Skip to content
Kurs stacjonarny

Kompleksowa diagnostyka narządu ruchu w fizjoterapii

Kurs dla: fizjoterapeutów, osteopatów, techników masażystów, studentów ww. kierunków

Wybierz termin
Zapisz się na kurs

Opis kursu

Możliwość zawężenia hipotez podczas badania daje możliwość precyzyjnego dobrania techniki i miejsca leczenia. Niniejszy kurs pozwala nabyć umiejętności, dzięki którym leczenie dolegliwości bólowych kręgosłupa i stawów, urazów sportowych oraz powypadkowych będzie dokładne i szybsze. Zaoszczędzi to czas pacjenta i pozwoli na szybszy powrót do pełnej sprawności.

Cena: 1 400 zł
Czas trwania: 20 godz. dydaktycznych/2dni

TERMINY

 • Bydgoszcz 20-21.04.2024
 • Poznań 15-16.06.2024
 • Gdańsk 7-8.09.2024
 • Wrocław 12-13.10.2024
 • Szczecin 19-20.10.2024
 • Bydgoszcz 26-27.10.2024
 • Poznań 30.11-1.12.2024

Celem szkolenia jest zdobycie umiejętności wykonywania testów ortopedycznych i funkcjonalnych w celu dokładnej diagnozy dysfunkcji pacjentów, na podstawie której podejmowana jest decyzja o prowadzonej terapii.

Kursanci poznają podstawy praktyczne i teoretyczne ponad 100 testów klinicznych dla każdej części ciała. Uczestnicy zdobędą wiedzę w zakresie różnicowania ostrych i przewlekłych dysfunkcji kręgosłupa i stawów obwodowych. Podczas kursu omówione zostaną przypadki kliniczne, a kursanci samodzielnie poprowadzą wywiad i przeprowadzą diagnostykę różnicową z wykorzystaniem nabytej wiedzy. Dodatkowo prowadzący wykona badanie USG w czasie rzeczywistym w celu dokładniejszej oceny testowanych tkanek.

Podczas szkolenia omówione zostaną sytuacje, w których potrzebne jest odesłanie pacjenta w celu wykonania dalszej diagnostyki obrazowej. Kurs ma charakter praktyczny. Większość testów poparta jest przykładami klinicznymi, wraz o omówieniem usg, rtg i mri tych przypadków. Wiedza zdobyta na kursie pozwoli samodzielnie określić potencjalne źródło problemów pacjenta i skutecznie dobrać odpowiednie postępowanie terapeutyczne.

Program

Dzień 1
9.00-18.00

Wstęp do diagnostyki ortopedycznej w fizjoterapii
Podstawowe zagadnienia dotyczące testów klinicznych
Jak czytać badania?
Specyficzność i czułość testów
Likelihood Ratio, Predictive Value
Wartość kliniczna testów, testy ciekawe a testy wartościowe
Kiedy odsyłać pacjenta do innego specjalisty?

Testy kliniczne – praktyka:
– ręka
– łokieć
– bark
– kręgosłup szyjny
– kręgosłup piersiowy
– kręgosłup lędźwiowy
– testy neurologiczne

Przypadki kliniczne – omówienie badań obrazowych

Dzień 2
9.00-15.00

Wpływ tendinopatii na wynik testu
Wpływ zwyrodnień na wynik testu
Wpływ złamań na wynik testu
Ocena testowanych tkanek podczas badania USG
Fazy gojenia się tkanek a wynik testu
Łączenie testów w clustery

Testy kliniczne:
– staw krzyżowo-biodrowy
– staw biodrowy
– kolano
– staw skokowy i stopa

Przypadki kliniczne
Samodzielne wykonanie testów na wybranych przypadkach

20 godz. (2 dni)
cena: 1400 zł

KURSANT OTRZYMUJE:

 • certyfikat ukończenia kursu
 • materiały szkoleniowe w postaci dostępu do platformy: „Testy kliniczne w fizjoterapii. Badanie narządu ruchu” z ponad 200 filmami instruktażowymi, (o wartości 549 zł), który zwiera: ponad 200 praktycznych filmów instruktarzowych, 11 modułów z każdą częścią ciała https://fizjodiagnostyka.pl/kurs-online/
 • które dostarczą skutecznych narzędzi do walki z dolegliwościami bólowymi pacjentów
 • pomogą dokładnie diagnozować pacjentów
 • są formą przypomnienia wiadomości z kursu praktycznego
 • rozwijają tematykę testów klinicznych poznanych na studiach

MIEJSCE i GODZINY

Uczestnicy zostaną poinformowani mailowo o dokładnym miejscu i godzinach szkolenia.

