Instruktorzy
dr n. o zdr. Mateusz Kozinoga
Ukończył studia magisterskie na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu na kierunku Fizjoterapia.
Po studiach rozpoczął studia doktoranckie w Klinice Chorób Kręgosłupa i Ortopedii Dziecięcej UMP, gdzie pracuje do dziś jako asystent, prowadząc liczne zajęcia dla studentów kierunków fizjoterapii, zdrowia publicznego, pielęgniarstwa i kierunku lekarskiego.
Odbywał staże krajowe i zagraniczne w placówkach specjalizujących się w terapii skolioz idiopatycznych (Elena SalvaInsitut Barcelona, Hiszpania; Israeli Scoliosis Center Clinic, Tel Aviv, Izrael; Centrum Postawy Ciała Czaprowski, Olsztyn).
Od 2017 roku jest jedynym w Polsce instruktorem specyficznej metody fizjoterapeutycznej w leczeniu skolioz BSPTS- RigoConcept.
Czynny zawodowo fizjoterapeuta. Przez blisko 10 lat pracował w Pracowni Chorób Kręgosłupa w poznańskiej Klinice Rehasport, obecnie współprowadzi placówkę Skolioskan w Poznaniu, specjalizującą się w szeroko pojętej ortopedii dziecięcej.
Specjalizuję się w terapii skolioz idiopatycznych i wad w postawie ciała. Ukończył liczne kursy w tym metod specyficznej fizjoterapii:
- BSPTS (Barcelona Scoliosis Physical Therapy School). 3D treatment of scoliosis according to the principles of C.L. Schroth – kurspodstawowy C1 izaawansowany C2. Instruktor metody
- FITS(Funkcjonalna Indywidualna Terapia Skolioz) – kompleksowa diagnostyka i terapia wad postawy oraz skolioz wg koncepcji FITS – kurs podstawowy i zaawansowany
- SEAS (Scientific Exercises Approach to Scoliosis) – kurspodstawowy
- Schroth – kurs podstawowy
- DOBOMED Basic- metoda oddechu asymetrycznego wykorzystywanego w terapii skolioz wg. prof. Dobosiewicz
- Physiotherapy of ApiFixpatients
- PRI (Postural Restoration Institute), moduły: pelvis restoration, postural respiration
- PNF (proprioceptiveneuromuscularfacilitation) -kurs podstawowy i rozwijający
Jest członkiem Międzynarodowego Towarzystwa Nieoperacyjnego Leczenia Skolioz SOSORT (Society On ScoliosisOrthopedisc and RehabilitationTreatment) oraz zespołu zadaniowego Komitetu Rehabilitacji, Kultury Fizycznej i Integracji Społecznej Polskiej Akademii Nauk d.s. diagnostyki i leczenia zachowawczego w przebiegu skoliozy idiopatycznej.