Jak zmieni się fizjoterapia na przestrzeni najbliższych lat? W jakich kierunkach warto się rozwijać? Czy fizjoterapia to zawód przyszłości? Choć trudno o jednoznaczne odpowiedzi na te pytania, jedno jest pewne: warto poszerzać wiedzę o nowoczesne techniki terapii. Na szczęście oferta dostępnych kursów stale się rozwija, a fizjoterapeuci mają szansę coraz skuteczniej pomagać pacjentom. Sprawdź, jakie zmiany w fizjoterapii czekają specjalistów i w jakich kierunkach warto się szkolić.

Jakie kierunki w fizjoterapii mają przyszłość?

Coraz więcej osób świadomie podchodzi do swojego zdrowia i sprawności fizycznej, a co za tym idzie – chętniej sięga po wsparcie specjalistów. Pacjenci oczekują pomocy już nie tylko w przypadku poważnych urazów i chorób. Często zgłaszają się do specjalistów np. w celach profilaktycznych. Jakie kierunki fizjoterapii cieszą się rosnącą popularnością? Należą do nich:

 • fizjoterapia sportowa oraz trening sensomotoryczny,
 • nowoczesne metody terapii stosowane w ciąży i okresie okołoporodowym, w tym kinesiotaping,
 • fizjoterapia ortopedyczna,
 • koncepcja osteopatyczna,
 • rehabilitacja uroginekologiczna,
 • fizjoterapia w pediatrii.

Warto szkolić się także ze specjalistycznych technik terapii, takich jak pinopresura, suche igłowanie czy flossing, które stanowią doskonałe uzupełnienie tradycyjnych metod.

Fizjoterapia – jakie zmiany nas czekają?

Fizjoterapia jest dziedziną, w której zmiany są nieuniknione. Wszystko za sprawą postępu nauki i coraz lepszego zrozumienia zależności między strukturami organizmu. W kolejnych latach na pewno będziemy obserwować:

 • łączenie różnych metod terapeutycznych,
 • bardziej indywidualne podejście do pacjentów,
 • wieloaspektowe, holistyczne spojrzenie na organizm.

Rosnące znaczenie będzie też miała dobra diagnostyka, która pozwala szybciej wyciągać prawidłowe wnioski i dobierać skuteczne metody terapii.

Kursy dla fizjoterapeutów – dlaczego warto w nie inwestować?

Fizjoterapia zdecydowanie ma przyszłość, a zapotrzebowanie na specjalistów będzie rosnąć. Właśnie dlatego warto stale zdobywać nowe umiejętności i poznawać nowoczesne techniki terapii. To pozwoli Ci znaleźć obszar, w którym chcesz się specjalizować i oferować pacjentom najwyższy poziom usług.

W Odnovie prowadzimy kursy dla fizjoterapeutów o rozbudowanej tematyce. W naszej ofercie dostępne są m.in.:

 • kursy fizjoterapia dzieci,
 • szkolenia z kinesiotapingu,
 • kursy terapii manualnej, m.in. w koncepcji osteopatycznej, w ginekologii i położnictwie czy regulacji funkcjonowania tarczycy,
 • funkcjonalny trening sensomotoryczny,

a także szkolenia z wielu innych nowoczesnych metod terapii: PNF, FDM czy BFMC. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą i zapisów! Zapewniamy pomoc w uzyskaniu dofinansowań.

Jak zmieni się fizjoterapia? Podsumowanie

Fizjoterapia to przyszłościowy kierunek studiów, jednak wiedza zdobyta podczas zajęć akademickich nie wystarczy, by zapewnić pacjentom opiekę na najwyższym poziomie. Już teraz obserwujemy, że specjalistyczne kursy i szkolenia są niezbędnym elementem pracy w tym zawodzie, a w najbliższych latach ten trend na pewno się nie zmieni. Wręcz przeciwnie – znajomość nowoczesnych technik terapii będzie coraz bardziej pożądana na rynku.

Ostatnie aktualności