Ból biodra i związany z tym uszkodzony staw biodrowy to jedna z najczęściej spotykanych dolegliwości, z jakimi pacjenci zgłaszają się do gabinetów fizjoterapeutów. Schorzenia w obręczy miednicznej wywołują ogromny dyskomfort. Pomoc w jego likwidacji jest zatem niezmiernie istotna w kontekście powrotu do codziennego funkcjonowania.
Uszkodzenia stawu biodrowego i obręczy miednicznej – czy fizjoterapeuta może pomóc?
Fizjoterapia zajmuje się przywróceniem sprawności i wyeliminowania bólu mięśniowo-kostnego w przypadku osób, które doświadczyły kontuzji bądź u których doszło do dysfunkcji. Fizjoterapeuci muszą aktualizować wiedzę na bieżąco, by móc pomagać coraz bardziej skutecznie. Ogromnym problemem są schorzenia związane bezpośrednio ze stawem biodrowym oraz obręczą miedniczą. Czy fizjoterapia może sobie z nimi poradzić?
Proponowany przez nas kurs z fizjoterapii funkcjonalnej w uszkodzeniach zarówno stawu biodrowego, jak i obręczy miednicznej, pomoże każdemu fizjoterapeucie zapoznać się z technikami eliminowania dolegliwości bólowych.
Fizjoterapia w procesie leczenia schorzeń stawu biodrowego oraz obręczy miednicznej – nasza oferta
Dlaczego warto uczestniczyć w proponowanym przez nas kursie? Zdobędziesz kompleksową wiedzę z zakresu diagnostyki obręczy biodrowej, a także leczenia zachowawczego wybranych patologii – jak na przykład uszkodzenie obrąbka stawu biodrowego, którego uszkodzenie związane jest z uciążliwymi dolegliwościami bólowymi. Będziesz również wiedział, jak dokładnie zajmować się pacjentami pooperacyjnymi. Rehabilitacja ma bowiem ogromne znaczenie, zwłaszcza w przypadku endoprotezoplastyk stawu biodrowego.
Jakie jeszcze korzyści mogą wyniknąć z oferowanego przez nas kursu? Każdy fizjoterapeuta będzie mógł sprawnie poruszać się we wszystkich zagadnieniach, jakie związane są z patologiami stawu biodrowego. Nabyte umiejętności będzie można wykorzystać u pacjentów m.in z następującymi schorzeniami:
- zapalenie stawu biodrowego,
- zwyrodnienia w obrębie stawu biodrowego,
- konflikt udowo-panewkowy,
- uszkodzenie obrąbka.
Kurs przygotuje fizjoterapeutę także do pomagania w takich przypadkach, jak zespoły bólowe mięśni biodrowo-lędźwiowych czy okolic krętarza większego. Podczas kursu poruszany jest również problem dotyczący zespołu mięśnia gruszkowatego. Ból i dyskomfort związany z tym stanem chorobowym jest często na tyle silny, że uniemożliwia normalne funkcjonowanie.
W ramach szkolenia uczestnicy poznają zasady diagnostyki i leczenia różnego rodzaju uszkodzeń mięśni, takich jak przywodziciele uda, czworogłowe uda oraz grupa kulszowo-goleniowa.
Dlaczego warto uczestniczyć w naszym kursie?
Wspomnieliśmy już, że rozwijanie swoich umiejętności oraz nabywanie nowej wiedzy w przypadku wykonywania zawodu fizjoterapeuty ma ogromne znaczenie. Warto jednak od razu zaznaczyć, że mogą w nim uczestniczyć nie tylko fizjoterapeuci! Zapraszamy każdego, kto jest zainteresowany diagnostyką uszkodzeń stawu biodrowego oraz obręczy miednicznej. Wiedza z zakresu tej dziedziny może przydać się również lekarzom – zwłaszcza specjalistom rehabilitacji medycznej, ortopedom, neurologom i reumatologom. Cenne informacje wyniosą z niego również studenci fizjoterapii oraz medycyny.
Kurs kończy się uzyskaniem certyfikatu w języku polskim lub angielskim. Zapewniamy również niezbędne materiały szkoleniowe, które opracowane zostały przez dra Bartosza Rutewicza. Kurs trwa trzydzieści dwie godziny dydaktyczne (trzy dni).
Nasze usługi obejmują także inne kursy dla fizjoterapeutów. Zapraszamy do sprawdzenia wszystkich zapowiadanych przez nas szkoleń, które znaleźć można na stronie internetowej Odnova. Stacjonarne kursy dla fizjoterapeutów dostępne są w konkurencyjnych cenach; istnieje również możliwość dofinansowania kursów dla fizjoterapeutów – udzielamy porad oraz pomagamy przejść przez niezbędne formalności. Nasza firma jest wpisana do Rejestru Szkół i Placówek Oświatowych, posiada również Certyfikat Jakości DEKRA/SUS/000744/2 i należy do Polskiej Izby Firm Szkoleniowych. Sprawdź ofertę kursów stacjonarnych.