Skip to content
Kurs stacjonarny

Profilaktyka i reedukacja mięśni dna miednicy wg koncepcji COREFIT® SYSTEM

Kurs dla fizjoterapeutów, położnych, pielęgniarek środowiskowych, nauczycieli jogi, trenerów personalnych, instruktorów ( fitness, rekreacji ruchowej, pilates), opiekunów osób starszych, studentów kierunku: fizjoterapia, położnictwo.

Wybierz termin
Zapisz się na kurs

Opis kursu

Koncepcja Corefit®System jest skuteczną, nieinwazyjną formą terapii zachowawczej dysfunkcji dna miednicy oraz profilaktyki.

Cena: 1 450 zł
Czas trwania: 16 godz. dydaktycznych/2 dni

TERMINY

 • Bydgoszcz 16-17.11.2024

Koncepcja Corefit®System powstała na bazie wyników badań naukowców z Australii (Hodges, Sapsford, Richardson), Kanady (Lee, Miller), Szwajcarii (Larsen, Cantienica®-Beckenbodentraining), Francji (Dumoulin) oraz doświadczenia i obserwacji własnych w pracy z pacjentami z dysfunkcjami dna miednicy.

Proponowany program Corefit System, zawierający konkretne zalecenia i plany strategii terapii w poszczególnych zaburzeniach  może odegrać ważną rolę w profilaktyce i terapii zaburzeń statyki miednicy i nietrzymania moczu u znacznej części kobiet po 45 roku życia, a także kobiet w połogu poprawiając komfort życia pacjentek, umożliwiając im dłuższą aktywność zawodową i normalne funkcjonowanie w społeczeństwie. CorefitSystem został także opracowany dla mężczyzn z zaburzeniami funkcji seksualnych oraz nietrzymania moczu po zabiegu prostatektomii.

Wyróżniki koncepcji Corefit® System:

 • ćwiczenia sensomotoryczne, których celem jest zarówno uświadomienie, jak i uruchomienie  okolicy miednicy;
 • nauczanie prawidłowej lokalizacji i świadomego napięcia mięśni dna miednicy z jednoczesnym wyłączeniem dużych, zewnętrznych grup mięśniowych;
 • wolicjonalna aktywacja poszczególnych warstw mięśni dna miednicy;
 • ćwiczenia oddechowe;
 •  indywidualne podejście do procesu usprawniania – dobranie odpowiedniego planu treningowego (algorytmy postępowania: położniczy, uroginekologiczny ( kobiety), urologiczny (mężczyźni);
 •  reedukacja nieprawidłowych wzorców motorycznych (wzorzec globalnego pobudzenia) prowadzących do nadmiernego przeciążenia struktur dna miednicy związanych m.in. z nieprawidłową reakcją na  wzrost ciśnienia wewnątrzbrzusznego (głównie podczas kaszlu, kichania, dźwigania);
 •  kokontrakcja mięśni lokalnych stabilizatorów kompleksu biodrowo-lędźwiowo-miednicznego ( wielodzielny, poprzeczny brzucha) oraz mięśni dna miednicy;
 • Różnicowanie napięcia – trening siłowy, wytrzymałościowy.

Efektywność Corefit® System uwarunkowana jest takimi czynnikami jak:

 • umiejętność zlokalizowania i napięcia mięśni dna miednicy (trening sensomotoryczny),
 • czas trwania i intensywność skurczu, ilość powtórzeń (trening wytrzymałościowy i siłowy),
 • umiejętność aktywacji mięśni dna miednicy i mięśni wspomagających,
 • umiejętność wdrożenia aktywnych mięśni dna miednicy w łańcuchy kinematyczne.

Dla kogo terapia:

 • profilaktyka w okresie ciąży,
 • profilaktyka dla osób uprawiających różne formy aktywności – prawidłowa stabilizacja kręgosłupa – przeciwdziałanie urazom kręgosłupa i stawów, nauka prawidłowych zachowań podczas uprawiania ćwiczeń fizycznych,
 • reedukacja mięśni dna miednicy po porodzie (siłami natury i cięciu cesarskim),
 • terapia nietrzymania moczu (wysiłkowe nietrzymanie moczu, pęcherz nadreaktywny, nietrzymanie z przepełnienia, nietrzymanie moczu po prostatektomii,
 • terapia zaburzeń statyki narządu rodnego (obniżenie ścian pochwy, opadanie macicy, zaburzenia sfery seksualnej),
 • terapia zaburzeń związanych z dysfunkcją stabilizacji głębokiej – dyskopatie, bóle kręgosłupa, zmiany zwyrodnieniowe stawów biodrowych.

