Skip to content
Kurs online

Przepony – obszary przejściowe w ciele

Dla fizjoterapeutów, osteopatów, chiropraktyków, lekarzy, masażystów, studentów ww. kierunków

99 zł
Wybierz termin
Wyślij zgłoszenie

Opis kursu

Na kursie poznasz manualne badanie obszarów przejściowych oraz rozluźnianie. Wyrównywanie napięć przepon wpływamy na lokalne, regionalne i globalne zaburzenia w ciele człowieka.

Czas trwania: 1,5 godz + czas na sesję pytań do prowadzącego

Za przepony uznaje się obszary ciała takie jak:

 • namiot móżdżku z kompleksem potyliczno-szczytowo-obrotowym
 • przeponę górnego otworu klatki piersiowej na przejściu szyjno-piersiowy
 • przeponę piersiowo-brzuszną na przejściu piersiowo-ledźwiowym
 • przeponę miedniczą na przejściu lędźwiowo-krzyżowym

Każda z przepon ma ważną rolę wpływającą na wewnątrzjamowe oraz międzyjamowe ciśnienia organizmu. Do prawidłowego funkcjonowania organizmu napięcie przepon powinno być wyrównywane a one poruszać się rytmicznie podczas oddychania, jednak często kompensują czynniki stresowe poprzez dysfunkcję i nierównowagę.

Poprzez prawidłowe napięcie przepona wpływa na zaopatrzenie tętnicze oraz na żylny, limfatyczny i śródmiąższowy przepływ, co ułatwia wymianę gazową i zapewnia chemiczną i fizyczną równowagę.
Zwraca się tu uwagę na związki między namiotem a czaszkowymi zatokami żylnymi; przeponą górnego otworu klatki piersiowej a przewodem piersiowym; przeponą piersiowo-brzuszną a aortą i żyłą główną dolną oraz przeponą miedniczą a unaczynieniem organów znajdujących się w miednicy.

Zapraszamy na webinar dr Mariana Majchrzyckiego #drmarianonline, osteopaty, który ma wieloletnie doświadczenie w pracy z pacjentami, leczy przy użyciu technik manualnych. Ukończył wiele szkoleń masters na całym świecie. Od wielu lat jest wykładowcą, prowadzi kursy terapii manualnej w Polsce i za granicą

FORMA: kurs ma formę spotkania on-line, jest prowadzony na żywo. W czasie półtoragodzinnego webinaru prowadzący będzie prezentował wybrane techniki terapii manualnej lub omawiał nagrania. Po zakończeniu tej części prowadzący będzie odpowiadał na pytania.

KURSANT OTRZYMUJE PO KURSIE NA ADRES MAILOWY:

 • certyfikat ukończenia kursu
 • dostęp do nagrania z webinaru przez 30 dni
 • fakturę

WYMAGANIA TECHNICZNE:

Dla zapewnienia bezproblemowego przebiegu wydarzenia zalecamy korzystanie z aktualnych wersji przeglądarki Chrome, Safari, Firefox, Opera lub Edge. Przed rozpoczęciem webinaru zalecamy sprawdzić swoje połączenie internetowe.

 

Zapisz się na kurs

Wybierz miasto i termin kursu

  Wyślij zgłoszenie
  Dane do faktury (PRACODAWCY):

  Podanie danych w zakresie wykształcenia oraz danych wykraczających poza zakres wymagany przepisami prawa tj. określonych w formularzu zgłoszeniowym jest dobrowolne, przy czym podanie ich i nie wyrażenie zgody na przetwarzanie uniemożliwi udział w procesie rekrutacji.

  Przyjąłem/Przyjęłam do wiadomości, że w każdej chwili przysługuje mi prawodo wycofania zgody na przetwarzanie moich danych osobowych. Cofnięcie zgody niebędzie wpływać na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie mojej zgody przed jej wycofaniem.

  Sprawdź dostępne terminy kursów i warsztatów.

  ×
  Dofinansowanie kursów
  Strefa kursanta