Skip to content
Kurs stacjonarny

VED CONCEPT (ViscoElastic Deformation Techniques)

Kurs dla fizjoterapeutów, osteopatów, lekarzy, studentów fizjoterapii, studentów osteopatii i terapeutów manualnych

Zapisz się na kurs

Opis kursu

Nowatorski model postępowania terapeutycznego, obejmujący najskuteczniejsze techniki pracy z ciałem w konkretnych zaburzeniach.

Czas trwania: 54 godz. dydaktyczne/6 dni

TERMINY

VED concept (ViscoElastic Deformation Techniques) to nowatorski model postępowania terapeutycznego bazujący na zrozumieniu budowy tkanek ciała człowieka i praw fizyki nim zarządzających. 

Połączenie powyższych w oparciu o wiedzę na temat fizjologicznych procesów oraz zależności poszczególnych układów i tkanek pozwoliło instruktorowi na opracowanie szeregu niezmiernie efektywnych, a zarazem prostych w przyswojeniu i wykonaniu technik, umożliwiających rozwiązanie większości problemów pacjentów. 

Ponad 15-letnie doświadczenie terapeutyczne wykładowcy przyczyniło się do „oczyszczenia” jego stylu leczenia z nieskutecznych i pozbawionych sensu działań, a pozostawienie tych, które cechują się bardzo wysoką skutecznością i bezpieczeństwem. Tym wszystkim Instruktor podzieli się na swoim nowym, autorskim kursie.

Jeżeli przyjrzymy się oddziaływaniu manualnemu terapeuty, czy będą to techniki manipulacji, mobilizacji, dowolne techniki wykonywane na tkankach miękkich, klawiterapia, osteopatyczne oddziaływanie wisceralne czy nawet czaszkowo-krzyżowe, zauważymy, że wszystkie z nich dążą do jednego wspólnego celu – do poprawy funkcjonowania „czegoś” poprzez zwiększenie elastyczności. 

Efekt powyższego działania rozumiany jest szeroko, m.in. przez ułatwienie przepływu płynów, zdolność tkanki do funkcjonowania w swoistym „pełnym zakresie”, obniżenie progu pobudliwości, przywrócenie odpowiedniego timingu mięśniowego, itp. 

Wszystkie tkanki w ludzkim ciele wykazują większe lub mniejsze możliwości odkształceń lepkosprężystych. Związane jest to z zawartością wody w komórkach je budujących, a także między nimi. 

Właściwości te są podstawą VED techniques (ViscoElasticDeformationtechniques) – technik odkształcenia lepko sprężystego, efektywnego i całkowicie bezpiecznego oddziaływania przywracającego naturalną, pełną elastyczność każdej dostępnej dla leczenia manualnego tkance.

Kurs VED koncept składa się z dwóch 3-dniowych modułów.

Podczas pierwszego modułu –  kinetycznego:

  • poznasz przyczyny ograniczeń ruchomości pacjenta – najczęściej są one związane z bólem, ale mają różnorakie podłoża, takie jak zapalenia czy uszkodzenia mechaniczne tkanek, niejednokrotnie odległych od miejsca bólu. 
  • nauczysz się jak je rozpoznawać i jak postępować w przypadku konkretnych problemów. 

Podczas drugiego modułu – klinicznego:

  • nauczysz się zdiagnozować problem, zaprogramować i przeprowadzić terapię w przypadku najczęściej występujących schorzeń, które spotykasz na co dzień  w gabinecie. 
  • uzyskasz odpowiedź jakie techniki należy wybrać, aby zwiększyć prawdopodobieństwo sukcesu terapeutycznego
  • zrozumiesz mechanizm powstawania dysfunkcji – patologię samą w sobie oraz sposób diagnozowania oparty o objawy i wiarygodne testy.

Prowadzący zastrzega sobie prawo do modyfikacji programu w zależności od poziomu zaawansowania Uczestników.

CZYTAJ WIĘCEJ

Program

KURSANT OTRZYMUJE:

  • materiały szkoleniowe
  • certyfikat w języku polskim i angielskim

MIEJSCE i GODZINY

Uczestnicy zostaną poinformowani mailowo o dokładnym miejscu i godzinach szkolenia.

Możliwość dokonania opłaty za całość szkolenia w trzech ratach.

Zobacz również inne kursy:

Zapisz się na kurs


Dane do faktury (PRACODAWCY):


Zapisz się na kurs


Dane do faktury (PRACODAWCY):


Zapisz się na kurs


Dane do faktury (PRACODAWCY):


Zapisz się na kurs

Dane do faktury (PRACODAWCY):


Wyślij zgłoszenie

Dane do faktury (PRACODAWCY):


Sprawdź dostępne terminy kursów i warsztatów.

×
Dofinansowanie kursów