Skip to content

Instruktorzy

Ewa Winnicka

dr Ewa Winnicka

NEUROLOGOPEDA, OLIGOFRENOPEDAGOG

Ukończyła studia w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie oraz studia podyplomowe: z logopedii (APS, Warszawa), neurologopedii (Uniwersytet Wrocławski), wczesnej interwencji i wspomagania rozwoju dziecka (DSWE, Wrocław) oraz menedżerskie w zakresie zarządzania (SGH, Warszawa).

Od ponad 15 lat skupia się na problemach dzieci przedwcześnie urodzonych oraz pacjentów w każdym wieku, którzy doświadczają trudności w doustnym przyjmowaniu pokarmu. Ukończyła wiele specjalistycznych szkoleń akredytowanych przez Europejskie Towarzystwo Zaburzeń Połykania (ESSD).

Była pierwszym logopedą w Polsce, który podjął się współwykonywania wideofluoroskopowej oceny połykania (VFSS).

Posiada między innymi certyfikaty potwierdzające umiejętności w zakresie General Movements Assessment – metoda Prechtla,Neonatal Behavioral Assessment Scale wg Brazeltona, terapii NDT-Bobath i AFE.

Jest instruktorem terapii VitalStim dotyczącej elektrostymulacji połykania. Była stypendystką Fundacji Nutricia, co zaowocowało stażem w Ann & Robert H. Lurie Children’s Hospital w Chicago.

Posiada doświadczenie w pracy na oddziałach intensywnej terapii i patologii noworodka, gastroenterologii, rehabilitacji neurologicznej, ale konsultuje i prowadzi terapię pacjentów również z wieloma innymi problemami medycznymi (neurologicznymi, onkologicznymi, kardiologicznymi).

Jest autorką i współautorką licznych publikacji opisujących problemy diagnozy i terapii trudności w jedzeniu. Efekty pracy prezentowała na krajowych i zagranicznych konferencjach dotyczących dysfagii dzieci i dorosłych oraz gastroenterologii i pediatrii.

Jest członkiem ESSD (European Society for Swallowing Disorders) oraz ESPGHAN (European Society for Paediatric Gastroenterology, Hepatology and Nutrition).

CZYTAJ WIĘCEJ

Instruktor prowadzi kursy:

Kursy stacjonarne:

Sprawdź dostępne terminy naszych kursów i warsztatów.

×
Dofinansowanie kursów
Strefa kursanta