Skip to content
Kurs online

Neuropatie kończyny górnej – anatomia i sposoby leczenia

Kurs dla fizjoterapeutów, osteopatów, lekarzy, studentów powyższych kierunków, masażystów.

99 zł
Wybierz termin
Wyślij zgłoszenie

Opis kursu

Poznaj anatomię, techniki badania, najczęstsze dysfunkcje i sposoby leczenia nerwów obwodowych kończyny górnej.

Czas trwania: 1,5 h + pytania do instruktora

Nerwy rdzeniowe z segmentów C5-T1 tworzą splot ramienny unerwiający kończynę górną i mięśnie powierzchowne grzbietu. Każdy na pewno kojarzy z książek anatomicznych plątaninę żółtych kabelków, sięgających do każdego obszaru skóry, mięśni, stawów, naczyń krwionośnych i całej reszty tkanek kończyny górnej.

By dobrze zrozumieć działanie splotu i zależności segmentarne należy cofnąć się do momentu, gdy w okolicach 5 tygodnia rozwoju embrionalnego, aksony ruchowe  zaczynają migrować wnikając do masy mięśniowej kończyn. To one będą zaopatrywać nasze mięśnie w prąd. Następnie należy przejść drogę, jaką wędrują nasze nerwy obwodowe, zaczynając od korzeni nerwowych, poprzez pnie, pęczki i pojedyncze nerwy. Należy zastanowić się, w których nerwach dominuje unerwienie motoryczne, a w których sensoryczne oraz jak układają się dermatomy. Trzeba zastanowić się nad głównymi nerwami obwodowymi i kluczowymi miejscami, przez które nerwy muszą się przecisnąć lub przebić. Na koniec pozostaje analiza, jak je zbadać i co się dzieje w przypadku ich patologii lub dysfunkcji oraz jak leczyć te dysfunkcje.

Czego możemy spodziewać się po kursie:

Kurs podzielony jest na część teoretyczną i praktyczną. W kursie udział weźmie pacjent. Dzięki temu badanie dermatomów, testy kliniczne, badanie siły mięśniowej i sposoby leczenia omówione zostaną w formie praktycznej

CZYTAJ WIĘCEJ

KURSANT OTRZYMUJE:

 • materiały szkoleniowe
 • certyfikat ukończenia kursu
 • fakturę

WYMAGANIA TECHNICZNE:

Dla zapewnienia bezproblemowego przebiegu wydarzenia zalecamy korzystanie z aktualnych wersji przeglądarki Chrome, Safari, Firefox, Opera lub Edge.

Przed rozpoczęciem webinaru zalecamy sprawdzić swoje połączenie internetowe.

Zapisz się na kurs

Wybierz miasto i termin kursu

  Wyślij zgłoszenie
  Dane do faktury (PRACODAWCY):

  Podanie danych w zakresie wykształcenia oraz danych wykraczających poza zakres wymagany przepisami prawa tj. określonych w formularzu zgłoszeniowym jest dobrowolne, przy czym podanie ich i nie wyrażenie zgody na przetwarzanie uniemożliwi udział w procesie rekrutacji.

  Przyjąłem/Przyjęłam do wiadomości, że w każdej chwili przysługuje mi prawodo wycofania zgody na przetwarzanie moich danych osobowych. Cofnięcie zgody niebędzie wpływać na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie mojej zgody przed jej wycofaniem.

  Sprawdź dostępne terminy kursów i warsztatów.

  ×
  Dofinansowanie kursów
  Strefa kursanta