Skip to content
Kurs online

Neuropatie kończyny dolnej – anatomia i sposoby leczenia

Kurs dla fizjoterapeutów, osteopatów, lekarzy, studentów powyższych kierunków, masażystów.

99 zł
Wybierz termin
Wyślij zgłoszenie

Opis kursu

Poznaj anatomię, techniki badania, najczęstsze dysfunkcje i sposoby leczenia nerwów obwodowych kończyny dolnej.

Czas trwania: 1,5 h + pytania do instruktora

Unerwienie kończyny dolnej rozpoczyna się na poziomie splotu lędźwiowego i krzyżowego. Znając nerwy, które wychodzą z tych dwóch splotów, obszar skóry przez nie unerwiony oraz mięśnie, do których dostarczany jest prąd, terapeuta jest w stanie precyzyjnie określić miejsce powstania dolegliwości.

Jednym z najczęściej spotykanych problemów bólowych naszych pacjentów są dolegliwości bólowe dolnego odcinka pleców, często z promieniowaniem do uda, pośladka, łydki bądź stopy. Głównym zadaniem terapeuty będzie określenie, czy źródło dolegliwości rozpoczyna się już na poziomie otworu międzykręgowego, powstaje na przebiegu nerwu obwodowego, czy jest to jedynie problem mięśniowy. Jeśli pacjentowi towarzyszą symptomy neurologiczne – wówczas trzeba precyzyjnie określić obszar powstania bólu.

Aby precyzyjnie poradzić sobie z tym problemem i pomóc pacjentowi musimy znać przebieg nerwów i obszary jego unerwienia.

Czego możemy spodziewać się po kursie:

Kurs podzielony jest na część teoretyczną i praktyczną. W kursie udział weźmie pacjent. Dzięki temu badanie dermatomów, testy kliniczne, badanie siły mięśniowej i sposoby leczenia omówione zostaną w formie praktycznej.

CZYTAJ WIĘCEJ

KURSANT OTRZYMUJE:

 • materiały szkoleniowe
 • certyfikat ukończenia kursu
 • fakturę

WYMAGANIA TECHNICZNE:

Dla zapewnienia bezproblemowego przebiegu wydarzenia zalecamy korzystanie z aktualnych wersji przeglądarki Chrome, Safari, Firefox, Opera lub Edge.

Przed rozpoczęciem webinaru zalecamy sprawdzić swoje połączenie internetowe.

Zapisz się na kurs

Wybierz miasto i termin kursu

  Wyślij zgłoszenie
  Dane do faktury (PRACODAWCY):

  Podanie danych w zakresie wykształcenia oraz danych wykraczających poza zakres wymagany przepisami prawa tj. określonych w formularzu zgłoszeniowym jest dobrowolne, przy czym podanie ich i nie wyrażenie zgody na przetwarzanie uniemożliwi udział w procesie rekrutacji.

  Przyjąłem/Przyjęłam do wiadomości, że w każdej chwili przysługuje mi prawodo wycofania zgody na przetwarzanie moich danych osobowych. Cofnięcie zgody niebędzie wpływać na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie mojej zgody przed jej wycofaniem.

  Sprawdź dostępne terminy kursów i warsztatów.

  ×
  Dofinansowanie kursów
  Strefa kursanta