Skip to content
Kurs stacjonarny

Zoga movement w terapii niemowląt moduł I

Kurs dla fizjoterapeutów, lekarzy (w szczególności pediatrzy, ortopedzi), studentów tych kierunków.

Wybierz termin
Zapisz się na kurs

Opis kursu

Kurs dla osób chcących pogłębić swoje wiedzę z diagnostyki i strategii strukturalnej oraz technik pracy z najczęstszymi zaburzeniami u niemowląt.

Cena: 3 000 zł
Czas trwania: 26 godz. dydaktycznych | 3 dni

TERMINY

  • Bydgoszcz 12-14.07.2024
  • Katowice 19-21.07.2024
  • Poznań 25-27.08.2024
  • Szczecin 28-30.08.2024
  • Warszawa 15-17.11.2024

W programie szkolenia zawarte są strategie strukturalnej pracy z najczęstszymi zaburzeniami u
niemowląt na jakie napotyka terapeuta pediatryczny

Omówione zostaną zaburzenia symetrii ciała zaczynające się od asymetrii głowy i połączenia głowy i szyi oraz stosowane strategie na uniesiona żebra i obojczyki, najczęstsze wady stóp, miednicy i twarzoczaszki, wady zgryzu i inne zaburzenia rozwojowe jakie napotkasz u swoich pacjentów. Na szkoleniu zostaną pokazane sposoby  pracy z tymi obszarami.  

Nauczysz się również strategii pracy na dzieciach po operacjach serca i innych częstych zabiegach chirurgicznych wieku dziecięcego. 

Szkolenie to przygotuje Cię do praktycznej pracy strukturalnej w gabinecie z konkretnymi przypadkami klinicznymi u niemowląt i da możliwość skutecznego oddziaływania na te problemy.

Zajęcia obejmują:

  • Szczegółową anatomię danego obszaru – krótkie i intensywne prezentacje ukazujące
    najciekawsze spojrzenie na struktury anatomiczne poparte nagraniami z sekcji zwłok, anatomią
    palpacyjną, przedstawione w ciekawy i zrozumiały sposób.
  • Analiza Posturalna – częste konsekwencje ruchowe i posturalne – jak widzieć i czytać zawiłości
    poszczególnych wzorców.
  • Techniki uwalniania mięśniowo-powięziowego – każda technika jest pokazana ze
    zrozumieniem i dokładnym jej „czuciem” tak by można je było wykorzystać od razu po powrocie
    ze szkolenie do codziennej pracy terapeutycznej.

Metoda ta bardzo współgra z zasadami alingment stosowanymi choćby w terapii NDT-Bobath i stanowi bardzo dobre przygotowanie i uzupełnienie terapii neurorozwojowej. 

Kurs będzie ukierunkowany na obszary, które często stanowią wyzwanie dla terapeutów w pracy z dziećmi z problemami neurologicznymi.

O autorze szkolenia Wojtku Cackowskim

Wojtek przez całe swoje życie fascynował się ruchem, sportem i pracą z ciałem. Ukończył wychowanie fizyczne oraz fizjoterapię, a także został certyfikowanym terapeutą integracji strukturalnej ATSI (dawniej KMI). Przez ostanie 10 lat jest terapeutą manualnym i praktykiem jogi, który łączy je z pracą powięziową w wodzie. Jest pasjonatem poznawania anatomii od strony praktycznej podczas szkoleń sekcyjnych, w których  regularnie uczestniczy, oraz  wprowadził do Polski wraz ze swym mistrzem sekcyjnym Toddem Garcia. Dzięki tej wiedzy stworzył podstawy projektu ZOGA MOVEMNT, który łączy integrację strukturalną, asany jogi,  oraz interwencje manualne dając możliwość precyzyjnego wpływania na ułożenie ludzkiego organizmu. Jest zaangażowany w wiele projektów, takich jak Worldwide Exercise is Medicine czy Walk for Health. Regularnie prowadzi wykłady dla fizjoterapeutów, terapeutów manualnych i ruchowych w Polsce, Europie i na świecie. Jest członkiem zarządu  Polskiego Towarzystwa Medycyny Manualnej. Jego największą pasją jest praca manualna połączona z ruchem oraz holistyczne podejście do leczenia dysfunkcji mięśniowo-szkieletowych. Swoją pasją z powodzeniem zaraża od wielu lat na prowadzonych  przez siebie warsztatach dla  terapeutów manualnych jak i dla miłośników ruchu.

