla dzieci po amputacjach, w dysfunkcjach układu ruchu, w chorobach neurologicznych, wadach genetycznych czy w wadach postawy.
Uczestnicy kursu:
- nauczą się w jaki sposób dobierać indywidualny sprzęt rehabilitacyjny u dzieci w zależności od poziomu funkcjonowania, tak aby nie ograniczać aktywności własnej pacjenta.
- nauczą się jak oceniać wartości sprzętu w odniesieniu do uzyskanych podczas rehabilitacji osiągnięć.
- poznają innowacyjne sprzęty stworzone w najnowszych standardach w świecie rehabilitacji, które nadają lepszy wymiar życia codziennego dzieciom, ich rodzinom i opiekunom.
- dowiedzą się jak pozyskać dofinansowania na urządzenia rehabilitacyjne dla dzieci.
Program
DZIEŃ I
- Wprowadzenie do zaopatrzenia w pediatrii.
- Zaopatrzenie ortopedyczne w przypadku amputacji u dzieci (wrodzonych i nabytych).
- Dobór sprzętu wpływającego na jakość życia dzieci (pionizatory, siedziska, wózki, sytemy pozycjonowania itp.)
- Zaopatrzenie ortopedyczne wpływającego na jakość życia dzieci i używane w terapii (pionizatory, wózki siedziska ciąg dalszy; TreaxPads
- Demonstracja pacjenta.
- Dyskusja
- Podsumowanie
DZIEŃ II
- Zastosowanie sprzętu ortopedycznego jako narzędzia służącego do osiągania wyznaczonych celów podczas terapii z małym pacjentem (urządzenia do nauki chodu, kombinezony, odzież kompresyjna itp.)
- Demonstracja pacjenta
- Dyskusja
- Zaopatrzenie ortopedyczne w dysfunkcjach kończyny górnej u dzieci (stabilizatory, ortezy, systemy do rehabilitacji kończyny górnej).
- Zastosowanie sprzętu ortopedycznego w wadach postawy oraz w deformacji kształtu głowy.
- Zaopatrzenia ortopedycznego w dysfunkcjach kończyny dolnej (stabilizatory, ortezy, systemy do rehabilitacji kończyny dolnej).
- Podsumowanie.
KURSANT OTRZYMUJE:
- materiały szkoleniowe
- certyfikat ukończenia kursu
MIEJSCE i GODZINY
Uczestnicy zostaną poinformowani mailowo o dokładnym miejscu i godzinach szkolenia.