Cel szkolenia:

Osoby uczestniczące w szkoleniu zdobędą wiedzę i umiejętności:

 • w jaki sposób uzyskać u pacjenta prawidłowe napięcie mięśni dna miednicy,
 • w jaki sposób wyeliminować nieprawidłowe wzorce pobudzenia,
 • jak różnicować czas i siłę skurczu mięśni dna miednicy,
 • jak prowadzić terapię u kobiet w ciąży, połogu, okresie menopauzy,
 • w jaki sposób wykorzystać urządzenie Biofeedback Pressure Stabilizer w procesie terapii,
 • jakie zastosować ankiety dla pacjentów wspomagające obserwację zmian w terapii.

 Korzyści:

 • dodatkowe umiejętności praktyczne, znacznie poszerzające kompetencje w zakresie prowadzenia reedukacji dna miednicy,
 • możliwości prowadzenia indywidualnych lub grupowych zajęć reedukacji dna miednicy dla kobiet w każdym wieku,
 • certyfikat uprawniający do pracy terapeutyczno – profilaktycznej metodą Corefit® System,  uprawniający do używania nazwy i logo Corefit® System,
 • wpis reklamowy adresu i danych kontaktowych osób z certyfikatem na stronie www.treningdnamiednicy.pl, w celu zapewnienia poszukującym pacjentom  łatwiejszego dostępu do terapii.
 • terapeuci i położne – prowadzenie terapii indywidualnej i grupowej dla osób z dysfunkcjami dna miednicy (kobiety ciąża, połóg, menopauza + każdy wiek, mężczyźni po prostatektomii)
 • instruktorzy, nauczyciele – prowadzenie ćwiczeń dna miednicy dla grup i indywidualnie, bezpieczne i nie nasilające dolegliwości pacjenta dopasowanie treningu fitness i innych ćwiczeń dla osób z problemami z kręgosłupem, dnem miednicy, dla kobiet po porodzie, po zabiegach operacyjnych itp.
CZYTAJ WIĘCEJ

Program

Program kursu

Moduł teoretyczny 

 1. Anatomia i fizjologia układu moczowo-płciowego kobiety
 2. Mięśnie dna miednicy – budowa i funkcja
 3. System głębokiej stabilizacji a dno miednicy – zależności
 4. Zaburzenia funkcji dna miednicy – objawy, przyczyny położnicze
 5. Koncepcja Corefit® – zasady podstawowe, narzędzia pracy
 6. Aparat Biofeedback Stabiliser® – zasady funkcjonowania, zastosowanie w uzyskaniu prawidłowego napięcia mięśni stabilizujących – trening funkcjonalny
 7. System Corefit® w pracy fizjoterapeuty, położnej i pielęgniarki – możliwości wykorzystania:

– szkoła rodzenia, wizyty patronażowe, inne

– oddział położniczy,  ginekologiczny, urologiczny

 

Moduł praktyczny 

konieczny wygodny strój do ćwiczeń,  zajęcia w 2-3 osobowych podgrupach

 1. Ćwiczenia bazowe – sensomotoryczne
 2. Lokalizacja punktów referencyjnych na miednicy
 3. Nauka prawidłowej wolicjonalnej aktywacji odpowiednich grup mięśniowych
 4. Ćwiczenia mięśni dna miednicy w zmiennych pozycjach wyjściowych z uwzględnieniem prawidłowego egzekwowania napięcia u ćwiczących
 5. Nauka prawidłowych technik kaszlu, dźwigania, pochylania z uwzględnieniem stanu/wieku pacjenta (ciąża, połóg, menopauza, przygotowanie do zabiegu operacyjnego, postępowanie po zabiegu)
 6. Kwestionariusze stosowane w Corefit® – wzory do pracy z pacjentem w celu monitorowania postępu terapii
 7. Aparat Biofeedback Stabiliser® – zastosowanie praktyczne, korekta nieprawidłowych wzorców aktywacji mięśni
 8. Dyskusja, podsumowanie, pytania do prowadzącego
16 godz. (2 dni)
cena: 1450 zł

KURSANT OTRZYMUJE:

 • materiały szkoleniowe
 • certyfikat ukończenia kursu w języku polskim i angielskim

MIEJSCE i GODZINY

Uczestnicy zostaną poinformowani mailowo o dokładnym miejscu i godzinach szkolenia.

