Skip to content
Kurs stacjonarny

Osteopatyczne zabiegi lecznicze w pediatrii i neonatologii

Kurs dla fizjoterapeutów, lekarzy, studentów osteopatii, osteopatów

Wybierz termin
Zapisz się na kurs

Opis kursu

Celem kursu jest wypracowanie praktycznych umiejętności klinicznych w leczeniu dzieci i niemowląt.

Cena: 1 750 zł
Czas trwania: 20 godz. dydaktycznych/2 dni

TERMINY

 • Bydgoszcz 22-23.06.2024
 • Katowice 16-17.11.2024

Praca terapeuty pracującego z niemowlętami i dziećmi to bardzo trudna i delikatna dziedzina. Wymaga ona w pracy ogromnego zaangażowania, precyzji, otwartości i podzielności uwagi, ponieważ mając w gabinecie niemowlę macie w tym samym czasie zespól braku harmonii, z którym musicie sobie poradzić. Składa się na to dziecko, matka i ojciec, każde z nich w tym samym czasie potrzebuje pomocy i należy tak poprowadzić terapie żeby poprzez dotyk na dziecku osiągnąć stabilizację w tych kilku osobach w tym samym czasie.

Głównym założeniem kursu jest diagnoza i ocena:

 • czy dziecko wymaga terapii
 • czy powinniśmy pozostawić je zgodnie z fizjologicznym procesem rozwoju,
 • czy też w nieznaczny lecz precyzyjny sposób wspomagać ten proces w zgodzie z rytmem biologicznym.

Kurs ten pomaga zrozumieć skąd biorą się problemy u tak małych pacjentów. Łączymy w nim analizę życia płodowego i samego mechanizmu porodu.

Podczas kursu będziemy pracowali z wykorzystaniem wielu metod terapeutycznymi. Kurs jest bogaty w zajęcia praktyczne z wykorzystaniem zarówno technik powięziowych, kranio-sakralnych, BLT jak i manipulacyjnych.

Praktyka odbywać się będzie na fantomach i na kursantach, aby mogli doświadczyć działania technik.

Po ukończeniu kursu uczestnik będzie potrafił:

 • ocenić, które zjawiska wskazują na konieczność podjęcia interwencji terapeutycznej, oraz kiedy niemowlę powinno zostać pozostawione w fizjologicznym procesie rozwoju – jeden z najczęstszych terapeutycznych dylematów;
 • odwracać niefizjologiczne zmiany w ciele noworodka;
 • rozmawiać z rodzicami oraz interpretować ich zachowanie w relacji z niemowlakiem;
 • posługiwać się i wykorzystywać techniki, które pomogą rozwiązywać najczęstsze problemy niemowląt oraz dzieci m.in.:
  • kolka,
  • refluks,
  • trudności z karmieniem,
  • zaparcia,
  • wady postawy,
  • zniekształcenia główki.

Ponadto w trakcie trwania szkolenia terapeuci posługujący sie metodą NDT Bobath będą mogli skonfrontować swoja wiedzę i nabyć umiejętności w pracy technikami osteopatycznymi np. techniki wisceralne, kranio-sakralne, co niewątpliwie wzbogaci ich warsztat terapeutyczny.

CZYTAJ WIĘCEJ

Program

Dzień 1
Wprowadzenie do Osteopatii w pediatrii
Zmiany rozwojowe u noworodka i małego dziecka
Ograniczenia embrionalne i wczesne ograniczenia strukturalne
Jak dotykać? Techniki osłuchiwania powięziowego. PRAKTYKA cz.1

Dzień 2
Techniki BLT  na wybrane okolice ciała.  PRAKTYKA cz.2
Techniki BLT na wybrane okolice ciała. PRAKTYKA cz.3
Techniki BLT na wybrane okolice ciała. PRAKTYKA cz.4
Jak spowodować żeby zmiany się utrzymały. Osteopatia zintegrowana (łączenie różnych dziedzin nauk medycznych).

20 godz. (2 dni)
cena: 1750 zł

KURSANT OTRZYMUJE:

 • materiały szkoleniowe
 • certyfikat ukończenia kursu

MIEJSCE i GODZINY

Uczestnicy zostaną poinformowani mailowo o dokładnym miejscu i godzinach szkolenia.

Zobacz również inne kursy:

Zapisz się na kurs

Wybierz miasto i termin kursu

  Zapisz się na kurs

  Dane do faktury (PRACODAWCY):

  Podanie danych w zakresie wykształcenia oraz danych wykraczających poza zakres wymagany przepisami prawa tj. określonych w formularzu zgłoszeniowym jest dobrowolne, przy czym podanie ich i nie wyrażenie zgody na przetwarzanie uniemożliwi udział w procesie rekrutacji.

  Przyjąłem/Przyjęłam do wiadomości, że w każdej chwili przysługuje mi prawodo wycofania zgody na przetwarzanie moich danych osobowych. Cofnięcie zgody niebędzie wpływać na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie mojej zgody przed jej wycofaniem.

  Sprawdź dostępne terminy kursów i warsztatów.

   

  Chcesz jeszcze skuteczniej pomagać małym pacjentom? Zapisz się na szkolenie z dziedziny osteopatia w pediatrii – kurs pozwoli Ci wzbogacić warsztat terapeutyczny i swobodnie rozwiązywać najczęstsze problemy niemowląt oraz dzieci. Podczas zajęć zdobędziesz niezbędne podstawy teoretyczne, poznasz wiele metod terapeutycznych od strony praktycznej i przygotujesz się do pracy z maluchami oraz ich rodzicami. Zapraszamy do zapisów!

  Osteopatia w pediatrii i neonatologii – kurs dla fizjoterapeutów, lekarzy, osteopatów

  Osteopatia w pediatrii i neonatologii to wymagająca dziedzina, skupiająca się na terapii problemów występujących u dzieci i niemowląt. W trakcie kursu uczestnicy uczą się, jak pracować z małymi pacjentami, a także rozmawiać z rodzicami – w stosowny i delikatny sposób. Program szkolenia obejmuje zagadnienia teoretyczne, takie jak zmiany rozwojowe u noworodka i małego dziecka, ale przede wszystkim skupia się na praktyce.

  Podczas kursu zyskasz wiele cennych umiejętności – poznasz różne techniki osteopatyczne, w tym techniki wisceralne i kranio-sakralne. Po ukończeniu szkolenia będziesz w stanie pracować z maluchami doświadczającymi takich dolegliwości jak refluks, zaparcia czy wady postawy.

  Zapisz się na kurs osteopatia w pediatrii i neonatologii – skorzystaj z dofinansowania

  Jest wiele powodów, by zapisać się na nasz kurs osteopatia w pediatrii i neonatologii. Przede wszystkim gwarantujemy uczestnikom wysoki poziom merytoryczny zajęć. Szkolenie prowadzi mgr Aneta Szczepańska-Rybak, która może pochwalić się wysokimi kwalifikacjami oraz bogatym doświadczeniem praktycznym. Masz więc pewność, że osteopatia pediatryczna to kurs, który pozwoli Ci rozwinąć się na polu zawodowym.

  Warto zwrócić też uwagę na możliwość pozyskania dofinansowania na kursy z fizjoterapii, które organizujemy. Zapewniamy bezpłatną pomoc w tym zakresie, więc nie musisz martwić się o formalności. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

   

  ×
  Dofinansowanie kursów
  Strefa kursanta