CZYTAJ WIĘCEJ

Program

DZIEŃ I

  • Palpacyjna ocena struktur kostnych i mięśniowo – powięziowych okolic będących przedmiotem szkolenia
  • Praca nad wzorcami występującymi w obszarze połączenia głowowo – szyjnego i struktur czaszki
  • Strategie pracy z blizną i aminami klatki piersiowej po zabiegach kardiochirurgicznych

DZIEŃ II

  • Zajęcia ruchowe eksplorujące potencjał ruchowy możliwy dla okresu pierwszego roku życia dziecka
  • Omówienie wzorców występujących w obszarze miednicy
  • Palpacja ocena i praca manualna dla obszaru miednicy
  • Praca na dzieciach
  • Omówienie przypadków, podsumowanie, pytania

DZIEŃ III

  • Omówienie możliwych wzorców dla okolicy klatki piersiowej i obręczy barkowej
  • Praca nad strukturami obszaru klatki piersiowej i obręczy barkowej
  • Praca na dzieciach 
  • Praca nad wadliwym ustawieniem stóp, praktyka na sobie. 
26 godz. (3 dni)
cena: 3000 zł

KURSANT OTRZYMUJE:

  • materiały szkoleniowe
  • certyfikat w języku polskim i angielskim

MIEJSCE i GODZINY

Uczestnicy zostaną poinformowani mailowo o dokładnym miejscu i godzinach szkolenia.

Zobacz również inne kursy:

Zapisz się na kurs

Wybierz miasto i termin kursu

    Zapisz się na kurs





















    Dane do faktury (PRACODAWCY):









    Podanie danych w zakresie wykształcenia oraz danych wykraczających poza zakres wymagany przepisami prawa tj. określonych w formularzu zgłoszeniowym jest dobrowolne, przy czym podanie ich i nie wyrażenie zgody na przetwarzanie uniemożliwi udział w procesie rekrutacji.

    Przyjąłem/Przyjęłam do wiadomości, że w każdej chwili przysługuje mi prawodo wycofania zgody na przetwarzanie moich danych osobowych. Cofnięcie zgody niebędzie wpływać na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie mojej zgody przed jej wycofaniem.

    Sprawdź dostępne terminy kursów i warsztatów.

     

    Pogłęb swoją wiedzę w zakresie diagnostyki oraz technik pracy z niemowlętami. Kurs Zoga Movement w terapii niemowląt w kompleksowy sposób omawia strategie strukturalnej pracy z najczęstszymi zaburzeniami, z jakimi spotyka się w pracy terapeuta pediatryczny. W trakcie zajęć poznasz techniki uwalniania mięśniowo-powięziowego i nauczysz się pracować z konkretnymi przypadkami klinicznymi. Zoga w terapii niemowląt to szkolenie przygotowane z myślą o fizjoterapeutach, lekarzach – zwłaszcza pediatrach i ortopedach – oraz studentach, który wiążą swoją przyszłość z tymi zawodami.

    Zoga Movement w terapii niemowląt – zakres szkolenia

    Podobnie jak inne kursy dla fizjoterapeutów z naszej oferty, kurs Zoga Movement jest ukierunkowany przede wszystkim na umiejętności praktyczne. Program skupia się na szczegółowej anatomii różnych obszarów ciała, analizie posturalnej i technikach uwalniania mięśniowo-powięziowego. Uczestnicy mają okazję poznać sposoby pracy z zaburzeniami symetrii ciała, najczęstszymi wadami stóp, miednicy i innymi zaburzeniami rozwojowymi, które można spotkać u niemowląt. Zdobywają także wiedzę o terapii pacjentów po zabiegach chirurgicznych wieku dziecięcego.

    Zoga Movement to 3-dniowy kurs stacjonarny. Jego głównym celem jest przygotowanie uczestników do praktycznej pracy strukturalnej z konkretnymi przypadkami klinicznymi. Dzięki udziałowi w szkoleniu zyskasz wiedzę i umiejętności, które pozwolą Ci skutecznie oddziaływać na problemy niemowląt w oparciu o koncepcję ruchową Zoga Movement.

    Zoga w terapii niemowląt – dlaczego warto zapisać się na nasz kurs?

    Jeśli chcesz szkolić się pod okiem najlepszych instruktorów, nasze kursy stacjonarne dla fizjoterapeutów to odpowiedni wybór. Szkolenie Zoga Movement w terapii niemowląt jest prowadzone przez doświadczoną fizjoterapeutkę – mgr Agnieszkę Wójtowicz. Masz więc szansę skorzystać z wiedzy i doświadczenia osoby specjalizującej się w pracy z małymi pacjentami.

    Pamiętaj, że zapisując się na szkolenie Zoga lub inny kurs z naszej oferty, możesz starać się o dofinansowanie. Wypełnij formularz na stronie, by uzyskać bezpłatne wsparcie w dopełnieniu formalności. W razie pytań o ofertę i dofinansowania zapraszamy do kontaktu.

     

    ×
    Dofinansowanie kursów
    Strefa kursanta