Skip to content
Kurs stacjonarny

Narzędziowa terapia tkanek miękkich IASTM - FMT BLADES

Kurs dla fizjoterapeutów, studentów fizjoterapii, masażystów

Wybierz termin
Zapisz się na kurs

Opis kursu

Szkolenie pozwoli Ci zapoznać się m.in. z technikami manipulacji tkanek miękkich, które nie są „agresywne”, a jednocześnie oferują zadowalające efekty terapii, a także zaznajomić się z testami funkcjonalnymi dysfunkcji wzorców ruchowych globalnych ruchów i eliminować je za pomocą narzędzi IASTM.

Cena: 890 zł
Czas trwania: 10 godz. dydaktycznych/1 dzień

TERMINY

 • Bydgoszcz 25.05.2024
 • Kraków 14.06.2024
 • Katowice 16.09.2024
 • Bydgoszcz 28.09.2024

Szkolenie manipulacji tkanek miękkich FMT Blades to 10-godzinny certyfikowany kurs prowadzony przez ekspertów z dziedziny terapii i oceny ruchu, podczas którego kursant ma możliwość wyboru narzędzi, którymi będzie się posługiwał.

Do tej pory dostęp do wiedzy z wykorzystaniem narzędzi IASTM (instrument assisted soft tissue) wspomagający mobilizację tkanek miękkich był mocno ograniczony. Wymagany był zakup drogich narzędzi oraz uczestnictwo w kosztownych zajęciach, które ograniczały terapeutę do jednego sposobu wykorzystywania IASTM. Te czasy minęły.

FMT Blades wprowadz koncepcję terapii ruchowej oraz zwiększenie efektywności terapii z wykorzystaniem IASTM. Techniki manipulacji tkanek miękkich nie muszą być wcale „agresywne” w stosunku do zapewnienia największych efektów terapii nawet jeśli inne narzędzia IASTM występują z „ostro” zakończonymi krawędziami. Większość technik opiera się na stymulacji mechanoreceptorów powięziowych, dzięki czemu efekt terapii uzyskujemy już po 1 minucie stymulacji.

Dowiesz się m.in.

 • jak wyeliminować najczęstsze urazy przeciążeniowe (kolano skoczka/biegacza, ITBS, MTSS, rozcięgno podeszwowe),
 • jak wyleczyć większość cieśni nadgarstka dwiema terapiami,
 • jak różnicować oraz postępować w przypadkach chronicznych bólów kręgosłupa i wiele innych.

Zapisz się na kurs i dołącz do grupy certyfikowanych terapeutów FMT!

CZYTAJ WIĘCEJ

Program

 1. Teoria powięzi, charakterystyka narzędzi RockBlades (komponenty terapii/narzędzia – chwyt, głębokość terapii, siła nacisku, kierunek, prędkość, kątowe ustawienia narzędzi), wskazania/przeciwwskazania do terapii
 2. Technika stymulacji wolnych zakończeń nerwowych – stany ostre, przeczulice, psychosomatyka (teoria/praktyka – przedramię)
 3. Technika pobudzająca napięcie – stabilizacja, aktywacja, wzmacnianie (teoria/praktyka – podudzie, stopa)
 4. Technika rozluźniająca – zwiększanie zakresu ruchu, normalizacja napięcia powięzi (teoria/praktyka – staw kolanowy, udo)
 5. Technika ślizgów powięziowych (teoria/praktyka) ( kręgosłup, staw barkowy) oraz technika przeciwobrzękowa
 6. Diagnostyka Funkcjonalna (motoryka, ograniczenia ruchu taśm anatomicznych – Anatomy Trains), terapia taśm anatomicznych za pomocą poznanych technik
10 godz. (1 dni)
cena: 890 zł

KURSANT OTRZYMUJE:

 • materiały szkoleniowe
 • certyfikat w języku polskim i angielskim wystawiany przez Odnovę
 • certyfikat FMT Blades wystawiany przez RockTape

INFORMACJE DODATKOWE:

 • Na czas szkolenia udostępniamy Ci narzędzia FTM Blades – możesz zdecydować, którymi będziesz się posługiwać.
 • Istnieje możliwość zakupu narzędzi RockBlades 2.0 w obniżonej cenie 1100 zł brutto (1199 zł cena detaliczna).

