Skip to content
Kurs stacjonarny

Trening medyczny: odcinek szyjny, piersiowy, kończyna górna

Kurs dla fizjoterapeutów, lekarzy, studentów w/w kierunków, trenerów personalnych, trenerów sportu.

Wybierz termin
Zapisz się na kurs

Opis kursu

Poznaj autorski, wyjątkowo skuteczny koncept treningu medycznego wykorzystywany w pracy z każdym pacjentem ortopedycznym.

Cena: 1 950 zł
Czas trwania: 26 h dydaktyczne / 3 dni

TERMINY

 • Warszawa 18-20.09.2024
 • Bydgoszcz 16-18.10.2024
 • Kraków 25-27.10.2024
 • Katowice 27-29.11.2024

Zdobądź niezbędną wiedzę i umiejętności w zakresie planowania, nauczania prawidłowego ruchu oraz realizacji wyjątkowo efektywnego procesu usprawniania pacjentów ortopedycznych.

Szkolenie to jest wynikiem ścisłej, ponad 12-letniej współpracy na polu fizjoterapii i treningu motorycznego dr Bartosza Rutowicza – założyciela i właściciela Rehalab Academy oraz mgr Sebastiana Krawczyka – założyciela i właściciela Move for Health. Dzięki temu powstał autorski koncept treningu medycznego, cechujący się niezwykłą skutecznością w terapii pacjentów ortopedycznych.

Naszym priorytetem jest przekazanie kompleksowej wiedzy i umiejętności niezbędnych do profesjonalnego prowadzenia procesu usprawniania pacjentów ortopedycznych z różnorodnymi urazami obejmującymi odcinek szyjny i piersiowy kręgosłupa, bark, łokieć i nadgarstek.

Nasze główne cele to:

 1. Nauka technik precyzyjnego wykonywania ćwiczeń.
 2. Zdobycie umiejętności skutecznego nauczania tych technik.
 3. Planowanie i prowadzenie procesu rehabilitacji na najwyższym poziomie.

Podczas naszego kursu dokładnie omawiamy wiele aspektów treningu medycznego, wykorzystując wiedzę wspartą wieloletnią praktyką oraz bogatym doświadczeniem w pracy z pacjentami ortopedycznymi. Jesteśmy przekonani, że kluczowym elementem skutecznej rehabilitacji jest pełne zrozumienie epidemiologii, patofizjologii i patobiomechanizmu. Dodatkowo, umiejętność właściwego doboru ćwiczeń oraz optymalnego czasu ich wprowadzania stanowią kluczowy czynnik sukcesu w procesie przywracania pacjentów do pełni zdrowia, funkcji ruchowych i aktywności sportowej.

Przeczytaj co o kursie mówią sami prowadzący.

dr Bartosz Rutowicz: „W Polsce mamy zaszczyt cieszyć się wyjątkowo rozwiniętą dziedziną fizjoterapii. Metody i techniki wykorzystywane przez naszych fizjoterapeutów osiągnęły niemal perfekcyjny poziom. W związku z tym, warto się zastanowić, gdzie tkwi potencjał do dalszego podnoszenia jakości leczenia pacjentów ortopedycznych. Moim zdaniem, odpowiedź leży w obszarze prawdziwej kinezyterapii, dziś określanej mianem treningu medycznego. Niestety, jako fizjoterapeuci, często brakuje nam niezbędnej wiedzy w tej dziedzinie. Dlatego konieczne jest nieustanne inwestowanie w edukację, ponieważ zaniedbanie tego obszaru może znacząco spowalniać proces leczenia, a nawet go uniemożliwiać.

