Zoga Therapy w pediatrii - równoważenie strukturalne moduł II
Kurs dla fizjoterapeutów, lekarzy, studentów fizjoterapii, którzy ukończyli moduł 1 lub inne szkolenia ATSI
Opis kursu
Kurs rozwijający ukierunkowany na manualnym uwalnianiu restrykcji mięśniowo – powięziowych stosowanych w pediatrii w szczególności z dziećmi z problemami neurologicznymi.
Cena : 3 600 zł
TERMINY
- Warszawa 3-7.12.2025
Zoga therapy w pediatrii – równoważenie strukturalne Moduł II przedstawia metody pracy manualnej. Techniki uwalniania tkanek miękkich podparte umiejętnością precyzyjnej oceny strukturalnej i funkcjonalnej stanowią podstawowy element nauczania w trakcie tego szkolenia. Strukturalne rozumienie zależności w ciele pomaga pojąć relacje pomiędzy wieloma obszarami ciała.
Cel i efekty szkolenia:
- Na szkoleniu otrzymasz wiedzę oraz umiejętności dotyczące: pracy manualnej, technik uwalniania tkanek miękkich wsparte umiejętnością precyzyjnej oceny strukturalnej i funkcjonalnej.
- Metoda ta bardzo współgra z zasadami alingment stosowanymi np. w terapii NDT-Bobath i stanowi bardzo dobre przygotowanie i uzupełnienie terapii neurorozwojowej.
- Szkolenie będzie ukierunkowane na obszary, które często stanowią wyzwanie dla terapeutów w pracy z dziećmi z problemami neurologicznymi.
Nauczysz się:
- metod pracy manualnej;
- strukturalnego rozumienia zależności w ciele, co pozwoli pojąć relacje pomiędzy wieloma obszarami ciała, które dają nam obraz tego jak stabilność warunkuje właściwą funkcję i jak jej zaburzenie może prowadzić do dysfunkcji;
- kiedy relacje pomiędzy strukturami tworzącymi ciągłość zostaną zrozumiane – nauczysz się badać i oceniać ich funkcjonowanie oraz poprzez zrównoważoną pracę przywrócić balans i łatwość funkcjonowania na przebiegu tych struktur.
Podczas szkolenia poznasz:
- Szczegółową anatomię danego obszaru – krótkie i intensywne prezentacje ukazujące najciekawsze spojrzenie na struktury anatomiczne poparte nagraniami z sekcji zwłok, anatomią palpacyjną, przedstawione w ciekawy i zrozumiały sposób,
- BodyReading (ocena wizualna) – częste konsekwencje ruchowe i posturalne – jak widzieć i czytać zawiłości poszczególnych wzorców,
- Techniki uwalniania Mięśniowo – Powięziowego – każda technika jest pokazana ze zrozumieniem i dokładnym jej „czuciem” tak by można je było wykorzystać od razu po powrocie ze szkolenie do codziennej pracy terapeutycznej,
- Pracę z dziećmi z różnymi problemami neurologicznymi z wykorzystaniem poznanych technik.
Program
Dzień 1
Wachlarze Stawu Biodrowego
- Zorganizowanie mięśni miednicy wokół trzech wachlarzy wpływa na równoważenie przechyleń i torsji.
Dzień 2
- Jama Brzuszna, Klatka Piersiowa i Oddech
- Strukturalne zmiany w tułowiu mogą wpływać na oddech, mechanikę kończyn górnych oraz głowę, szyję i żuchwę. Ta część szkolenia pokazuje jak zależności klatki piersiowej z miednicą mogą pozytywnie wpłynąć na mechanikę kręgosłupa piersiowego.
Dzień 3
Taśmy ramion. Taśmy funkcjonalne
- Techniki tkanek miękkich dla mięśni obręczy barkowej.
- Analiza strukturalna – interpretacja strukturalnych i funkcjonalnych kompensacji.
Dzień 4 i 5
Praca strukturalna u dzieci z różnymi problemami neurologicznymi – 2 dni
KURSANT OTRZYMUJE:
- materiały szkoleniowe
- certyfikat w języku polskim i angielskim
MIEJSCE i GODZINY
Uczestnicy zostaną poinformowani mailowo o dokładnym miejscu i godzinach szkolenia.
Zobacz również inne kursy:
Zapisz się na kurs
Wybierz miasto i termin kursu
Sprawdź dostępne terminy kursów i warsztatów.
Jeśli chcesz zwiększyć swoje kompetencje w zakresie pracy z dziećmi z problemami neurologicznymi, zapisz się na kurs Zoga w pediatrii – równoważenie strukturalne moduł II. To kontynuacja szkolenia z obszaru manualnego uwalnianiu restrykcji mięśniowo-powięziowych, które organizujemy. Podczas modułu II zdobędziesz wiedzę i umiejętności z zakresu manualnych technik uwalniania tkanek miękkich przy wykorzystaniu precyzyjnej oceny strukturalnej i funkcjonalnej.
Kurs Zoga w pediatrii – poznaj metody pracy manualnej z dziećmi
Program szkolenia Zoga w pediatrii (moduł II) jest ukierunkowany na obszary, które mogą stanowić wyzwanie w terapii, w szczególności w przypadku dzieci z problemami neurologicznymi. Podczas 5 dni zajęć:
- nauczysz się technik uwalniania tkanek miękkich przy wsparciu dokładnej oceny strukturalnej i funkcjonalnej,
- poznasz szczegółową anatomię wybranych obszarów ciała i nauczysz się strukturalnego rozumienia zależności w ciele,
- dowiesz się, jak badać i oceniać funkcjonowanie różnych struktur,
- nauczysz się BodyReading (oceny wizualnej) i poznasz częste konsekwencje ruchowe i posturalne,
Dzięki udziałowi w szkoleniu będziesz w stanie pomagać małym pacjentom przy wykorzystaniu różnych technik uwalniania mięśniowo-powięziowego. Zoga w pediatrii to kurs obejmujący dużą ilość praktyki, co przekłada się na doskonałe przygotowanie do codziennej pracy terapeutycznej.
Zoga w pediatrii moduł II – dla kogo jest nasz kurs?
Organizowane przez nas szkolenie jest przeznaczone dla fizjoterapeutów, lekarzy oraz studentów, którzy ukończyli moduł I kursu lub inne szkolenia ATSI. Zoga therapy bardzo dobrze współgra z zasadami alignment, stosowanymi m.in. w terapii NDT-Bobath, a kurs stanowi doskonałe uzupełnienie terapii neurorozwojowej i przygotowanie do pracy z pacjentami. Podobnie jak w przypadku modułu I, zajęcia prowadzi mgr Agnieszka Wójtowicz, specjalizująca się w pracy z dziećmi z problemami neurologicznymi.
Pamiętaj, że decydując się na udział w szkoleniu Zoga therapy w pediatrii, możesz starać się o dofinansowanie kursu. Zespół Odnovy udziela bezpłatnego wsparcia w tym zakresie. Zapraszamy do zapisów – nasze kursy dla fizjoterapeutów to pewna inwestycja w rozwój zawodowy.