Skip to content
Kurs stacjonarny

Terapia manualna punktów spustowych w dysfunkcjach układu ruchu

Kurs dla fizjoterapeutów, techników fizjoterapii, studentów fizjoterapii, masażystów

Zapisz się na kurs

Opis kursu

Uczestnik kursu otrzyma gotowy do użycia koncept pracy z punktami spustowymi w dysfunkcjach układu ruchu – od diagnozy do terapii.

→ CENA: 1090 zł (przy zapisie do 31.12.2023) od 1.01.2024 cena 1190 zł
Czas trwania: 20 godz. dydaktyczne/2 dni

TERMINY

  • Bydgoszcz 24-25.02.2024
  • Bydgoszcz 19-20.10.2024

Konstrukcja programu koncentruje się na kluczowych elementach z punktu widzenia praktyki klinicznej. ​

Uczestnicy kursu:

  • otrzymają dużą dawkę wiedzy teoretycznej, niezbędnej do zrozumienia zjawiska jakim są punkty spustowe i do jakich zaburzeń funkcjonalnych mogą prowadzić.
  • poznają sposoby czynnościowej oceny i lokalizacji mięśni, w których jest największa szansa znalezienia punktu spustowego, a także określenia, który z dysfunkcyjnych mięśni należy poddać terapii w pierwszej kolejności.

Duża cześć punktów spustowych jest punktami latentnymi, które nie dając samoistnego bólu mogą prowadzić do dużych zmian funkcjonalnych. Dlatego kluczową z punktu widzenia indywidualizacji i skuteczności terapii jest właśnie kwestia wyboru miejsc poddawanych terapii – często innych niż te które pacjent wskazuje jako bolesne.

  • nauczą się lokalizować punkty spustowe w określonych mięśniach oraz poznają zasad ich palpacji gdy już dokonany został wybór dysfunkcyjnych mięśni.
  • nabędą umiejętność wykonywania różnych technik terapeutycznych w pracy ze zlokalizowanymi punktami spustowymi, doboru technik i ich łączenia

Program

CZEŚĆ TEORETYCZNA 

1.     Definicja i rodzaje punktów spustowych
2.     Podstawy fizjologiczne punktów spustowych
3.     Objawy kliniczne punktów spustowych, przeciwwskazania do terapii
4.     Czynniki sprzyjające powstawaniu punktów spustowych
5.     Sposoby lokalizacji i palpacji punktów spustowych
6.     Metody terapeutyczne  (ucisk ischemiczny, uwalnianie pozycyjne, (PIR, delikatny dotyk (soft touch) i inne)

CZĘŚĆ PRAKTYCZNA 

1.     Badanie objawów klinicznych
2.     Zasady palpacji punktów spustowych
3.     Wykonywanie wybranych technik terapeutycznych (ucisk ischemiczny, uwalnianie pozycyjne, (PIR, delikatny dotyk (soft touch), zintegrowany systemy terapeutyczne i inne)
4.     Lokalizacja, palpacja i terapia wybranych punktów spustowych w obrębie kończyny górnej i obręczy barkowej
5.     Lokalizacja, palpacja i terapia wybranych punktów spustowych w obrębie kończyny dolnej i obręczy biodrowej

23 godz. (2 dni)
cena: 1190 zł

KURSANT OTRZYMUJE:

  • materiały szkoleniowe
  • certyfikat ukończenia kursu w języku polskim i angielskim

MIEJSCE i GODZINY

Uczestnicy zostaną poinformowani mailowo o dokładnym miejscu i godzinach szkolenia.

Zapisz się na kurs


Dane do faktury (PRACODAWCY):


Sprawdź dostępne terminy kursów i warsztatów.

Chcesz dowiedzieć się, czym są i jak lokalizować punkty spustowe? Kurs w Odnovie zapewni Ci odpowiednią dawkę wiedzy teoretycznej w tym zakresie, a także przedstawi różne techniki terapeutycznye w pracy z pacjentami. Podczas szkolenia nauczysz się lokalizacji, palpacji i terapii wybranych punktów spustowych w praktyce. Zajęcia prowadzi fizjoterapeuta i specjalista do spraw diagnostyki układu ruchu, który od lat zajmuje się terapią manualną. Dzięki temu nie musisz obawiać się o poziom merytoryczny zajęć – zapewniamy najwyższe standardy kształcenia. Zapisz się na kurs punkty spustowe i zwiększ swoje kwalifikacje zawodowe.

Terapia punktów spustowych w dysfunkcjach układu ruchu – opis kursu

Terapia punktów spustowych jest obszernym zagadnieniem, dlatego kurs został podzielony na dwie części: teoretyczną i praktyczną. Dzięki temu uczestnicy zdobywają pełne przygotowanie do pracy z pacjentami. Program szkolenia obejmuje definicję, rodzaje i objawy kliniczne punktów spustowych, a także czynniki sprzyjające ich powstawaniu. Przede wszystkim kurs skupia się jednak na badaniu pacjentów, zasadach palpacji oraz wybranych technikach terapeutycznych, w tym ucisku ischemicznym oraz uwalnianiu pozycyjnym.

Punkty spustowe to szkolenie przygotowane z myślą o fizjoterapeutach, studentach, technikach fizjoterapii i masażystach. Program szkoleniowy został rozłożony na 2 dni i ułożony w taki sposób, by każdy uczestnik miał szansę nabyć nowe umiejętności w zakresie wykonywania różnych technik terapeutycznych w swojej pracy. Dzięki temu masz pewność, że po ukończeniu kursu będziesz w stanie wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce.

Terapia punktów spustowych – dofinansowanie szkolenia

Kwestie finansowe powstrzymują Cię przed rozwojem zawodowym? W Odnovie możesz ubiegać się o środki na kursy stacjonarne dla fizjoterapeutów z Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS) i Bazy Usług Rozwojowych (BUR). Jeśli interesuje Cię terapia punktów spustowych i chcesz uzyskać dofinansowanie szkolenia, skontaktuj się z nami. Bezpłatnie i kompleksowo pomagamy w pozyskaniu dofinansowań.

Punkty spustowe – zapisz się na kurs i sprawdź pozostałą ofertę Odnovy

Kurs terapia punktów spustowych jest jednym z wielu organizowanych przez nas szkoleń. Zachęcamy, by zapoznać się z pełną ofertą Odnovy, która obejmuje różne obszary zainteresowań: fizjoterapię sportową, ginekologiczną, uroginekologiczną, pediatryczną, osteopatię i wiele więcej. Wszystkie kursy dla fizjoterapeutów odbywają się pod okiem doświadczonych i wykwalifikowanych instruktorów oraz umożliwiają uzyskanie certyfikatu. Trudno o lepszą inwestycję w rozwój zawodowy niż zdobywanie wiedzy od specjalistów – zapraszamy do zapisów.

×
Dofinansowanie kursów