Neuropatie kończyny górnej – anatomia i sposoby leczenia | ONLINE
Kurs dla fizjoterapeutów, osteopatów, lekarzy, studentów powyższych kierunków, masażystów.
Opis kursu
Poznaj anatomię, techniki badania, najczęstsze dysfunkcje i sposoby leczenia nerwów obwodowych kończyny górnej.
Nerwy rdzeniowe z segmentów C5-T1 tworzą splot ramienny unerwiający kończynę górną i mięśnie powierzchowne grzbietu. Każdy na pewno kojarzy z książek anatomicznych plątaninę żółtych kabelków, sięgających do każdego obszaru skóry, mięśni, stawów, naczyń krwionośnych i całej reszty tkanek kończyny górnej.
By dobrze zrozumieć działanie splotu i zależności segmentarne należy cofnąć się do momentu, gdy w okolicach 5 tygodnia rozwoju embrionalnego, aksony ruchowe zaczynają migrować wnikając do masy mięśniowej kończyn. To one będą zaopatrywać nasze mięśnie w prąd. Następnie należy przejść drogę, jaką wędrują nasze nerwy obwodowe, zaczynając od korzeni nerwowych, poprzez pnie, pęczki i pojedyncze nerwy. Należy zastanowić się, w których nerwach dominuje unerwienie motoryczne, a w których sensoryczne oraz jak układają się dermatomy. Trzeba zastanowić się nad głównymi nerwami obwodowymi i kluczowymi miejscami, przez które nerwy muszą się przecisnąć lub przebić. Na koniec pozostaje analiza, jak je zbadać i co się dzieje w przypadku ich patologii lub dysfunkcji oraz jak leczyć te dysfunkcje.
Czego możemy spodziewać się po kursie:
Kurs podzielony jest na część teoretyczną i praktyczną. W kursie udział weźmie pacjent. Dzięki temu badanie dermatomów, testy kliniczne, badanie siły mięśniowej i sposoby leczenia omówione zostaną w formie praktycznej
KURSANT OTRZYMUJE:
- materiały szkoleniowe
- certyfikat ukończenia kursu
- fakturę
WYMAGANIA TECHNICZNE:
Dla zapewnienia bezproblemowego przebiegu wydarzenia zalecamy korzystanie z aktualnych wersji przeglądarki Chrome, Safari, Firefox, Opera lub Edge.
Przed rozpoczęciem webinaru zalecamy sprawdzić swoje połączenie internetowe.