Skip to content
Kurs online

Wprowadzenie do terapii manualnej w ginekologii

Dla fizjoterapeutów, studentów fizjoterapii, lekarzy, studentów medycyny, masażystów

99 zł
Wybierz termin
Wyślij zgłoszenie

Opis kursu

Terapia manualna w ginekologii jest coraz bardziej powszechna, wielu terapeutów specjalizuje się w tej dziedzinie aby móc pomóc kobietom nie tylko z problemami ginekologicznymi ale też w trakcie ciąży czy połogu.

Czas trwania: 1,5 godz + czas na sesję pytań do prowadzącego

Dzięki większej świadomości lekarzy ginekologów oraz położnych, kobiety są kierowane do fizjoterapeutów by wspomóc leczenie takich przypadków jak niepłodność, nieregularne lub brak miesiączki, lub żeby pomóc pacjentce przy problemach z kręgosłupem w okresie ciąży oraz przygotować pacjentkę do porodu naturalnego.

Terapia ginekologiczna jest niezbędna w połogu szczególnie jeśli poród odbył się przez cesarskie cięcie, lub nacięcie krocza. Jest szczególnie skuteczna i absolutnie niezbędna jako terapia uzupełniająca w przypadkach niepłodności gdyż rozluźnia dolną część brzucha, znacznie poprawia pracę narządów rozrodczych zwiększając ich ukrwienie a tym samym wydolność narządów.

Celem tego kursu jest poznanie i wykorzystanie technik manualnych w powikłaniach ginekologicznych, ciąży i połogu.

Zapraszamy na webinar Dominiki Kębłowskiej-Woszczek D.O. – dyplomowanego osteopaty, fizjoterapeuty, absolwentki jednej z najbardziej renomowanych w Europie szkół osteopatii w Madrycie (więcej)

Jest szczególnie skuteczna i absolutnie niezbędna jako terapia uzupełniająca w przypadkach niepłodności gdyż rozluźnia dolną część brzucha, znacznie poprawia pracę narządów rozrodczych zwiększając ich ukrwienie a tym samym wydolność narządów.

Jest idealna również podczas ciąży ze względu na swoją delikatność, małą inwazyjność i bezbolesność można ja stosować na każdym etapie ciąży. Ciąża zmienia linie grawitacji ciała tworząc nadmierne krzywizny kręgosłupa co zwiększa nacisk na krawędzie lędźwiowo- krzyżowe. Bóle lędźwi u kobiet w ciąży bardzo często są pochodzenia żylnego co może być spowodowane uciskiem i zmianą ułożenia sił statycznych ciała oraz rozszerzenia żył wokół
nerwu kulszowego.

CZYTAJ WIĘCEJ

FORMA: kurs ma formę spotkania on-line, jest prowadzony na żywo. W czasie półtoragodzinnego webinaru prowadzący będzie prezentował wybrane techniki terapii manualnej lub omawiał nagrania. Po zakończeniu tej części prowadzący będzie odpowiadał na pytania.

KURSANT OTRZYMUJE PO KURSIE NA ADRES MAILOWY:

 • certyfikat ukończenia kursu
 • dostęp do nagrania z webinaru przez 30 dni
 • fakturę

WYMAGANIA TECHNICZNE:

Dla zapewnienia bezproblemowego przebiegu wydarzenia zalecamy korzystanie z aktualnych wersji przeglądarki Chrome, Safari, Firefox, Opera lub Edge. Przed rozpoczęciem webinaru zalecamy sprawdzić swoje połączenie internetowe.

 

Zapisz się na kurs

Wybierz miasto i termin kursu

  Wyślij zgłoszenie
  Dane do faktury (PRACODAWCY):

  Podanie danych w zakresie wykształcenia oraz danych wykraczających poza zakres wymagany przepisami prawa tj. określonych w formularzu zgłoszeniowym jest dobrowolne, przy czym podanie ich i nie wyrażenie zgody na przetwarzanie uniemożliwi udział w procesie rekrutacji.

  Przyjąłem/Przyjęłam do wiadomości, że w każdej chwili przysługuje mi prawodo wycofania zgody na przetwarzanie moich danych osobowych. Cofnięcie zgody niebędzie wpływać na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie mojej zgody przed jej wycofaniem.

  Sprawdź dostępne terminy kursów i warsztatów.

  ×
  Dofinansowanie kursów
  Strefa kursanta