Skip to content
Kurs stacjonarny

Zoga therapy w pediatrii - rozluźnianie mięśniowo-powięziowe moduł I

Kurs dla fizjoterapeutów, lekarzy (w szczególności pediatrzy, ortopedzi), studentów tych kierunków. 

Wybierz termin
Zapisz się na kurs

Opis kursu

Kurs ukierunkowany na manualnym uwalnianiu restrykcji mięśniowo – powięziowych stosowanych w pediatrii w szczególności z dziećmi z problemami neurologicznymi.

Cena: 3 600 zł
Czas trwania: 42 godz. dydaktyczne | 5 dni

TERMINY

  • Warszawa 22-26.05.2024
  • Warszawa 23-27.10.2024

Zoga Therapy w Pediatrii to szkolenie skupione na manualnym uwalnianiu restrykcji mięśniowo – powięziowych stosowanych w pediatrii w szczególności z dziećmi z problemami neurologicznymi. Praca manualna wsparta badaniem strukturalnym i funkcjonalnym oraz wspomaganiem oswobodzenia tkanek w ruchu przy aktywnym udziale terapeuty kierującego ruchem pacjenta. Ćwiczenia używane dla przywracania ślizgu tkanek miękkich są adaptacją pediatryczną ruchów pochodzących z metody Zoga Movement. Całość stanowi kompleksowe podejście terapeutyczne dla pracy z dziećmi.

Szkolenie to przedstawia metody pracy manualnej. Techniki uwalniania tkanek miękkich podparte umiejętnością precyzyjnej oceny strukturalnej i funkcjonalnej stanowią podstawowy element nauczania w trakcie tego szkolenia. Strukturalne rozumienie zależności w ciele pomaga pojąć relacje pomiędzy wieloma obszarami ciała.

Te wzajemne zależności w ciele dają nam obraz tego jak stabilność warunkuje właściwą funkcję i jak jej zaburzenie może prowadzić do dysfunkcji. Kiedy relacje pomiędzy strukturami tworzącymi ciągłość zostaną zrozumiane, można zbadać i ocenić ich funkcjonowanie oraz poprzez zrównoważoną pracę przywrócić balans i łatwość funkcjonowania na przebiegu tych struktur.

Metoda ta bardzo współgra z zasadami alingment stosowanymi choćby w terapii NDT-Bobath i stanowi bardzo dobre przygotowanie i uzupełnienie terapii neurorozwojowej. Kurs będzie ukierunkowany na obszary, które często stanowią wyzwanie dla terapeutów w pracy z dziećmi z problemami neurologicznymi.

Zajęcia obejmują:

  • Szczegółową anatomię danego obszaru – krótkie i intensywne prezentacje ukazujące najciekawsze spojrzenie na struktury anatomiczne poparte nagraniami z sekcji zwłok, anatomią palpacyjną, przedstawione w ciekawy i zrozumiały sposób
  • Analiza Posturalna – częste konsekwencje ruchowe i posturalne – jak widzieć i czytać zawiłości poszczególnych wzorców
  • Techniki uwalniania Mięśniowo-Powięziowego – każda technika jest pokazana ze zrozumieniem i dokładnym jej „czuciem” tak by można je było wykorzystać od razu po powrocie ze szkolenie do codziennej pracy terapeutycznej.
CZYTAJ WIĘCEJ

Program

DZIEŃ 1

Powierzchowne tkanki znajdujące się z przodu ciała
Celem jest poznanie przebiegu włókien i struktur znajdujących się z przodu ciała. Nauczymy
sposobów oceny funkcjonalnej oraz technik rozluźniania mięśniowo – powięziowego
przebiegających w tej okolicy

DZIEŃ 2

Powierzchowne tkanki znajdujące się z tyłu ciała
Omówienie przebiegu struktur z tyłu ciała, ocena funkcjonalna oraz techniki pracy uwalniania
mięśniowo- powięziowego. Ta część szkolenia skoncentrowana jest na interakcji stopy z podłożem i
konsekwencjach braku tej równowagi w reszcie ciała. Pozwoli tworzyć strategie dla poprawy
mechaniki stopy i nogi dla stabilności miednicy i wydajności kręgosłupa.

DZIEŃ 3

Tkanki znajdujące się po bocznej stronie ciała
Omówienie tkanek znajdujących się po bocznej stronie wraz z narzędziami w postaci technik
wykorzystywanych w pracy z najmłodszymi. Przeprowadzenie sesji pokazowej przez instruktora na
pacjencie z zewnątrz. Praca kursantów na dzieciach.

