Skip to content
Kurs online

Diagnostyka funkcjonalna oraz łańcuchy mięśniowe w treningu motorycznym

Dla fizjoterapeutów, osteopatów, lekarzy, studentów powyższych kierunków, masażystów

Wyślij zgłoszenie

Opis kursu

Kurs jest połączeniem aktualnej wiedzy zdobytej na europejskich kursach fizjoterapeutycznych oraz wieloletniego doświadczenia klinicznego w pracy z pacjentami (również w sporcie zawodowym).

Czas trwania: 1,5 godz + czas na sesję pytań do prowadzącego

TERMINY

Celem kursu jest poszerzenie wiedzy terapeutycznej, oraz poznanie nowego podejścia w manipulacji powięzi.

Większość zaburzeń układu mięśniowo-szkieletowego dokonuje się poprzez powtarzalność błędnego ruchu, przez co dochodzi zagęszczeń i napięć powięzi, które prowadzą najczęściej do urazów przeciążeniowych, schorzeń stawów, dyskopatii, bólów głowy itd. Zwiększona aktywność ruchowa taka jak trening motoryczny, sportowy, czy nawet terapia poprawy czucia głębokiego, będzie kilkukrotnie przyspieszała takie zmiany degeneracyjne. Diagnostyka funkcjonalna pozwala w prosty i szybki sposób wykryć błędny ruch, zdiagnozować dysfunkcję, dzięki czemu maksymalnie przyspieszymy proces terapii, jak i wykluczymy ryzyko innych urazów/schorzeń

Zapraszamy na webinar Grzegorza Skousa, fizjoterapeuty, który w swojej pracy wykorzystuje nowoczesne metody fizjoterapeutyczne, zajmuje się edukacją fizjoterapeutów i lekarzy z zakresu najnowszych technik leczenia oraz prewencji urazów, terapeuta technik funkcjonalnych, diagnozuje dysfunkcje motoryczne, skutecznie eliminuje zespoły bólowe kręgosłupa oraz prowadzi treningi motoryczne sportowców.

Oprócz edukacji fizjoterapeutów, lekarzy, masażystów, trenerów personalnych, na co dzień pracuje z pacjentami, którzy borykają się z problemami ortopedycznymi, sportowymi, neurologicznymi, wisceralnymi czy psychosomatycznymi, które często posiadają wspólne zaburzenia aparatu ruchu.

FORMA: kurs ma formę spotkania on-line, jest prowadzony na żywo. W czasie półtoragodzinnego webinaru prowadzący będzie prezentował wybrane techniki terapii manualnej lub omawiał nagrania. Po zakończeniu tej części prowadzący będzie odpowiadał na pytania.

KURSANT OTRZYMUJE PO KURSIE NA ADRES MAILOWY:

  • certyfikat ukończenia kursu
  • dostęp do nagrania z webinaru przez 30 dni
  • fakturę

WYMAGANIA TECHNICZNE:

Dla zapewnienia bezproblemowego przebiegu wydarzenia zalecamy korzystanie z aktualnych wersji przeglądarki Chrome, Safari, Firefox, Opera lub Edge. Przed rozpoczęciem webinaru zalecamy sprawdzić swoje połączenie internetowe.

 

Wyślij zgłoszenie

Dane do faktury (PRACODAWCY):


Sprawdź dostępne terminy kursów i warsztatów.

×
Dofinansowanie kursów