Skip to content
Kurs stacjonarny

Manipulacje krótkodźwigniowe HVLA – poziom zaawansowany

fizjoterapeutów, techników fizjoterapii, osteopatów, lekarzy rehabilitantów, studentów fizjoterapii od 3 roku, którzy ukończyli 1 moduł kursu w Odnovie lub u innego organizatora kursu HVLA

Wybierz termin
Zapisz się na kurs

Opis kursu

Poznaj trudniejsze techniki manipulacji krótkodźwigniowych HVLA dla bardziej specyficznych obszarów ciała oraz  ich zastosowanie kliniczne.

Cena: 1 990 zł
Czas trwania: 30 godz. dydaktycznych/3 dni

TERMINY

 • Bydgoszcz 13-15.12.2024 - zaawansowany
 • Kraków 11-13.10.2024 - zaawansowany
 • Warszawa 29.11-1.12.2024 - zaawansowany

 Manipulacje krótkodźwigniowe HVLA – poziom zaawansowany  to intensywne, praktyczne szkolenie podczas którego nauczysz się w sposób bezpieczny i poprawny wykonywać manipulacje na krótkich dźwigniach.

Techniki manipulacyjne HVLA są bardzo powszechną metodą leczenia wykorzystywaną w fizjoterapii, terapii manualnej, chiropraktyce, osteopatii.

Podstawowa teoria manipulacji HVLA krótkądźwignią zakłada, że pomagają one przywrócić normalne funkcjonowanie stawu, złagodzić ból i poprawić ruchomość poprzez uwolnienie zrostów, uwięzionego powietrza w stawach (co może wywołać trzaski) oraz stymulację układu nerwowego.

Poziom zaawansowany Manipulacji krótkodźwigniowych HVLA ma na celu nauczenie zaawansowanych umiejętności, głębszego zrozumienia zastosowań klinicznych i zdolności podejmowania właściwych i skomplikowanych decyzji w praktyce manipulacji HVLA.

Pomyślne ukończenie tego modułu zachęca i motywuje uczestników do dalszego zgłębiania tej dziedziny i przygotowuje do leczenia bardziej zróżnicowanych i wymagających przypadków w codziennej praktyce.

Kurs zaawansowany HVLA obejmuje:

 • Kontynuację praktycznego szkolenia ze szczególnym naciskiem na bardziej zaawansowane techniki HVLA i ich warianty.
 • Specjalizację w technikach dla określonych obszarów ciała, takich jak połączenia kręgosłupa, kończyny, miednica i inne stawy.
 • Podejmowanie decyzji klinicznych: Udoskonalanie umiejętności oceny pacjenta I nauka podejmowania bardziej kompleksowych decyzji klinicznych dotyczących stosowania manipulacji HVLA.
 • Zaawansowaną anatomię i biomechanikę: Bardziej dogłębna nauka anatomii i biomechaniki w kontekście bardziej złożonych manipulacji i wyspecjalizowanych procedur.
 • Studia przypadków klinicznych: Rozwijanie umiejętności planowania leczenia i zarządzania. Rozwijanie wiedzy w celu podjęcia decyzji, które techniki manipulacyjne przyniosą największe korzyści w danej sytuacji klinicznej pacjenta.

Kurs jest prowadzony w języku angielskim przez osteopatę MSc Ost DO Hansa Fauville, a tłumaczony na język polski jest przez osteopatę mgr Katarzynę Szymańską D.O., która pełni także rolę asystenta na kursie, tak aby każda technika była wykonana w sposób prawidłowy.

CZYTAJ WIĘCEJ

Program

Poziom zaawansowany Manipulacji krótkodźwigniowych HVLA rozwija wiedzę i umiejętności nabyte w module pierwszym. Treść modułu drugiego zagłębia się w bardziej specyficzne obszary ciała I trudniejsze techniki HVLA, zastosowania kliniczne oraz zaawansowane koncepcje. Oto przegląd nauczanych technik w module drugim HVLA:

 1. Poziom połączenia kręgosłupa lędźwiowego – przejście lędźwiowo-krzyżowe L5 – S1
 2. Poziom połączenia kręgosłu papiersiowego – przejście piersiowo-lędźwiowe Th12 – L1 oraz przejście szyjno-piersiowe C7 – Th1
 3. Szyjny kręgosłup– kompleks OAA C0 – C1 i C1 – C2
 4. Manipulacja stawu krzyżowo-biodrowego (SIJ)
 5. Manipulacjacosta prima (1-sze żebro)
 6. Wybór technik manipulacyjnych kończyn górnych
 7. Wybór technik manipulacyjnych kończyn dolnych
 8. Techniki badania obszarów poddawanych manipulacji
 9. Studium przypadku: przykład powszechnych sytuacji klinicznych i dyskusja grupowa dotycząca podejścia do leczenia, a w szczególności wyboru manipulacji, które można w danym przypadku zastosować.
30 godz. (3 dni)
cena: 1990 zł

KURSANT OTRZYMUJE:

 • materiały szkoleniowe
 • certyfikat ukończenia kursu

MIEJSCE i GODZINY

Uczestnicy zostaną poinformowani mailowo o dokładnym miejscu i godzinach szkolenia.

