Skip to content
Kurs stacjonarny

Terapia czaszkowo-krzyżowa

Kurs dla fizjoterapeutów, masażystów, terapeutów manualnych, psychologów, pedagogów, logopedów, neurologopedów, terapeutów behawioralnych

Zapisz się na kurs

Opis kursu

Terapia czaszkowo-krzyżowa to model pracy wywodzący się z osteopatii, który polega na wyczuwaniu za pomocą delikatnego nacisku dłoni nieprawidłowości oraz napięć, a następnie za pomocą odpowiednio skomponowanych technik uwolnieniu ich.

Czas trwania: 193 godz. dydaktyczne

TERMINY

 • IV MODUŁ – 18-21.11.2021 - Edycja I
 • V MODUŁ – 14-16.01.2022 - Edycja I
 • VI MODUŁ – 4-6.03.2022 - Edycja I
 • VII MODUŁ - 13-15.05.2022 - Edycja I
 • I MODUŁ – 21-24.11.2021 - Edycja II
 • II MODUŁ – 7-9.01.2022 - Edycja II
 • III MODUŁ – 8-10.04.2022 - Edycja II
 • IV MODUŁ – 24-26.06.2022 - Edycja II
 • V MODUŁ – 16-18.09.2022 - Edycja II
 • VI MODUŁ – 11-13.11.2022 - Edycja II
 • VII MODUŁ - 20-22.01.2023 - Edycja II
 • I MODUŁ – 26-29.05.2022 - Edycja III
 • II MODUŁ – 26-28.08.2022 - Edycja III
 • III MODUŁ – 14-16.10.2022 - Edycja III
 • IV MODUŁ – 8-11.12.2022 - Edycja III

Terapia czaszkowo-krzyżowa jest formą odbierania informacji, który każdy z nas nosi w sobie od momentu poczęcia aż do chwili obecnej. Nośnikiem tych informacji jest płyn rdzeniowo-mózgowy, który krążąc w naszym organizmie począwszy od przestrzeni czaszki, poprzez kanał kręgowy aż do kości krzyżowej, a stamtąd do wszystkich narządów naszego ciała i najdalej oddalonych komórek poprzez „obmywanie” zakończeń nerwowych, które je unerwiają. Pulsowanie tego płynu powoduje niemal niezauważalny ruch kości czaszki, kości krzyżowej, które terapeuta odczytuje i interpretuje zgodnie z tym, co organizm chce przekazać. Organizm jest całością – nie funkcjonuje jako ręka, noga czy oko-ból w jednym obszarze poprzez sieć połączeń nerwowych, tkankę łączną ,która łączy nasze ciało w jedno jest przenoszony za pomocą ruchu płynu rdzeniowo-mózgowego jako informacja o deformacji, blokadzie, zaburzeniu. Wszystkie nieprawidłowe napięcia w naszym ciele zaburzają ten rytm. Terapia czaszkowo-krzyżowa umożliwia odnajdywanie tych nieprawidłowości, umożliwia ich „uwolnienie” oraz „samo-leczenie” organizmu.

W ciągu ostatnich lat stała się ona jedną z najszybciej rozwijających się metod leczniczych. Pacjenci, niezależnie od wieku i dolegliwości, zauważają u siebie poprawę zdrowia, co powoduje, że z leczenia korzysta coraz większa liczba osób. Terapia czaszkowo-krzyżowa jest absolutnie bezpieczna i bardzo delikatna, odpowiednia dla osób w każdym wieku.

Terapia czaszkowo-krzyżowa jest bardzo pomocna w leczeniu:

stanów pourazowych (po złamaniach, skręceniach, zwichnięciach), wszelkich napięć układu nerwowego, dolegliwości kręgosłupa i stawów obwodowych, mózgowego porażenia dziecięcego, dolegliwości po zabiegach stomatologicznych i przy noszeniu aparatów ortodontycznych, bóli głowy i migren, chronicznych zmęczeni, nerwobóli, zaburzeń snu, zaburzeń nastroju i przemęczenia, obniżonej odporności, nerwicy, autyzmu, nadpobudliwości u dzieci, zaburzeń koncentracji u dzieci, niektórych rodzajów bezpłodności, niestrawności różnego pochodzenia, nietrzymania moczu, depresji poporodowej, urazów okołoporodowych matki i płodu, stanów depresyjnych po traumach fizycznych.

Bardzo duże i spektakularne efekty tego rodzaju leczenia odnotowuje się w leczeniu dzieci, szczególnie dzieci z autyzmem, nadpobudliwością psychoruchową i porażeniem mózgowo – rdzeniowym oraz zespołu Aspergera.

Głównym celem kursu terapii czaszkowo-krzyżowej jest zwiększenie efektywności diagnostycznej i terapeutycznej kursantów w zakresie badania obszaru czaszki i kości krzyżowej oraz ich wpływu na cały organizm. Poprzez zwiększenie wrażliwości i umiejętności palpacyjnych oraz zaznajomienie się ze specyficznymi technikami z zakresu terapii czaszkowo-krzyżowej, kursanci uzyskają nowe umiejętności terapeutyczne. Specyficzność kursu polega na dogłębnym zrozumieniu zależności pomiędzy obszarem czaszki, włączając w to szwy czaszki, kości czaszki układ naczyniowy i nerwowy w obszarze czaszki oraz kości krzyżowej. Zależności pomiędzy kośćmi czaszki a kością krzyżową stanowiących swoistą oś pionową całego organizmu która ma znaczny wpływ na poprawne funkcjonowanie układu ruchu i całego organizmu. Podczas kursu uczestnicy zdobywają wiedze o funkcjonowaniu powyższych zależności oraz terapeutycznym postępowaniu w przypadku ich zaburzeń

Kurs jest certyfikowany przez CSTPAM oraz AQTM

CZYTAJ WIĘCEJ

Program

PRACA Z TRAUMĄ SOMATOEMOCJONALNE ODWIJANIE I INNE TECHNIKI POMOCNE W PROBLEMACH POST-TRAUMATYCZNYCH RÓŻNEGO POCHODZENIA PRACA Z TRAUMĄ WG. KONCEPCJI PETERA LEVINE’A. RÓWNOWAŻENIE UKŁADU NERWOWEGO (POLY-VAGAL SYSTEM WG. S.PORGES’A)

 1. Trauma – rodzaje, objawy, etapy leczenia
 2. Metody pomocne w uwalnianiu traumy
 3. „Cysty energetyczne” i metody ich uwalniania
 4. Teoria mnogości (wielofunkcyjności nerwu błędnego)SYSTEM POLYVAGAL S.PORGES
 5. Podział i funkcje układu nerwowego
 6. Zaiskrzenia –Zapłodnienia, Serca, Porodowe
40 godz. (3 dni)
cena: 1350 zł

KURSANT OTRZYMUJE:

 • skrypt
 • zaświadczenie po ukończeniu każdego modułu uprawniające do pracy z pacjentem na poziomie zdobytym na kursie.
 • certyfikat ukończenia całego kursu (po VII module) w języku polskim i angielskim

MIEJSCE i GODZINY

Uczestnicy zostaną poinformowani mailowo o dokładnym miejscu i godzinach szkolenia.

 

Zapisz się na kurs

Dane do faktury (PRACODAWCY):


Sprawdź dostępne terminy kursów i warsztatów.

×
Dofinansowanie kursów