Skip to content
Kurs online

Przepony – obszary przejściowe w ciele

Dla fizjoterapeutów, osteopatów, chiropraktyków, lekarzy, masażystów, studentów ww. kierunków

Wyślij zgłoszenie

Opis kursu

Na kursie poznasz manualne badanie obszarów przejściowych oraz rozluźnianie. Wyrównywanie napięć przepon wpływamy na lokalne, regionalne i globalne zaburzenia w ciele człowieka.

Czas trwania: 1,5 godz + czas na sesję pytań do prowadzącego

TERMINY

Za przepony uznaje się obszary ciała takie jak:

  • namiot móżdżku z kompleksem potyliczno-szczytowo-obrotowym
  • przeponę górnego otworu klatki piersiowej na przejściu szyjno-piersiowy
  • przeponę piersiowo-brzuszną na przejściu piersiowo-ledźwiowym
  • przeponę miedniczą na przejściu lędźwiowo-krzyżowym

Każda z przepon ma ważną rolę wpływającą na wewnątrzjamowe oraz międzyjamowe ciśnienia organizmu. Do prawidłowego funkcjonowania organizmu napięcie przepon powinno być wyrównywane a one poruszać się rytmicznie podczas oddychania, jednak często kompensują czynniki stresowe poprzez dysfunkcję i nierównowagę.

Poprzez prawidłowe napięcie przepona wpływa na zaopatrzenie tętnicze oraz na żylny, limfatyczny i śródmiąższowy przepływ, co ułatwia wymianę gazową i zapewnia chemiczną i fizyczną równowagę.
Zwraca się tu uwagę na związki między namiotem a czaszkowymi zatokami żylnymi; przeponą górnego otworu klatki piersiowej a przewodem piersiowym; przeponą piersiowo-brzuszną a aortą i żyłą główną dolną oraz przeponą miedniczą a unaczynieniem organów znajdujących się w miednicy.

Zapraszamy na webinar dr Mariana Majchrzyckiego #drmarianonline, osteopaty, który ma wieloletnie doświadczenie w pracy z pacjentami, leczy przy użyciu technik manualnych. Ukończył wiele szkoleń masters na całym świecie. Od wielu lat jest wykładowcą, prowadzi kursy terapii manualnej w Polsce i za granicą

FORMA: kurs ma formę spotkania on-line, jest prowadzony na żywo. W czasie półtoragodzinnego webinaru prowadzący będzie prezentował wybrane techniki terapii manualnej lub omawiał nagrania. Po zakończeniu tej części prowadzący będzie odpowiadał na pytania.

KURSANT OTRZYMUJE PO KURSIE NA ADRES MAILOWY:

  • certyfikat ukończenia kursu
  • dostęp do nagrania z webinaru przez 30 dni
  • fakturę

WYMAGANIA TECHNICZNE:

Dla zapewnienia bezproblemowego przebiegu wydarzenia zalecamy korzystanie z aktualnych wersji przeglądarki Chrome, Safari, Firefox, Opera lub Edge. Przed rozpoczęciem webinaru zalecamy sprawdzić swoje połączenie internetowe.

 

Wyślij zgłoszenie

Dane do faktury (PRACODAWCY):


Sprawdź dostępne terminy kursów i warsztatów.

×
Dofinansowanie kursów