Skip to content
Kurs stacjonarny

Terapia czaszkowo - krzyżowa

Kurs dla fizjoterapeutów, masażystów, terapeutów manualnych, psychologów, pedagogów, logopedów, neurologopedów, terapeutów behawioralnych

Wybierz termin
Zapisz się na kurs

Opis kursu

Terapia czaszkowo-krzyżowa to model pracy wywodzący się z osteopatii, który polega na wyczuwaniu za pomocą delikatnego nacisku dłoni nieprawidłowości oraz napięć, a następnie za pomocą odpowiednio skomponowanych technik uwolnieniu ich.

Cena: 1 500 – 1 850 zł (cena za moduł)
Czas trwania: 193 godz. dydaktyczne

TERMINY

 • ED 2023_gr. 2 - VI MODUŁ - 10-12.05.2024
 • ED 2023_gr. 2 - VII MODUŁ - 28-30.06.2024
 • ED 2023_gr. 3 - IV MODUŁ – 16-19.05.2024
 • ED 2023_gr. 3 - V MODUŁ – 5-7.07.2024
 • ED 2023_gr. 3 - VI MODUŁ – 30.08-1.09.2024
 • ED 2023_gr. 3 - VII MODUŁ - 8-10.11.2024
 • ED 2024 - I MODUŁ – 22-25.08.2024
 • ED 2024 - II Moduł – 4-6.10.2024
 • ED 2024 - III Moduł – 29.11-1.12.2024

Terapia czaszkowo-krzyżowa jest formą odbierania informacji, który każdy z nas nosi w sobie od momentu poczęcia aż do chwili obecnej. Nośnikiem tych informacji jest płyn rdzeniowo-mózgowy, który krążąc w naszym organizmie począwszy od przestrzeni czaszki, poprzez kanał kręgowy aż do kości krzyżowej, a stamtąd do wszystkich narządów naszego ciała i najdalej oddalonych komórek poprzez „obmywanie” zakończeń nerwowych, które je unerwiają. Pulsowanie tego płynu powoduje niemal niezauważalny ruch kości czaszki, kości krzyżowej, które terapeuta odczytuje i interpretuje zgodnie z tym, co organizm chce przekazać. Organizm jest całością – nie funkcjonuje jako ręka, noga czy oko-ból w jednym obszarze poprzez sieć połączeń nerwowych, tkankę łączną ,która łączy nasze ciało w jedno jest przenoszony za pomocą ruchu płynu rdzeniowo-mózgowego jako informacja o deformacji, blokadzie, zaburzeniu. Wszystkie nieprawidłowe napięcia w naszym ciele zaburzają ten rytm. Terapia czaszkowo-krzyżowa umożliwia odnajdywanie tych nieprawidłowości, umożliwia ich „uwolnienie” oraz „samo-leczenie” organizmu.

W ciągu ostatnich lat stała się ona jedną z najszybciej rozwijających się metod leczniczych. Pacjenci, niezależnie od wieku i dolegliwości, zauważają u siebie poprawę zdrowia, co powoduje, że z leczenia korzysta coraz większa liczba osób. Terapia czaszkowo-krzyżowa jest absolutnie bezpieczna i bardzo delikatna, odpowiednia dla osób w każdym wieku.

Terapia czaszkowo-krzyżowa jest bardzo pomocna w leczeniu:

stanów pourazowych (po złamaniach, skręceniach, zwichnięciach), wszelkich napięć układu nerwowego, dolegliwości kręgosłupa i stawów obwodowych, mózgowego porażenia dziecięcego, dolegliwości po zabiegach stomatologicznych i przy noszeniu aparatów ortodontycznych, bóli głowy i migren, chronicznych zmęczeni, nerwobóli, zaburzeń snu, zaburzeń nastroju i przemęczenia, obniżonej odporności, nerwicy, autyzmu, nadpobudliwości u dzieci, zaburzeń koncentracji u dzieci, niektórych rodzajów bezpłodności, niestrawności różnego pochodzenia, nietrzymania moczu, depresji poporodowej, urazów okołoporodowych matki i płodu, stanów depresyjnych po traumach fizycznych.

Bardzo duże i spektakularne efekty tego rodzaju leczenia odnotowuje się w leczeniu dzieci, szczególnie dzieci z autyzmem, nadpobudliwością psychoruchową i porażeniem mózgowo – rdzeniowym oraz zespołu Aspergera.

Głównym celem kursu terapii czaszkowo-krzyżowej jest zwiększenie efektywności diagnostycznej i terapeutycznej kursantów w zakresie badania obszaru czaszki i kości krzyżowej oraz ich wpływu na cały organizm. Poprzez zwiększenie wrażliwości i umiejętności palpacyjnych oraz zaznajomienie się ze specyficznymi technikami z zakresu terapii czaszkowo-krzyżowej, kursanci uzyskają nowe umiejętności terapeutyczne. Specyficzność kursu polega na dogłębnym zrozumieniu zależności pomiędzy obszarem czaszki, włączając w to szwy czaszki, kości czaszki układ naczyniowy i nerwowy w obszarze czaszki oraz kości krzyżowej. Zależności pomiędzy kośćmi czaszki a kością krzyżową stanowiących swoistą oś pionową całego organizmu która ma znaczny wpływ na poprawne funkcjonowanie układu ruchu i całego organizmu. Podczas kursu uczestnicy zdobywają wiedze o funkcjonowaniu powyższych zależności oraz terapeutycznym postępowaniu w przypadku ich zaburzeń

Kurs jest certyfikowany przez CSTPAM oraz AQTM

CZYTAJ WIĘCEJ

Program

PRACA Z DZIEĆMI TERAPIA CZASZKOWO-KRZYŻOWA, TERAPIA POLARITY, MASAŻ METAMORFICZNY, DZIECIĘCY MASAŻ MOTYLKOWY

 1. Anatomia czaszki i układu czaszkowego u dzieci.
 2. Zasady uzdrawiania w pracy terapeutycznej z dziećmi.
 3. Układy terapeutyczne TCK i Polarity
 4. Metamorficzny masaż stóp.
 5. Dziecięcy masaż motylkowy.
 6. Trauma i dzieci (układ Polyvagal i Ukleja)
 7. Specyficzne problemy u dzieci.
22 godz. (3 dni)
cena: 1500 zł

KURSANT OTRZYMUJE:

 • skrypt
 • zaświadczenie po ukończeniu każdego modułu uprawniające do pracy z pacjentem na poziomie zdobytym na kursie.
 • certyfikat ukończenia całego kursu (po VII module) w języku polskim i angielskim

MIEJSCE i GODZINY

Uczestnicy zostaną poinformowani mailowo o dokładnym miejscu i godzinach szkolenia.

Zobacz również inne kursy:

 

Zapisz się na kurs

Wybierz miasto i termin kursu

  Zapisz się na kurs

  Dane do faktury (PRACODAWCY):

  Podanie danych w zakresie wykształcenia oraz danych wykraczających poza zakres wymagany przepisami prawa tj. określonych w formularzu zgłoszeniowym jest dobrowolne, przy czym podanie ich i nie wyrażenie zgody na przetwarzanie uniemożliwi udział w procesie rekrutacji.

  Przyjąłem/Przyjęłam do wiadomości, że w każdej chwili przysługuje mi prawodo wycofania zgody na przetwarzanie moich danych osobowych. Cofnięcie zgody niebędzie wpływać na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie mojej zgody przed jej wycofaniem.

  Sprawdź dostępne terminy kursów i warsztatów.

  ×
  Dofinansowanie kursów
  Strefa kursanta