Skip to content
Kurs stacjonarny

Elastyczny terapeutyczny taping w pediatrii

Kinesiotaping w pediatrii to kurs dla fizjoterapeutów i terapeutów zajęciowych pracujących z dziećmi z zaburzeniami ortopedycznymi lub neurologicznymi.

Wybierz termin
Zapisz się na kurs

Opis kursu

Kurs ten jest praktycznym szkoleniem zaprojektowanym w celu pokazania, że elastyczny terapeutyczny taping może być stosowany jako jedyny sposób leczenia lub w połączeniu z, bądź jako uzupełnienie innych działań terapeutycznych.

Cena: 1 490 zł
Czas trwania: 20 godz. dydaktycznych/2 dni

TERMINY

 • Bydgoszcz 12-13.10.2024

Cele kursu:
Celem jest zapoznanie uczestników z elastycznym leczniczym tapingiem, analiza istniejącej literatury oraz dowodów na działanie tapingu. Na zakończenie kursu uczestnicy będą posiadać wiedzę o źródłach, zastosowaniach i dowodach. Będą biegli w tworzeniu i stosowaniu określonych aplikacji taśmy.

Taśma może być stosowana w leczeniu:

 • Dolegliwości mięśni i ścięgien, w tym uwięzienia nerwu (głębokie i powierzchowne),
 • Dolegliwości ortopedycznych,
 • Dolegliwości neurologicznych,
 • Chorób płuc,
 • Zaburzeń przepływu krwi i limfy,
 • Bólu, urazów (nadwyrężeń).

Odmienność tapingu u dzieci:

Filmy przedstawiające różne stosowanie taśm u dzieci będą pokazane każdego dnia. Omówione zostaną także możliwości stosowania tapingu w zależności od wieku pacjenta. Uczestnicy zostaną zapoznani z aplikacjami klasycznymi oraz nowymi możliwościami użycia taśm.  Będą także pokazywane udowodnione właściwości lecznicze użycia taśm.

Program

Część I

 • Podstawy teoretyczne, zasady, materiały, kształty i techniki kinesiotapingu.
 • Podstawowe techniki aplikacji.
 • Wskazania i przeciwwskazania.
 • Anatomia i fizjologia skóry, powięzi i dermatomów.

Część II

Zajęcia praktyczne: Nauka podstawowych technik aplikacji w obrębie kończyn górnych i dolnych, w zaburzeniach ortopedycznych i neurologicznych, w przypadku bólu oraz zaburzeń pourazowych

Część III

 • Zajęcia praktyczne: Taping niemowląt i małych dzieci.
 • Aplikacje w obrębie tułowia (mini taśmy).
 • Aplikacje związane z zaburzeniami neurologicznymi.
 • Aplikacje narządowe.

Część IV

Konkretne zastosowania:

 • S-taśma, TA -taśma, taśmy krzyżowe oraz wiele innych opartych na określonych przypadkach.
 • Możliwości przedstawienia własnych przypadków.
20 godz. (2 dni)
cena: 1490 zł

KURSANT OTRZYMUJE:
materiały szkoleniowe
certyfikat ukończenia kursu w języku polskim i angielskim
cena zawiera wszystkie materiały do kursu

MIEJSCE i GODZINY
Uczestnicy zostaną poinformowani mailowo o dokładnym miejscu i godzinach szkolenia.

Zobacz również inne kursy:

Zapisz się na kurs

Wybierz miasto i termin kursu

  Zapisz się na kurs





















  Dane do faktury (PRACODAWCY):









  Podanie danych w zakresie wykształcenia oraz danych wykraczających poza zakres wymagany przepisami prawa tj. określonych w formularzu zgłoszeniowym jest dobrowolne, przy czym podanie ich i nie wyrażenie zgody na przetwarzanie uniemożliwi udział w procesie rekrutacji.

  Przyjąłem/Przyjęłam do wiadomości, że w każdej chwili przysługuje mi prawodo wycofania zgody na przetwarzanie moich danych osobowych. Cofnięcie zgody niebędzie wpływać na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie mojej zgody przed jej wycofaniem.

  Sprawdź dostępne terminy kursów i warsztatów.

  Elastyczny terapeutyczny taping w pediatrii

  Kinesiotaping w pediatrii to kurs dla fizjoterapeutów i terapeutów zajęciowych pracujących z dziećmi z zaburzeniami ortopedycznymi lub neurologicznymi.

  OPIS KURSU

  Kurs elastyczny terapeutyczny taping w pediatrii to szkolenie mające na celu pokazanie, że elastyczny, terapeutyczny taping może być stosowany jako jedyny sposób leczenia, bądź jako uzupełnienie innych działań terapeutycznych.

  Taping w pediatrii stosowany jest:

  • W celu zmniejszenia bólu u dzieci, spowodowanego zmianami chorobowymi.
  • W czasie leczenia ortopedycznego – dzięki plastrom można wzmocnić osłabione mięśnie, które zaburzają utrzymywanie prawidłowej postawy ciała lub wykonywanie ruchów.
  • W schorzeniach związanych z zaburzeniami mięśniowo-nerwowymi – taśmy terapeutyczne hamują nadprogramową aktywność niektórych mięśni oraz aktywują do pracy te słabsza.

  Czas trwania: 20 godz. dydaktycznych/2 dni

  Cele kursu:

  Elastyczny terapeutyczny taping w pediatrii ma na celu zapoznanie uczestników z leczniczym tapingiem, analizą istniejącej literatury i dowodami naukowymi skuteczności działania tapingu. Po ukończonym kursie uczestnicy znają podstawy teoretyczne oraz praktyczne zastosowanie tapingu w pediatrii.

  Przekazywana kursantom wiedza praktyczna jest na bieżąco weryfikowana podczas praktycznego wykonywania przedstawianych aplikacji, dlatego podczas zajęć uczestnik od razu poznaje swoje błędy, jak i wie, co wykonuje poprawnie. Obszerne materiały szkoleniowe pomagają zapamiętać zdobytą na kursie wiedzę i ułatwiają powtarzać i utrwalać omawiane zagadnienia. Uczestnicy zapoznają się z aplikacjami klasycznymi oraz nowymi możliwościami użycia taśm.

  Zapraszamy na inne kursy, takie jak: kurs kinesiotaping w ciąży oraz na liczne szkolenia stacjonarne dla fizjoterapeutów. W centrum odbywają się szkolenia dla fizjoterapeutów online.

   

  ×
  Dofinansowanie kursów
  Strefa kursanta