Jeśli planujesz zapisać się na szkolenie dla fizjoterapeutów w Odnovie, możesz otrzymać dofinansowanie ze środków KFS, a także BUR. Jak to zrobić? Dzięki naszemu wsparciu cały proces jest prosty: pomożemy Ci w przygotowaniu wymaganych dokumentów i podpowiemy, jak krok po kroku uzyskać środki na wybrany kurs. Nie musisz więc martwić się, że nie poradzisz sobie z napisaniem wniosku i innymi formalnościami. W dzisiejszym wpisie wyjaśniamy, czym są Krajowy Fundusz Szkoleniowy i Baza Usług Rozwojowych, jak uzyskać dofinansowanie i kto może starać się o uzyskanie środków.

Dofinansowanie ze środków KFS i BUR – jak uzyskać? Kto ma szansę otrzymać środki?

Kursy i szkolenia to świetny sposób, by zdobyć nowe kompetencje. Kształcenie wiąże się jednak z kosztami, które – zwłaszcza na początku kariery – mogą być barierą w rozwoju zawodowym. Na szczęście istnieje wiele możliwości rozwiązania tego problemu, w tym dofinansowanie ze środków BUR i KFS. Obie instytucje zajmują się wsparciem kształcenia ustawicznego osób pracujących w różnych zawodach, w tym fizjoterapeutów.

Kto może skorzystać z dofinansowania BUR i KFS?

  • W przypadku BUR o dofinansowanie mogą ubiegać się osoby samozatrudnione oraz właściciele i pracownicy mikro, małym i średnich przedsiębiorstw (w tym osoby zatrudnione na podstawie umowy zlecenia).
  • Z dofinansowania ze środków KFS skorzystają pracodawcy, którzy zatrudniają minimum jednego pracownika na podstawie umowy o pracę (sam pracodawca również może skorzystać z dofinansowania).

Jak uzyskać dofinansowanie BUR lub środki z KFS? Do wyboru są dwa rozwiązania. Możesz:

  • samodzielnie ubiegać się o dofinansowanie z wybranej instytucji,
  • skorzystać z bezpłatnego wsparcia pracowników Odnovy, którzy przeprowadzą Cię przez cały proces.

Druga opcja jest zdecydowanie lepszym i mniej czasochłonnym rozwiązaniem, które nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami. Doskonale znamy procedury ubiegania się o środki, dzięki czemu nie musisz się obawiać ryzyka błędów na etapie wypełniania i składania wniosku.

Jak uzyskać dofinansowanie KFS?

Krajowy Fundusz Szkoleniowy utworzony ze środków Funduszu Pracy ma na celu wsparcie kształcenia ustawicznego w związku ze wzrostem wymagań dynamicznie zmieniającej się gospodarki. Osoby wnioskujące do funduszu w 2023 roku mogą otrzymać dofinansowanie w wysokości nawet 100% kosztów szkoleń i kursów (uwaga: kwota nie może przekroczyć w danym roku 300% przeciętnego wynagrodzenia).

Jak uzyskać dofinansowanie KFS? Pierwszy krok to wypełnienie i przesłanie nam formularza dofinansowania dostępnego na stronie. Gdy tylko go zweryfikujemy, skontaktujemy się z Tobą i pomożemy Ci przygotować wniosek. W przypadku KFS dokumenty należy dostarczyć do Powiatowego Urzędu Pracy właściwego ze względu na siedzibę pracodawcy albo miejsce prowadzenia działalności gospodarczej. Gdy otrzymasz pozytywną decyzję, wystarczy, że prześlesz nam formularz zgłoszenia na dofinansowane szkolenie, podpiszesz z nami umowę i dokonasz płatności.

Baza Usług Rozwojowych – jak otrzymać dofinansowanie?

Baza Usług Rozwojowych to ogólnodostępna, darmowa platforma, na której znajdziesz oferty kursów zawodowych. BUR umożliwia otrzymanie dofinansowania w wysokości od 50% do 80% kosztów szkoleń (górna granica zawsze jest podana w regulaminie danego operatora).

Interesuje Cię wsparcie z BUR, ale nie wiesz, jak uzyskać dofinansowanie? Wystarczy, że z naszą pomocą przygotujesz wniosek i złożysz go w odpowiedniej instytucji (u operatora). Gdy zostanie pozytywnie rozpatrzony, skontaktuj się z nami, zapisz się na kurs w BUR i u nas na stronie. Po podpisaniu umowy z operatorem i Odnovą, zapisz się na szkolenie w Bazie Usług Rozwojowych i opłać je.

Szkolenia dla fizjoterapeutów z dofinansowaniem – rozbudowana oferta szkoleń w Odnovie

Odnova nie tylko oferuje liczne kursy dla fizjoterapeutów, ale pomaga też uzyskać środki z KFS i BUR – całkowicie bezpłatnie. Nie musisz wiedzieć, jak zdobyć dofinansowanie na szkolenie i rozwój kompetencji – wszystko Ci wyjaśnimy. Dlaczego warto nam zaufać?

  • Jesteśmy wpisani do Rejestru Szkół i Placówek Oświatowych: 478251.
  • Posiadamy Certyfikat Jakości DEKRA/SUS/000744/1.
  • Należymy do Polskiej Izby Firm Szkoleniowych.

Wśród naszych szkoleń znajdziesz stacjonarne kursy dla fizjoterapeutów z zakresu diagnostyki, pediatrii, ortopedii, uroginekologii i wiele więcej.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania o dofinansowania kursów dla fizjoterapeutów, zapraszamy do kontaktu.

Krajowy Fundusz Szkoleniowy i Baza Usług Rozwojowych – jak zdobyć środki? Podsumowanie

Stałe podnoszenie kompetencji jest nieodzownym elementem zawodu fizjoterapeuty. Specjaliści często rezygnują jednak z kształcenia ze względu na kwestie finansowe. Nie musi tak być. Jeśli chcesz pozyskać środki z Krajowego Funduszu Szkoleniowego lub Bazy Usług Rozwojowych, wypełnij formularz dofinansowania dostępny na stronie lub zadzwoń – chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i pomożemy Ci w formalnościach.

Ostatnie aktualności