Zobacz również inne kursy:

Zapisz się na kurs

Wybierz miasto i termin kursu

  Zapisz się na kurs

  Dane do faktury (PRACODAWCY):

  Podanie danych w zakresie wykształcenia oraz danych wykraczających poza zakres wymagany przepisami prawa tj. określonych w formularzu zgłoszeniowym jest dobrowolne, przy czym podanie ich i nie wyrażenie zgody na przetwarzanie uniemożliwi udział w procesie rekrutacji.

  Przyjąłem/Przyjęłam do wiadomości, że w każdej chwili przysługuje mi prawodo wycofania zgody na przetwarzanie moich danych osobowych. Cofnięcie zgody niebędzie wpływać na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie mojej zgody przed jej wycofaniem.

  Sprawdź dostępne terminy kursów i warsztatów.

  Jeśli interesuje Cię diagnostyka i fizjoterapia, zapraszamy Cię do zapoznania się z naszą unikalną ofertą. Kompleksowa diagnostyka narządu ruchu w fizjoterapii to szkolenie skierowane do fizjoterapeutów, osteopatów, techników masażystów oraz studentów ww. kierunków. Przygotowując kurs, wykorzystaliśmy nasze doświadczenie i pasję, by móc dostarczyć Ci wartościową wiedzę i praktykę.

  Kompleksowa diagnostyka narządu ruchu w fizjoterapii — wiedza oparta na praktyce

  Jeśli zawęzisz hipotezy podczas badania, masz możliwość precyzyjnego dobrania techniki i miejsca leczenia. Niniejszy kurs pozwala nabyć umiejętności, dzięki którym leczenie dolegliwości bólowych kręgosłupa i stawów, urazów sportowych oraz powypadkowych będzie dokładniejsze i szybsze. Zaoszczędzi to czas pacjenta i pozwoli na szybszy powrót do pełnej sprawności.

  Rozumiejąc, jak ważne jest przekształcanie teorii w praktykę, skoncentrowaliśmy się na praktycznym zastosowaniu testów diagnostycznych w fizjoterapii. Kursanci poznają podstawy praktyczne i teoretyczne ponad 100 testów klinicznych dla każdej części ciała. Uczestnicy zdobędą wiedzę na temat:

  • różnicowania ostrych i przewlekłych dysfunkcji kręgosłupa i stawów obwodowych;
  • przypadków klinicznych — kursanci samodzielnie poprowadzą wywiad i przeprowadzą diagnostykę różnicową z wykorzystaniem nabytej wiedzy;
  • dodatkowo prowadzący wykona badanie USG w czasie rzeczywistym w celu dokładniejszej oceny testowanych tkanek.

  Większość testów poparta jest przykładami klinicznymi, wraz z omówieniem USG, RTG i MRI tych przypadków. Wiedza zdobyta na kursie pozwoli samodzielnie określić potencjalne źródło problemów pacjenta i skutecznie dobrać odpowiednie postępowanie terapeutyczne.

  Jakie korzyści uzyskasz, uczestnicząc w kursie?

  • Zdobędziesz praktyczne doświadczenie w testach diagnostycznych w fizjoterapii;
  • poznasz najnowsze metody i techniki diagnostyczne w fizjoterapii;
  • rozwiniesz swoje umiejętności kliniczne i zdobędziesz przewagę nad konkurencją;
  • poznasz sposoby na skuteczną komunikację i budowanie relacji z pacjentami;
  • po ukończeniu kursu otrzymasz certyfikat ukończenia, który będzie potwierdzeniem Twojego wykształcenia i umiejętności.

  Dołącz do nas i zdobądź przewagę!

  Dla tych, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności, oferujemy także inne kursy dla fizjoterapeutów, w tym kursy stacjonarne dla fizjoterapeutów. Zapraszamy Cię do przyłączenia się do grona naszych zadowolonych kursantów, którzy już teraz cieszą się rozwojem swojej praktyki fizjoterapeutycznej.

  Zdecyduj się na kurs: Kompleksowa diagnostyka narządu ruchu w fizjoterapii, a zyskasz nieocenione źródło wiedzy! Odnova to miejsce, gdzie możesz się rozwijać i doskonalić. Dołącz do nas już dziś i zdobądź przewagę na dynamicznie zmieniającym się rynku fizjoterapii!

   

  ×
  Dofinansowanie kursów
  Strefa kursanta