To właśnie dlatego stworzyliśmy nasze szkolenie. Naszym celem jest wyposażenie każdego absolwenta w kluczową wiedzę z zakresu planowania i przeprowadzania treningu medycznego u pacjentów ortopedycznych z dysfunkcjami odcinka lędźwiowego i kończyny dolnej różnej kategorii i stopnia zaawansowania. Przez lata w naszych kursach wzięło udział ponad 13000 fizjoterapeutów, lekarzy i trenerów. Wspólnie z Sebastianem zapewniamy najwyższą jakość merytoryczną naszego kursu.”

mgr Sebastian Krawczyk: „Każdego dnia trafiają do mnie pacjenci po ortopedycznych zabiegach chirurgicznych. Wielu z nich boryka się z istotnymi ograniczeniami, głównie w sile mięśniowej i zakresie ruchu – pomimo oficjalnie zakończonego leczenia. Te deficyty niosą ze sobą różne problemy, przede wszystkim przewlekły ból. Jestem przekonany, że jedynie starannie zaplanowany i konsekwentnie realizowany trening medyczny, w symbiozie z fizjoterapią, stanowi klucz do osiągnięcia znakomitych efektów. Taka metoda leczenia umożliwia pełny powrót do zdrowia, aktywności fizycznej i nawet profesjonalnego uprawiania sportu. Nasza innowacyjna i skuteczna koncepcja pracy z pacjentem ortopedycznym sprawia, że po zakończeniu leczenia staje się on zdolny i bardziej świadomy wpływu treningu na swoje ciało.”

Szkolenie obejmuje następującą tematykę

1. Zespoły bólowe odcinka szyjnego i piersiowego kręgosłupa.
2. „Whiplash” – uraz typu smagnięcie biczem.
3. Odkręgosłupowe zawroty głowy.
4. TOS – zespół górnego otworu klatki piersiowej
5. „Zamrożony BARK”
6. Uszkodzenie stożka rotatorów.
7. Uszkodzenie stawu barkowo-obojczykowego.
8. „Zespół ciasnoty podbarkowej”.
9. „Łokieć tenisisty i golfisty”.
10. Tendinopatie mięsień kończy górnej (m. dwugłowy ramienia, m. trójgłowy ramienia)
11. Zespół cieśni nadgarstka.
12. Neuropraksje nerwów obwodowych kończyny górnej.
13. Fizjoterapia pooperacyjna po zabiegach chirurgicznych kręgosłupa szyjnego.
14. Fizjoterapia pooperacyjna po szyciu stożka rotatorów.
15. Fizjoterapia pooperacyjna po artroskopii barku.
16. Fizjoterapia pooperacyjna przy niestabilnościach stawu ramiennego.
17. Fizjoterapia pooperacyjna po szyciu m. dwugłowego ramienia
18. Fizjoterapia pooperacyjna w obrębie łokcia.

CZYTAJ WIĘCEJ

Program

PROGRAM:

Dzień I:

1.Idea kursu – „nasz punkt widzenia”

 1. Trzy filary w treningu pacjenta
 2. Postawa aktywna
 3. Trening w dysfunkcjach odcinka szyjnego i piersiowego

Dzień II:

 1. Trening po ortopedycznych zabiegach chirurgicznych w obrębie kończyny górnej
 2. Trening medyczny przy kontuzjach przeciążeniowych barku
 3. Trening medyczny przy kontuzjach przeciążeniowych łokcia, przedramienia i nadgarstka

Dzień III:

 1. Fundamentalne wzorce ruchowe
 2. Fundamentalne wzorce ruchowe
 3. Mobilność/stretching
 4. Programowanie
26 godz. (3 dni)
cena: 1950 zł

KURSANT OTRZYMUJE:

 • materiały szkoleniowe
 • certyfikat w języku polskim i angielskim

MIEJSCE i GODZINY

Uczestnicy zostaną poinformowani mailowo o dokładnym miejscu i godzinach szkolenia.

Zobacz również inne kursy:

 

Zapisz się na kurs

Wybierz miasto i termin kursu

  Zapisz się na kurs

  Dane do faktury (PRACODAWCY):

  Podanie danych w zakresie wykształcenia oraz danych wykraczających poza zakres wymagany przepisami prawa tj. określonych w formularzu zgłoszeniowym jest dobrowolne, przy czym podanie ich i nie wyrażenie zgody na przetwarzanie uniemożliwi udział w procesie rekrutacji.

  Przyjąłem/Przyjęłam do wiadomości, że w każdej chwili przysługuje mi prawodo wycofania zgody na przetwarzanie moich danych osobowych. Cofnięcie zgody niebędzie wpływać na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie mojej zgody przed jej wycofaniem.

  Sprawdź dostępne terminy kursów i warsztatów.

  ×
  Dofinansowanie kursów
  Strefa kursanta