Chcesz rozwijać się zawodowo, ale ograniczają Cię kwestie finansowe? W Odnovie możesz pozyskać dofinansowania do kursów dla fizjoterapeutów z Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS) oraz Bazy Usług Rozwojowych (BUR). O wsparcie mogą ubiegać się osoby samozatrudnione, a także właściciele i pracownicy mikro, małych i średnich firm, w tym pracownicy zatrudnieni na umowę zlecenie. Nie wiesz, jak zdobyć dofinansowanie na kurs? Potrzebujesz pomocy w załatwieniu formalności? Możesz liczyć na naszą pomoc w tym zakresie! Zobacz, jak zdobyć dofinansowanie do kursu w Odnovie i rozwijaj swoją wiedzę oraz umiejętności bez ograniczeń.

Jak zdobyć dofinansowanie na kurs?

Aby uzyskać dofinansowanie z Bazy Usług Rozwojowych lub Krajowego Funduszu Szkoleniowego, należy zadbać o dopełnienie wymaganych formalności, w tym przygotowanie wniosku i złożenie go we właściwej instytucji. O czym jeszcze musisz pamiętać? Jak wygląda uzyskanie dofinansowania z BUR, a jak z KFS? Szczegóły znajdziesz poniżej.

Krajowy Fundusz Szkoleniowy (KFS)

Krajowy Fundusz Szkoleniowy został utworzony ze środków Funduszu Pracy. Jego celem jest wsparcie kształcenia ustawicznego pracodawców i pracowników z różnych branż, m.in. fizjoterapeutów. O środki z funduszu mogą starać się pracodawcy zatrudniający przynajmniej jednego pracownika w ramach umowy o pracę. Co istotne, pracodawca może sam skorzystać z dofinansowania – na takich samych zasadach jak pracownicy. Ze środków KFS nie skorzystają za to osoby samozatrudnione.

Aby uzyskać dofinansowanie do kursów dla fizjoterapeutów z Krajowego Funduszu Szkoleniowego, wypełnij i wyślij formularz dofinansowania na kursy dostępny na naszej stronie, zaznaczając dofinansowanie ze środków KFS. Po przygotowaniu wniosku należy złożyć go w Powiatowym Urzędzie Pracy (formularz, regulamin i obowiązujące terminy udostępnia PUP na swojej stronie internetowej). Jeśli wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, musisz niezwłocznie uzupełnić i przesłać nam formularz zgłoszenia na każdy dofinansowany kurs – zapisów dokonuje się na naszej stronie. Następnie wystarczy podpisać umowę z Odnovą, dokonać płatności i wziąć udział w szkoleniu. Po jego ukończeniu uczestnicy otrzymują certyfikat i fakturę, które są potrzebne do rozliczenia uzyskanego finansowania.

Ile wynosi dofinansowanie do kursów z KFS? Niezależnie od tego, czy przedmiotem wniosku jest fizjoterapia, czy inna dziedzina, osoba ubiegająca się o wsparcie może otrzymać nawet 100% dofinansowania na szkolenia. Kwota przyznana jednej osobie nie może jedynie przekroczyć w ciągu roku 300% przeciętnego wynagrodzenia. Oznacza to, że pracodawca może uzyskać rocznie nawet kilkanaście tysięcy złotych na rozwój pracownika. Dofinansowanie na kursy to doskonały sposób, by poszerzać kompetencje w takich obszarach, jak fizjoterapia, dlatego warto znać dostępne możliwości i z nich korzystać.

Baza Usług Rozwojowych (BUR)

Dofinansowanie w ramach Bazy Usług Rozwojowych, czyli bezpłatnej bazy szkoleń i kursów utworzonej przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości, przysługuje:

  • osobom prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą,
  • właścicielom i pracownikom mikro, małym i średnich firm, w tym pracownikom zatrudnionym na umowę zlecenie.

Aby zdobyć informacje o prowadzonych aktualnie naborach i wymaganiach dotyczących uzyskania dofinansowania, należy wejść na stronę operatora w danym województwie (przykładowo: operatorem w województwie kujawsko-pomorskim jest Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.).

Jak zdobyć dofinansowanie na kurs z BUR? Po złożeniu wniosku i jego pozytywnym rozpatrzeniu skontaktuj się z Odnovą i zapisz na wybrane szkolenie. Kolejne kroki to utworzenie konta w systemie BUR, podpisanie umowy z operatorem, podpisanie umowy z nami i zapisanie się na wybrane szkolenie w Bazie Usług Rozwojowych. Po opłaceniu kursu i wzięciu w nim udziału należy przedstawić operatorowi dokumenty rozliczeniowe.

Dofinansowanie na kursy z fizjoterapii w ramach BUR wynosi od 50% do 80% kosztów szkolenia. Ograniczenia dotyczące wysokości wsparcia są ustalane w regulaminach danych operatorów.

Skorzystaj z naszej pomocy w uzyskaniu dofinansowania

Jeśli chcesz uzyskać dofinansowanie szkoleń dla fizjoterapeutów, zachęcamy do skorzystania z naszej pomocy. Co możemy dla Ciebie zrobić? Udzielamy wsparcia, które obejmuje weryfikację możliwości otrzymania dofinansowania przez dane przedsiębiorstwo oraz pomoc w przygotowaniu wymaganej dokumentacji i wypełnieniu wniosku. Chętnie udzielamy też odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące dofinansowania z Bazy Usług Rozwojowych i Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Nasze wsparcie jest całkowicie bezpłatne – wyszukamy dla Ciebie dofinansowanie, napiszemy wniosek i pomożemy w rozliczeniu bez żadnych opłat.

Choć samodzielne uzyskanie dofinansowania na kursy prowadzone przez Odnovę jest możliwe, dzięki naszej pomocy cały proces będzie mniej skomplikowany: unikniesz pomyłek, a tym samym ryzyka odrzucenia wniosku przez błędy czy niepełną dokumentację. Zaoszczędzisz też sporo czasu. Aby skorzystać ze wsparcia, wypełnij formularz dostępny na stronie (dofinansowania kursów dla fizjoterapeutów) – nasi pracownicy skontaktują się z Tobą i pomogą Ci w dalszych działaniach.

Dlaczego Odnova?

  • Posiadamy wpis do Rejestru Szkół i Placówek Oświatowych: 478251.
  • Otrzymaliśmy Certyfikat Jakości DEKRA/SUS/000744/1.
  • Jesteśmy Członkiem Polskiej Izby Firm Szkoleniowych.
  • Możesz uzyskać dofinansowanie na każde szkolenie z naszej rozbudowanej oferty.

Dofinansowanie do kursów dla fizjoterapeutów – podsumowanie

Kursy dla fizjoterapeutów to doskonały sposób na zdobywanie nowych kompetencji. Udział w specjalistycznych szkoleniach wiąże się jednak z kosztami, które często wykraczają poza budżet zainteresowanych. Czy to oznacza, że pracodawcy i pracownicy powinni ograniczać swój rozwój zawodowy? Zdecydowanie nie! Zamiast tego warto zapoznać się z dostępnymi możliwościami pozyskania środków finansowanych na kursy. Jest ich kilka – w Odnovie szkolenia dla fizjoterapeutów mogą być dofinansowane w ramach KFS oraz BUR. Wybierając naszą ofertę, uzyskasz bezpłatne wsparcie w dopełnieniu wszelkich formalności związanych z pozyskaniem środków.

Jeśli interesują Cię stacjonarne kursy dla fizjoterapeutów na wysokim poziomie z możliwością dofinansowania, zapraszamy do kontaktu!

Ostatnie aktualności