MIEJSCE i GODZINY

Uczestnicy zostaną poinformowani mailowo o dokładnym miejscu i godzinach szkolenia.

Zobacz również inne kursy:

Zapisz się na kurs

Wybierz miasto i termin kursu

  Zapisz się na kurs

  Dane do faktury (PRACODAWCY):

  Podanie danych w zakresie wykształcenia oraz danych wykraczających poza zakres wymagany przepisami prawa tj. określonych w formularzu zgłoszeniowym jest dobrowolne, przy czym podanie ich i nie wyrażenie zgody na przetwarzanie uniemożliwi udział w procesie rekrutacji.

  Przyjąłem/Przyjęłam do wiadomości, że w każdej chwili przysługuje mi prawodo wycofania zgody na przetwarzanie moich danych osobowych. Cofnięcie zgody niebędzie wpływać na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie mojej zgody przed jej wycofaniem.

  Sprawdź dostępne terminy kursów i warsztatów.

  Zapisz się na szkolenie IASTM – kurs, na którym poznasz techniki manipulacji tkanek miękkich za pomocą specjalistycznych narzędzi FMT Blades. Podczas zajęć opanujesz różne metody pracy z pacjentem: technikę stymulacji wolnych zakończeń nerwowych, rozluźniającą czy pobudzającą napięcie. Dzięki temu będziesz w stanie skutecznie leczyć schorzenia i dolegliwości bólowe, takie jak zespół cieśni nadgarstka. Jeśli interesuje Cię terapia narzędziowa tkanek miękkich, nasz kurs na pewno spełni Twoje oczekiwania. Szkolenia IASTM w Odnovie są prowadzone przez doświadczonych ekspertów w tej dziedzinie i kończą się uzyskaniem aż dwóch certyfikatów.

  Terapia narzędziowa tkanek miękkich – profesjonalne szkolenie IASTM

  IASTM (Instrument Assisted Soft Tissue Mobilization) to nowoczesny rodzaj terapii narzędziowej wykorzystywany przez fizjoterapeutów na całym świecie. Dlaczego warto wziąć udział w naszym szkoleniu? Istnieje wiele wskazań do zastosowania tego rodzaju leczenia. Kurs IASTM pozwoli Ci pomagać pacjentom zmagającym się ze skutkami urazów przeciążeniowych, przewlekłym bólem kręgosłupa czy zapaleniem powięzi podeszwy. Masz więc pewność, że terapia narzędziowa IASTM jest dobrą inwestycją w rozwój zawodowy.

  FMT Blades to certyfikowany kurs stacjonarny, podczas którego nauczysz się korzystać z narzędzi IASTM i poznasz wskazania oraz przeciwwskazania do leczenia. Dowiesz się też, jak powinna przebiegać terapia tkanek miękkich w przypadku różnych schorzeń, dysfunkcji i dolegliwości. Kursanci kończą kurs z dwoma certyfikatami – wystawionymi przez Odnovę oraz RockTape.

  Szkolenie z terapii narzędziowej IASTM – zapisz się na kurs i skorzystaj z dofinansowania

  Interesuje Cię terapia narzędziowa, ale nie możesz zapisać się na kurs ze względów finansowych? Pomożemy Ci uzyskać środki na szkolenie. W Odnovie można otrzymać dofinansowanie na szkolenia dla fizjoterapeutów z Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS) i Bazy Usług Rozwojowych (BUR).

  Terapia narzędziowa to jeden z wielu kursów, których jesteśmy organizatorem, Sprawdź pozostałe szkolenia stacjonarne dla fizjoterapeutów i masażystów z naszej oferty. W Odnovie będziesz kształcić się pod okiem najlepszych terapeutów!

  ×
  Dofinansowanie kursów
  Strefa kursanta