Skip to content
Kurs online

Staw biodrowy - prewencja i terapia

Dla fizjoterapeutów, osteopatów, lekarzy, studentów powyższych kierunków, masażystów

Zapisz się na kurs

Opis kursu

Short Master Course to krótkie, praktyczne i intensywne, spotkania, które pobudzą Was do myślenia. To proste i skuteczne podejście do rozwiązania problemów – dolegliwości pacjenta. Kurs ma formę spotkania on-line, jest prowadzony na żywo. W czasie półtoragodzinnego webinaru będą prezentowane nagrania pokazujące ćwiczenia.

Czas trwania: 1,5 godz + czas na sesję pytań do prowadzącego

TERMINY

 • 24.03.2021, godz. 20:00

Zmiany zwyrodnieniowe stawu biodrowego są najczęściej określane jako „zwyrodnienie ze zużycia”.  Proces zwyrodnienia może ulec przyśpieszeniu po przebytym urazie stawu biodrowego, może pogłębiać się przy ograniczeniu ruchomości i napięciu mięśniowo-powięziowym. 

Pierwszym i najczęstszym objawem choroby zwyrodnieniowej stawu biodrowego jest promieniujący od kolan ból w pachwinie. Przed przystąpieniem do terapii kluczowe jest przeprowadzenie prawidłowej diagnostyki różnicowej oraz określenie czy dolegliwości bólowe pochodzą od kręgosłupa, splotu, któregoś z nerwów, mięśni czy stawów; a może rzutowane są z narządów wewnętrznych.

W terapii ważne jest: odtworzenie zakresów ruchomości stawowej oraz mobilizacje stawów wpływających na powstawanie napięcia, opracowanie mięśni zginaczy i rotatorów stawu biodrowego, odnalezienie struktur trójkąta Scarpa i nerwów danej okolicy, których ucisk może rzutować dolegliwości do kolana.

Idea: Short Master Course on-line to krótkie, praktyczne i intensywne, spotkania, które pobudzą Was do myślenia. To proste i skuteczne podejście do rozwiązania problemów – dolegliwości pacjenta.

Celem warsztatów jest: pomoc i wsparcie terapeutów, żeby jeszcze lepiej leczyli pacjentów, przez to pomagali większej liczbie ludzi poprzez leczenie ich dolegliwościach bólowych i poprawę ich codziennego funkcjonowania.

Short Master Course są przeznaczone dla tych, którzy rozpoczynają swoją karierę w terapii manualnej i doświadczonych praktyków, którzy chcą poznać proste podejście do leczenia pacjentów swoimi rękami i ćwiczeniami.

CZYTAJ WIĘCEJ

Program

W czasie tego SHORT MASTER COURSU ON LINE dowiesz się:

 • jak wykonywać techniki mięśniowo-powięziowe?
 • jak mobilizować staw biodrowy?
 • jakie są najskuteczniejsze techniki manualne w ograniczeniu ruchomości stawu biodrowego?
 • jakie ćwiczenia zastosować?
 • na temat autoterapii w koksartrozie

Wybrane zagadnienia warsztatu:

 • badanie funkcjonalne okolicy biodra i miednicy
 • diagnostyka różnicową w dolegliwościach biodra
 • anatomia  pośladka i trójkąta udowego górnego
 • techniki manualne w leczeniu bólu i zmian zwyrodnieniowych stawu biodrowego
 • podstawowe ćwiczenia usprawniające omawianą okolicę

W czasie zajęć:

◾️ poznasz możliwe przyczyny dolegliwości pacjenta,

◾️ dowiesz się jak przeprowadzić badanie dysfunkcyjnej okolicy,

◾️ zobaczysz jak odnajdywać najważniejsze struktury anatomiczne,

◾️ dowiesz się jak wyleczyć pacjenta za pomocą terapii manualnej i podstawowych ćwiczeń.

Dla kogo?

Short Master Course są przeznaczone dla tych, którzy rozpoczynają swoją karierę w terapii manualnej i doświadczonych praktyków, którzy chcą poznać proste podejście do leczenia pacjentów swoimi rękami i ćwiczeniami.

Celem warsztatów jest pomoc i wsparcie terapeutów, żeby jeszcze lepiej leczyli pacjentów, przez to pomagali większej liczbie ludzi poprzez leczenie ich dolegliwościach bólowych i poprawę ich codziennego funkcjonowania.

1,5 godz. (1 dni)
cena: 99 zł

FORMA: kurs ma formę spotkania on-line, jest prowadzony na żywo. W czasie półtoragodzinnego webinaru prowadzący będzie prezentował wybrane techniki terapii manualnej lub omawiał nagrania. Po zakończeniu tej części prowadzący będzie odpowiadał na pytania.

KURSANT OTRZYMUJE PO KURSIE NA ADRES MAILOWY:

 • certyfikat ukończenia kursu
 • dostęp do nagrania z webinaru przez 30 dni
 • fakturę

WYMAGANIA TECHNICZNE:

Dla zapewnienia bezproblemowego przebiegu wydarzenia zalecamy korzystanie z aktualnych wersji przeglądarki Chrome, Safari, Firefox, Opera lub Edge. Przed rozpoczęciem webinaru zalecamy sprawdzić swoje połączenie internetowe.

 

Zapisz się na kurs

















Dane do faktury (PRACODAWCY):






Zapisz się na kurs

















Dane do faktury (PRACODAWCY):






Zapisz się na kurs
















Dane do faktury (PRACODAWCY):






Zapisz się na kurs









Dane do faktury (PRACODAWCY):






Wyślij zgłoszenie









Dane do faktury (PRACODAWCY):






Sprawdź dostępne terminy kursów i warsztatów.

×
Dofinansowanie kursów