Skip to content
Kurs stacjonarny

Terapia manualna w gabinecie logopedycznym

Kurs dla logopedów, neurologopedów, fizjoterapeutów, lekarzy.

Zapisz się na kurs

Opis kursu

Na szkoleniu przedstawione zostaną możliwości wspierania pracy logopedy kompetencjami i umiejętnościami osteopatycznymi.

→ CENA: 1390 zł (przy zapisie do 31.12.2023) od 1.01.2024 cena 1490 zł
Czas trwania: 18 godz. dydaktycznych/2 dni

TERMINY

 • Kraków 16-17.12.2023
 • Kraków 6-7.01.2024
 • Warszawa 3-4.02.2024

 • Katowice 23-24.03.2024

 • Poznań 25-26.03.2024

 • Bydgoszcz 20-21.05.2024
 • Kraków 1-2.07.2024
 • Gdańsk 14-15.09.2024
 • Warszawa 5-6.10.2024
 • Wrocław 16-17.11.2024

 • Poznań 30.11-1.12.2024


Podczas kursu zostanie zaprezentowane, jak z punktu widzenia terapeuty manualnego i osteopaty ocenić możliwe u pacjentów stany: stresu i odprężenia. Zajęcia opierają się na ocenie postawy ciała, odszukiwaniu napięć i prostej terapii przydatnej w gabinecie logopedycznym. Nauczycie się jak wspomagać terapię logopedyczną w zaburzeniach: gryzienia, żucia, połykania, oddychania, mimiki, rozwoju mowy

Autonomiczny układ nerwowy reguluje ważne funkcje organizmu, takie jak krążenie, oddychanie, trawienie i reprodukcja. Niewłaściwe działanie nerwu błędnego i innych nerwów czaszkowych może wywołać: chroniczne napięcia, dysfunkcje narządów wewnętrznych, problemy emocjonalne, problemy behawioralne, zaburzenia logopedyczne.

Uczestnicy  kursu nauczą się oceniać funkcjonalne napięcia w ciele człowieka dorosłego i dziecka, dowiedzą się jak przeprowadzić badanie funkcjonowania nerwu błędnego z punktu widzenia teorii poliwagalnej. Zgodnie z tą teorią, pięć nerwów czaszkowych musi odpowiednio funkcjonować, aby osiągnąć pożądany stan zaangażowania społecznego. Układ wagalny podzielony jest na dwie części. Drogę grzbietową, która odpowiada opisowi „klasycznej” neurofizjologii oraz drogę brzuszną występującą tylko u ssaków – unerwiającą twarz, krtań i serce. Brzuszna część kontroluje mimikę, głos, połykanie przez co staje się niezwykle ważna w pracy logopedy.

Uczestnicy nauczą się również podstawowych technik manualnych wpływających między innymi na autonomiczny układ nerwowy – emocje, zachowanie – procesy oddechowe, ruchomość oraz napięcie mięśni w obrębie głowy, szyi, gardła i obręczy barkowej.

Zaprezentowane zostaną także techniki i zalecenia do pracy w przypadku chrypki, problemów z mową, uczucia kuli gardłowej (gula w gardle), problemów z połykaniem czy chrapaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Program

 1. Autonomiczny układ nerwowy; Nerw błędny – teoria poliwagalna.
 2. Ocena napięć w ciele. Badanie funkcjonalne.
 3. Praktyczne oddziaływanie na autonomiczny układ nerwowy poprzez terapię manualną.
 4. Odnajdywanie napięć związanych z dysfunkcją brzusznych i grzbietowych gałęzi nerwu błędnego oraz terapia manualna.
 5. Ocena wybranych nerwów czaszkowych i rdzeniowych oraz terapia manualna.
 6. Oddychanie – terapia manualna wspomagająca oddychanie, ćwiczenia oddechowe.
 7. Przepona królowa oddechu.
 8. Kość gnykowa, mięśnie nadgnykowe – anatomia palpacyjna i terapia manualna
 9. Stawy skroniowo-żuchwowe – podstawowe badanie napięć i terapia manualna.
 10. Potylica – dostęp do układu nerwowego.
 11. Odcinek szyjny kręgosłupa, mięsień czworoboczny, mięsień mostkowo-obojczykowo-sutkowy i inne – anatomia palpacyjna, badanie napięć i terapia manualna. 
18 godz. (2 dni)
cena: 1390 zł