Zobacz również inne kursy:

Zapisz się na kurs

Wybierz miasto i termin kursu

  Zapisz się na kurs
  Uwaga! Certyfikat/faktura ze szkolenia będzie wystawiany/-a zgodnie z danymi podanymi w formularzu. Prosimy o dokładne sprawdzenie poprawności wprowadzonych danych, aby mieć pewność, że wszystkie informacje organizacyjne dotyczące szkolenia dotrą do Państwa, a na certyfikacie i fakturze będą widniały właściwe dane. W przypadku wprowadzenia błędnych danych lub braku ich aktualizacji, za wydanie poprawnych duplikatów dokumentów pobierana jest opłata w wysokości 50 zł.


  Dane do faktury (PRACODAWCY):

  Podanie danych w zakresie wykształcenia oraz danych wykraczających poza zakres wymagany przepisami prawa tj. określonych w formularzu zgłoszeniowym jest dobrowolne, przy czym podanie ich i nie wyrażenie zgody na przetwarzanie uniemożliwi udział w procesie rekrutacji.

  Przyjąłem/Przyjęłam do wiadomości, że w każdej chwili przysługuje mi prawodo wycofania zgody na przetwarzanie moich danych osobowych. Cofnięcie zgody niebędzie wpływać na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie mojej zgody przed jej wycofaniem.

  Sprawdź dostępne terminy kursów i warsztatów.

   

  Zainwestuj w swoje kompetencje zawodowe i dowiedz się, na czym polega fizjoterapia dna miednicy w oparciu o koncepcję Corefit® System. Oferujemy kompleksowe szkolenie z tej nieinwazyjnej formy terapii zachowawczej, wykorzystywanej w celach profilaktycznych oraz w leczeniu dysfunkcji dna miednicy. Podczas kursu zdobędziesz niezbędne podstawy teoretyczne i szereg umiejętności praktycznych, które wykorzystasz w pracy z pacjentami. Zapraszamy do zapisów – dzięki uczestnictwie w szkoleniu uzyskasz certyfikat uprawniający do pracy terapeutyczno-profilaktycznej metodą Corefit® System, więc to świetna inwestycja we własny rozwój zawodowy.

  Fizjoterapia dna miednicy według koncepcji Corefit® System – jak wygląda kurs?

  Profilaktyka i reedukacja mięśni dna miednicy według koncepcji Corefit®System to 2-dniowy kurs stacjonarny składający się z modułu teoretycznego i praktycznego. Program szkolenia obejmuje takie zagadnienia jak anatomia i fizjologia układu moczowo-płciowego kobiety czy zaburzenia funkcji dna miednicy. W trakcie zajęć poznasz zasady koncepcji Corefit®System oraz związane z nią narzędzia wykorzystywane w pracy z pacjentami. Po ukończeniu kursu Twoje kompetencje znacznie się zwiększą, dotrzesz do nowych klientów i wyróżnisz na mocno konkurencyjnym rynku.

  Szkolenie z koncepcji Corefit® System – dla kogo?

  Nasz kurs to doskonały wybór dla osób, które chcą dowiedzieć się, na czym polega trening dna miednicy według koncepcji terapeutycznej Corefit® System i:

  • oferować skuteczną terapię pacjentom zmagającym się z dysfunkcjami dna miednicy, takimi jak wysiłkowe nietrzymanie moczu, dyskopatie czy opadanie macicy,
  • zajmować się profilaktyką w odniesieniu do osób aktywnych i kobiet w ciąży, a także reedukacją mięśni dna miednicy po porodzie,
  • korzystać z nazwy i logo Corefit® System oraz uzyskać wpis na stronie treningdnamiednicy.pl.

  Trening mięśni dna miednicy to kurs prowadzony przez dr Izabelę Żak – autorkę metody Corefit® System. Masz więc pewność wysokiej jakości kształcenia.

  Zachęcamy również, by sprawdzić pozostałe kursy z fizjoterapii, które organizujemy. Możesz starać się o dofinansowanie każdego z naszych szkoleń.

   

  ×
  Dofinansowanie kursów
  Strefa kursanta