Skip to content
Kurs online

Terapia manualna w chorobach układu oddechowego

W trakcie webinaru poznacie techniki terapii manualnej pomocne pacjentom, którzy chorowali na Covid -19

Wyślij zgłoszenie

Opis kursu

Kurs ma formę spotkania on-line, jest prowadzony na żywo. W czasie półtoragodzinnego webinaru prowadząca będzie prezentowała wybrane techniki terapii manualnej. Po zakończeniu tej części odpowie na pytania uczestników kursu.

Czas trwania: 1,5 godz + czas na sesję pytań do prowadzącego

TERMINY

Z powodu aktualnie panującej pandemii coraz częstszymi pacjentami są i będą osoby, które chorowały na COVID-19. Jest to choroba wywołana przez nowy  koronawirus SARS-Cov-2. Wysoce zakaźna obejmuje układ oddechowy, w kolejnych etapach doprowadza do jego niewydolności, obniżenia wydolności fizycznej oraz psychicznej pacjentów.  

Pomimo tego że niektórzy pacjenci pozbyli się wirusa, musimy pamiętać, że choroba ta (która głównie atakuje układ oddechowy) pozostawia po sobie ślady w postaci zmniejszonej wydolności oddechowej, zmniejszonej ruchomości klatki piersiowej i zrostów na płucach i opłucnej. Terapia manualna z dużym powodzeniem pomaga zlikwidować negatywne skutki przebytej choroby i umożliwić pacjentowi powrót do pełnej  regeneracji.  

Program

Na kursie nauczycie się:

  • diagnozować ruchomość klatki piersiowej oraz ruchomość poszczególnych płatów płuc.
  • Rozluźnienia mięśniowego i powięziowego klatki  piersiowej i struktur powiązanych. 
  • Technik pomagających w terapii  pulmonologicznej, nie tylko w przypadku przebycia koronawirusa, ale także w przypadku astmy,  bezdechu i innych chorób układu oddechowego

Po webinarze będziecie wiedzieć, jak wykorzystać terapię manualną, by zlikwidować negatywne skutki przebytej choroby i umożliwić pacjentowi powrót do pełnej  regeneracji.  

KURSANT OTRZYMUJE PO KURSIE NA ADRES E-MAILOWY:

  • certyfikat ukończenia kursu
  • dostęp do nagrania z webinaru przez 30 dni
  • fakturę

WYMAGANIA TECHNICZNE: Dla zapewnienia bezproblemowego przebiegu wydarzenia zalecamy korzystanie z aktualnych wersji przeglądarki Chrome, Safari, Firefox, Opera lub Edge.

Przed rozpoczęciem webinaru zalecamy sprawdzić swoje połączenie internetowe.

Wyślij zgłoszenie

Dane do faktury (PRACODAWCY):


Sprawdź dostępne terminy kursów i warsztatów.

×
Dofinansowanie kursów