DZIEŃ 4

Spirala mięśniowo-powięziowa
Omówienie przebiegu oraz analiza funkcjonalna tego w jaki sposób zaburzenia napięcia w obrębie
tych struktur będą wpływały na ustawienie stóp, kolan czy również miednicy względem klatki
piersiowej. Druga sesja demo przeprowadzona przez instruktora oraz praca kursantów na
dzieciach.

DZIEŃ 5

Tkanki głębokie, połączenia mięśniowo-powięziowe kończyn górnych i funkcjonalne
Omówienie wymienionych przebiegów połączeń mięśniowo- powięziowych, nauka wybranych
technik na tkankach głębokich. Trzecia sesja demo oraz praca kursantów na dzieciach.

44 godz. (5 dni)
cena: 3600 zł

KURSANT OTRZYMUJE:

  • materiały szkoleniowe
  • certyfikat w języku polskim i angielskim

MIEJSCE i GODZINY

Uczestnicy zostaną poinformowani mailowo o dokładnym miejscu i godzinach szkolenia.

Zobacz również inne kursy:

Zapisz się na kurs

Wybierz miasto i termin kursu

    Zapisz się na kurs





















    Dane do faktury (PRACODAWCY):









    Podanie danych w zakresie wykształcenia oraz danych wykraczających poza zakres wymagany przepisami prawa tj. określonych w formularzu zgłoszeniowym jest dobrowolne, przy czym podanie ich i nie wyrażenie zgody na przetwarzanie uniemożliwi udział w procesie rekrutacji.

    Przyjąłem/Przyjęłam do wiadomości, że w każdej chwili przysługuje mi prawodo wycofania zgody na przetwarzanie moich danych osobowych. Cofnięcie zgody niebędzie wpływać na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie mojej zgody przed jej wycofaniem.

    Sprawdź dostępne terminy kursów i warsztatów.

     

    Jeśli chcesz zwiększyć swoje kompetencje w zakresie metod pracy z dziećmi, zapraszamy na nasz kurs Zoga Therapy w pediatrii. To 5-dniowe, stacjonarne szkolenie, które przedstawia kompleksowe podejście terapeutyczne do pracy z dziećmi – w szczególności z problemami neurologicznymi. Celem kursu jest przekazanie praktycznych umiejętności związanych z manualnym uwalnianiem restrykcji mięśniowo-powięziowych. Program szkolenia jest ukierunkowany na potrzeby fizjoterapeutów i lekarzy, zwłaszcza pediatrów oraz ortopedów.

    Co obejmuje nasz kurs Zoga w pediatrii?

    Zoga w pediatrii to kurs składający się z odpowiedniego przygotowania teoretycznego do pracy z dziećmi, a także obszernej części praktycznej. Podczas zajęć omówimy szczegółową anatomię różnych obszarów ciała, analizę posturalną oraz techniki uwalniania mięśniowo-powięziowego. Skupimy się na pracy manualnej wspartej badaniem strukturalnym i funkcjonalnym oraz wspomaganiem oswobodzenia tkanek w ruchu przy aktywnym udziale terapeuty. Ćwiczenia, które poznasz na szkoleniu, stanowią pediatryczną adaptację ruchów pochodzących z metody Zoga Movement – koncepcji ruchowej polegającej na poszukiwaniu zdolności ciała do uwolnienia ruchu.

    Uczestnicy szkolenia zdobędą odpowiednie kompetencje do pracy z dziećmi, które zmagają się z różnego rodzaju dysfunkcjami, w szczególności o podłożu neurologicznym. Program kursu Zoga Therapy w pediatrii obejmuje pracę kursantów na dzieciach, co daje solidną podstawę do skutecznej terapii pacjentów.

    Zoga w pediatrii – kurs na najwyższym poziomie merytorycznym

    Decydując się na nasze kursy dla fizjoterapeutów, inwestujesz w rozwój swoich kwalifikacji zawodowych pod okiem doświadczonych instruktorów. Mgr Agnieszka Wójtowicz, która prowadzi kurs Zoga w pediatrii, specjalizuje się w pracy z dziećmi z problemami neurologicznymi. Dzięki temu masz pewność, że podczas zajęć zdobędziesz dużą dawkę wiedzy i umiejętności, które wykorzystasz w codziennej pracy.

    Pamiętaj, że prowadzimy także inne kursy stacjonarne dla fizjoterapeutów. Udzielamy też bezpłatnego wsparcia w uzyskaniu dofinansowań. Zapisz się na szkolenie Zoga Therapy w pediatrii lub inny kurs z naszej oferty i ucz się od najlepszych!

     

     

    ×
    Dofinansowanie kursów
    Strefa kursanta