Skip to content
Kurs online

Wprowadzenie do terapii manualnej w ginekologii

Dla fizjoterapeutów, studentów fizjoterapii, lekarzy, studentów medycyny, masażystów

Zapisz się na kurs

Opis kursu

Terapia manualna w ginekologii jest coraz bardziej powszechna, wielu terapeutów specjalizuje się w tej dziedzinie aby móc pomóc kobietom nie tylko z problemami ginekologicznymi ale też w trakcie ciąży czy połogu.

Czas trwania: 1,5 godz + czas na sesję pytań do prowadzącego

TERMINY

  • 24.02.2021 g.20:00

Dzięki większej świadomości lekarzy ginekologów oraz położnych, kobiety są kierowane do fizjoterapeutów by wspomóc leczenie takich przypadków jak niepłodność, nieregularne lub brak miesiączki, lub żeby pomóc pacjentce przy problemach z kręgosłupem w okresie ciąży oraz przygotować pacjentkę do porodu naturalnego.

Terapia ginekologiczna jest niezbędna w połogu szczególnie jeśli poród odbył się przez cesarskie cięcie, lub nacięcie krocza. Jest szczególnie skuteczna i absolutnie niezbędna jako terapia uzupełniająca w przypadkach niepłodności gdyż rozluźnia dolną część brzucha, znacznie poprawia pracę narządów rozrodczych zwiększając ich ukrwienie a tym samym wydolność narządów.

Celem tego kursu jest poznanie i wykorzystanie technik manualnych w powikłaniach ginekologicznych, ciąży i połogu.

Zapraszamy na webinar Dominiki Kębłowskiej-Woszczek D.O. – dyplomowanego osteopaty, fizjoterapeuty, absolwentki jednej z najbardziej renomowanych w Europie szkół osteopatii w Madrycie (więcej)

Jest szczególnie skuteczna i absolutnie niezbędna jako terapia uzupełniająca w przypadkach niepłodności gdyż rozluźnia dolną część brzucha, znacznie poprawia pracę narządów rozrodczych zwiększając ich ukrwienie a tym samym wydolność narządów.

Jest idealna również podczas ciąży ze względu na swoją delikatność, małą inwazyjność i bezbolesność można ja stosować na każdym etapie ciąży. Ciąża zmienia linie grawitacji ciała tworząc nadmierne krzywizny kręgosłupa co zwiększa nacisk na krawędzie lędźwiowo- krzyżowe. Bóle lędźwi u kobiet w ciąży bardzo często są pochodzenia żylnego co może być spowodowane uciskiem i zmianą ułożenia sił statycznych ciała oraz rozszerzenia żył wokół
nerwu kulszowego.

CZYTAJ WIĘCEJ

Program

Na kursie poznacie:

  • techniki niezbędne do pracy z pacjentką
  • anatomię palpacyjną narządów rodnych
  • jak i kiedy pracować z pacjentką w ciąży i połogu
  • problemy, powikłania i jednostki chorobowe w jakich możecie pomóc
1,5 godz. (1 dni)
cena: 99 zł

FORMA: kurs ma formę spotkania on-line, jest prowadzony na żywo. W czasie półtoragodzinnego webinaru prowadzący będzie prezentował wybrane techniki terapii manualnej lub omawiał nagrania. Po zakończeniu tej części prowadzący będzie odpowiadał na pytania.

KURSANT OTRZYMUJE PO KURSIE NA ADRES MAILOWY:

  • certyfikat ukończenia kursu
  • dostęp do nagrania z webinaru przez 30 dni
  • fakturę

WYMAGANIA TECHNICZNE:

Dla zapewnienia bezproblemowego przebiegu wydarzenia zalecamy korzystanie z aktualnych wersji przeglądarki Chrome, Safari, Firefox, Opera lub Edge. Przed rozpoczęciem webinaru zalecamy sprawdzić swoje połączenie internetowe.

 

Zapisz się na kurs
Dane do faktury (PRACODAWCY):


Zapisz się na kurs
Dane do faktury (PRACODAWCY):


Zapisz się na kurs
Dane do faktury (PRACODAWCY):


Zapisz się na kurs

Dane do faktury (PRACODAWCY):


Wyślij zgłoszenie

Dane do faktury (PRACODAWCY):


Sprawdź dostępne terminy kursów i warsztatów.

×
Dofinansowanie z krajowego funduszu szkoleniowego