Skip to content
Kurs online

Punkty kluczowe w terapii manualnej kręgosłupa i stawów obwodowych

Short Master Course są przeznaczone dla tych, którzy rozpoczynają swoją karierę w terapii manualnej i doświadczonych praktyków, którzy chcą poznać proste podejście do leczenia pacjentów.

Wyślij zgłoszenie

Opis kursu

Kurs ma formę spotkania on-line, jest prowadzony na żywo. W czasie półtoragodzinnego webinaru prowadzący będzie prezentował wybrane techniki i omawiał temat, a po zakończeniu tej części – odpowiadał na pytania uczestników.

Czas trwania: 1,5 godz + czas na sesję pytań do prowadzącego

TERMINY

W terapii manualnej zwracamy uwagę na wzajemne powiązanie struktury i funkcji. Tak jak struktura determinuje funkcję, tak struktura zależy od funkcji. Przykładowo: staw żeby nie zesztywniał, powinien być ruchomy.

 W czasie tego spotkania dr Marian Majchrzycki spojrzy na kręgosłup jako całość. Pokaże miejsca, w których najczęściej powstają dysfunkcje, dochodzi do utraty ruchomości. Przyjrzy się także kluczowym miejscom, znajdującym się bardziej obwodowo na kończynie górnej i dolnej. Przedstawi mechaniczne wytłumaczenie powstawania napięć. Zobaczycie powiązania anatomiczne tych miejsc: stawowe, mięśniowo-powięziowe, więzadłowe, nerwowe czy naczyniowe, pomiędzy innymi strukturami układu mięśniowo-szkieletowego oraz z narządami wewnętrznymi.

Punkty kluczowe to miejsca anatomiczne, które trzeba zbadać, znaleźć ewentualną utratę ruchomości oraz wyleczyć. Dlatego w czasie spotkania on-line dr Majchrzycki powie i pokaże na pacjentce jak powinno wyglądać badanie i leczenie manualne oraz zaproponuje Wam proste ćwiczenia dla zachowania efektów terapii i przeciwdziałania nawrotom dysbalansu.

KURSANT OTRZYMUJE PO KURSIE NA ADRES MAILOWY:
– certyfikat ukończenia kursu
– dostęp do nagrania z webinaru przez 30 dni
– fakturę

WYMAGANIA TECHNICZNE: Dla zapewnienia bezproblemowego przebiegu wydarzenia zalecamy korzystanie z aktualnych wersji przeglądarki Chrome, Safari, Firefox, Opera lub Edge.

Przed rozpoczęciem webinaru zalecamy sprawdzić swoje połączenie internetowe.

Zapisz się na kurs
Dane do faktury (PRACODAWCY):


Zapisz się na kurs
Dane do faktury (PRACODAWCY):


Zapisz się na kurs
Dane do faktury (PRACODAWCY):


Zapisz się na kurs

Dane do faktury (PRACODAWCY):


Wyślij zgłoszenie

Dane do faktury (PRACODAWCY):


Sprawdź dostępne terminy kursów i warsztatów.

×
Dofinansowanie z krajowego funduszu szkoleniowego