KURSANT OTRZYMUJE:

 • materiały szkoleniowe
 • certyfikat w języku polskim i angielskim

MIEJSCE i GODZINY

Uczestnicy zostaną poinformowani mailowo o dokładnym miejscu i godzinach szkolenia.

Zapisz się na kurs


Dane do faktury (PRACODAWCY):


Sprawdź dostępne terminy kursów i warsztatów.

Chcesz poszerzyć swoje umiejętności i zwiększyć skuteczność praktyki logopedycznej? Zapraszamy na nasz wyjątkowy kurs logopedyczny — Terapia manualna w gabinecie logopedycznym. Jest to szkolenie dostosowane specjalnie do potrzeb logopedów, neurologopedów, fizjoterapeutów i lekarzy. Chcemy dzielić się wiedzą i umiejętnościami, które pomogą Ci w dalszym rozwoju i zwiększą Twoją skuteczność w pracy z pacjentami.

Terapia manualna w logopedii to szkolenie, które rozwinie Twoje umiejętności

Autonomiczny układ nerwowy reguluje ważne funkcje organizmu, takie jak krążenie, oddychanie, trawienie i reprodukcja. Niewłaściwe działanie nerwu błędnego i innych nerwów czaszkowych może wywołać: chroniczne napięcia, dysfunkcje narządów wewnętrznych, problemy emocjonalne, problemy behawioralne, zaburzenia logopedyczne.

Dlatego też oferowany przez nas kurs logopedyczny umożliwi Ci zdobycie specjalistycznej wiedzy na temat wspierania pracy logopedy kompetencjami i umiejętnościami osteopatycznymi. Kursy dla logopedów są dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego uczestnika, gwarantując  maksymalne korzyści. Każdy uczestnik otrzyma certyfikat po ukończeniu kursu potwierdzający jego umiejętności i wiedzę z zakresu terapii manualnej w logopedii.

Terapia manualna w gabinecie logopedycznym — czego się nauczysz?

Nasz kurs logopedyczny składa się zarówno z teorii, jak i praktycznych warsztatów. Wszystkie ćwiczenia są prowadzone pod nadzorem doświadczonych terapeutów z wieloletnim doświadczeniem w zakresie terapii manualnej oraz logopedii. Zapewniamy profesjonalizm, indywidualne podejście i praktyczną naukę. Decydując się na nasz kurs logopedyczny, masz pewność, że:

 • nauczysz się oceniać funkcjonalne napięcia w ciele człowieka dorosłego i dziecka;
 • dowiesz się jak przeprowadzić badanie funkcjonowania nerwu błędnego z punktu widzenia teorii poliwagalnej;
 • zdobędziesz wiedzę na temat podstawowych technik manualnych wpływających między innymi na autonomiczny układ nerwowy – emocje, zachowanie, procesy oddechowe, ruchomość oraz napięcie mięśni w obrębie głowy, szyi, gardła i obręczy barkowej;
 • zapoznasz się z technikami i zaleceniami do pracy w przypadku chrypki, problemów z mową, uczuciem kuli gardłowej (gula w gardle), problemów z połykaniem czy chrapaniem.

Zgłoś się na terapię manualną w logopedii!

Jeśli jesteś logopedą, neurologopedą, fizjoterapeutą lub lekarzem i chcesz dowiedzieć się więcej o terapii manualnej, zapraszamy zarówno na nasz kurs logopedyczny, jak i inne kursy dla fizjoterapeutów. Zapewniamy, że wszystkie kursy stacjonarne dla fizjoterapeutów umożliwią Ci zdobycie praktycznej wiedzy o technikach terapii manualnej. Zapraszamy!

×
Dofinansowanie kursów