Skip to content
Kurs online

Kostka zagwozdka - skręcenie stawu skokowego bez ortezy

 Celem kursu jest poszerzenie wiedzy terapeutycznej oraz poznanie nowego (neurologicznego) podejścia w manipulacji powięzi. 

Wyślij zgłoszenie

Opis kursu

Kurs ma formę spotkania on-line, jest prowadzony na żywo. W czasie półtoragodzinnego webinaru prowadzący będzie prezentował wybrane techniki pracy na pacjencie oraz omawiał temat. Po zakończeniu tej części będzie odpowiadał na pytania.

Czas trwania: 1,5 godz + czas na sesję pytań do prowadzącego

TERMINY

Dzięki nowym wytycznym dla ortopedów coraz częściej jesteśmy zgodni co do tego, żeby „skręconą kostkę” uruchomić jak najszybciej. Nowoczesna fizjoterapia daje nam wiele możliwości, by osiągnąć ten stan bardzo szybko. Nawet podczas jednej wizyty! 

Oprócz edukacji fizjoterapeutów, lekarzy, masażystów, trenerów personalnych, na co dzień pracuję z pacjentami, którzy borykają się z problemami ortopedycznymi, sportowymi, neurologicznymi, wisceralnymi czy psychosomatycznymi, które często posiadają wspólne zaburzenia aparatu ruchu – mówi prowadzący szkolenie Grzegorz Skorus. 

Podczas terapii stawu skokowego, jak i w przypadku innych zaburzeń, nie skupiamy się od razu na samym stawie. Podstawą sukcesu jest pierwsza faza – „dystalna”, która ma na celu odblokowanie obrzęku, sąsiednich stawów czy normalizację przewodzenia bodźców poprzez powięziowe mechanoreceptory – dlatego początkowo skupiamy się na mięśniach podpotylicznych, karku, obojczyku, mobilizacjach stawów kręgosłupa w odcinku piersiowym przeponie itd. 

Szkolenie Kostka zagwozdka – skręcenie stawu skokowego bez ortezy będzie połączeniem aktualnej wiedzy zdobytej na europejskich kursach fizjoterapeutycznych oraz wieloletniego doświadczenia klinicznego w pracy z pacjentami ( również w sporcie zawodowym).

Program

Na kursie przedstawione będą: 

  • kompleksowa terapia po skręceniu stawu skokowego
  • terapia manualna,
  • terapia powięziowa,
  • terapia przeciwobrzękowa,
  • informacje, kiedy i jak użyć terapii Flossingu, IASTM i pinoterapii
  • rodzaje aplikacji Tapingu.

Zaprezentowane będą również:

  •  pomocnicze filmy video, 
  • video-usg
  • oraz techniki pracy na pacjencie.

KURSANT OTRZYMUJE PO KURSIE NA ADRES MAILOWY:
– certyfikat ukończenia kursu
– dostęp do nagrania z webinaru przez 30 dni
– fakturę

WYMAGANIA TECHNICZNE: Dla zapewnienia bezproblemowego przebiegu wydarzenia zalecamy korzystanie z aktualnych wersji przeglądarki Chrome, Safari, Firefox, Opera lub Edge.

Przed rozpoczęciem webinaru zalecamy sprawdzić swoje połączenie internetowe.

Wyślij zgłoszenie

Dane do faktury (PRACODAWCY):


Sprawdź dostępne terminy kursów i warsztatów.

×
Dofinansowanie kursów