Zobacz również inne kursy:

Zapisz się na kurs

Wybierz miasto i termin kursu

  Zapisz się na kurs

  Dane do faktury (PRACODAWCY):

  Podanie danych w zakresie wykształcenia oraz danych wykraczających poza zakres wymagany przepisami prawa tj. określonych w formularzu zgłoszeniowym jest dobrowolne, przy czym podanie ich i nie wyrażenie zgody na przetwarzanie uniemożliwi udział w procesie rekrutacji.

  Przyjąłem/Przyjęłam do wiadomości, że w każdej chwili przysługuje mi prawodo wycofania zgody na przetwarzanie moich danych osobowych. Cofnięcie zgody niebędzie wpływać na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie mojej zgody przed jej wycofaniem.

  Sprawdź dostępne terminy kursów i warsztatów.

  Dowiedz się, jak prawidłowo wykonywać manipulacje krótkodźwigniowe. Kurs kompleksowo przygotuje Cię do pracy z wykorzystaniem metody HVLA od strony teoretycznej i praktycznej. Dzięki temu po ukończeniu szkolenia będziesz w stanie samodzielnie stosować technikę w pracy z pacjentami. Dlaczego warto podnosić kwalifikacje w Odnovie? Naszą ofertę wyróżnia doskonale przygotowana kadra prowadzących, która zapewnia wysoki poziom merytoryczny. Masz więc pewność, że wyniesiesz z zajęć dużo przydatnej wiedzy i umiejętności. Zapisz się na kurs HVLA i szkol się pod okiem doświadczonych specjalistów!

  Manipulacje krótkodźwigniowe – kurs na poziomie podstawowym i zaawansowanym

  Manipulacje HVLA mają szerokie zastosowanie w terapii pacjentów, którzy zmagają się z dolegliwościami bólowymi oraz ograniczeniem mobilności stawów. Metodę wykorzystuje się do pracy w obrębie kręgosłupa oraz stawów obwodowych kończyny górnej i dolnej. Oferujemy 2 poziomy szkolenia z manipulacji krótkodźwigniowych:

  • podstawowy, na którym uczestnicy zdobywają wiedzę w zakresie manipulacji krótkodźwigniowych kręgosłupa lędźwiowego, piersiowego, szyjnego, stawów żebrowo-kręgowych oraz stawu krzyżowo-biodrowego,
  • zaawansowany, skupiający się między innymi na połączeniu piersiowo-lędźwiowym, lędźwiowo-krzyżowym oraz stawach obwodowych.

  Podczas 30 godzin kursu nie tylko nauczysz się technik manipulacji, ale dowiesz się też, ;jak prawidłowo przeprowadzić badanie, a także rozpoznać wskazania i przeciwwskazania do zastosowania HVLA. Dzięki temu zapewnisz pacjentom bezpieczeństwo oraz wysoką efektywność terapii.

  Dlaczego warto wybrać kurs HVLA w Odnovie?

  HVLA to kurs stacjonarny prowadzony przez wykwalifikowanych osteopatów, którzy mogą pochwalić się zarówno praktyką zawodową, jak i doświadczeniem nauczycielskim. Masz więc pewność, że wiedza będzie przekazywana w sposób przystępny i zrozumiały. Dlaczego warto wziąć udział w szkoleniu? Manipulacje krótkodźwigniowe HVLA to popularna metoda terapii, dzięki której będziesz w stanie pomóc większej liczbie pacjentów. Po ukończeniu kursu otrzymasz certyfikat, który stanie się podstawą do wykorzystania techniki w pracy, a tym samym rozwoju zawodowego.

  Odnova organizuje liczne szkolenia stacjonarne dla fizjoterapeutów, osteopatów, lekarzy rehabilitantów, techników fizjoterapii oraz studentów. Prowadzimy także kursy online o szerokiej tematyce. Wszystkie odbywają się z zachowaniem wysokich standardów kształcenia, dlatego są bezpieczną inwestycją we własne kwalifikacje. Jeśli potrzebujesz pomocy w uzyskaniu dofinansowania lub masz pytania o szkolenia dla fizjoterapeutów, serdecznie zapraszamy do kontaktu.

  ×
  Dofinansowanie kursów
  Strefa kursanta