Skip to content
Kurs stacjonarny

Taping dynamiczny w profilaktyce i schorzeniach dna miednicy

Kurs dla  fizjoterapeutów, położnych, douli, trenerów personalnych i medycznych, studentów ww. kierunków

Wybierz termin
Zapisz się na kurs

Opis kursu

Naucz się wykorzystywać taping dynamiczny w profilaktyce i zaburzeniach funkcjonalnych dna miednicy.

Cena 890 zł
Czas trwania: 10 godz. dydaktycznych /1 dzień

TERMINY

 • Kraków 28.06.2024
 • Warszawa 23.08.2024
 • Poznań 20.09.2024
 • Katowice 25.10.2024
 • Gdańsk 29.11.2024

Podczas kursu nauczysz się oceny funkcjonalnej i biomechanicznej struktur anatomicznych kluczowych dla prawidłowej funkcji dna miednicy. Nauczysz się technik aplikacji tapingu dynamicznego wspomagających dno miednicy.

Poznasz aplikację tapów dynamicznych na powłoki brzuszne w tym mięśnie brzucha, kresę białą, pęcherz moczowy oraz narządy miednicy mniejszej. Dowiesz się jak w kontekście zaburzeń funkcjonalnych oceniać ich działanie.

Dzięki poznanym technikom i aplikacjom nauczysz się wspomagania dna miednicy w pracy globalnej, w strefach odległych a jednocześnie mających wpływ na funkcję miednicy mniejsze. Będziesz potrafił skutecznie odciążyć struktury zaangażowane w reakcję bólową a także wspomóc w funkcji struktury osłabione

Wzbogacisz swój warsztat terapeutyczny o nowoczesne metody diagnostyczne i terapeutyczne, wprowadzisz bezinwazyjne techniki pracy z pacjentem jako wspomaganie biomechaniczne układu ruchu.

Zapraszamy na jedyny w Polsce kurs obejmujący pracę na tapach dynamicznych w uroginekologii.

Program

1. Taping i jego rodzaje, różnice pomiędzy kinesiotapingiem a tapingiem dynamicznym, zasady klejenia tapów.

2. Założenia biomechaniczne tapingu dynamicznego.

3. Zasady tapingu w dysfunkcjach dna miednicy.

4. Tapin dynamiczny w schorzeniach dna miednicy – bóle miednicy wspomaganie jelit, odciążenie miednicy , zaburzenia stawu krzyżowo-biodrowego, bolesne miesiączki.

5. Taping wspomagający dno męskie i aplikacje dla dzieci.

6. Taping dynamiczny w okresie ciąży, porodu i połogu:

 • aplikacje wspomagające ciążę,
 • poród,
 • taping wspomagający regenerację poporodową,
 • aplikacje przeciwbólowe stosowane w okresie ciąży,
 • wspomaganie spojenia łonowego.

7. Taping dynamiczny okolic wpływających na dno miednicy – aplikacje na:

 • stopę,
 • odcinek szyjny, piersiowy i lędźwiowy kręgosłupa,
 • przepona oddechowa.

8. Zasady zastosowania aplikacji rotacyjnych. Aplikacje posturalne i ich znaczenie dla dna miednicy.

10 godz. (1 dni)
cena: 890 zł

KURSANT OTRZYMUJE:

 • materiały szkoleniowe
 • certyfikat w języku polskim i angielskim

MIEJSCE i GODZINY

Uczestnicy zostaną poinformowani mailowo o dokładnym miejscu i godzinach szkolenia.

Zapisz się na kurs

Wybierz miasto i termin kursu

  Zapisz się na kurs
  Uwaga! Certyfikat/faktura ze szkolenia będzie wystawiany/-a zgodnie z danymi podanymi w formularzu. Prosimy o dokładne sprawdzenie poprawności wprowadzonych danych, aby mieć pewność, że wszystkie informacje organizacyjne dotyczące szkolenia dotrą do Państwa, a na certyfikacie i fakturze będą widniały właściwe dane. W przypadku wprowadzenia błędnych danych lub braku ich aktualizacji, za wydanie poprawnych duplikatów dokumentów pobierana jest opłata w wysokości 50 zł.


  Dane do faktury (PRACODAWCY):

  Podanie danych w zakresie wykształcenia oraz danych wykraczających poza zakres wymagany przepisami prawa tj. określonych w formularzu zgłoszeniowym jest dobrowolne, przy czym podanie ich i nie wyrażenie zgody na przetwarzanie uniemożliwi udział w procesie rekrutacji.

  Przyjąłem/Przyjęłam do wiadomości, że w każdej chwili przysługuje mi prawodo wycofania zgody na przetwarzanie moich danych osobowych. Cofnięcie zgody niebędzie wpływać na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie mojej zgody przed jej wycofaniem.

  Sprawdź dostępne terminy kursów i warsztatów.

  Zapisz się na nasz kurs i rozwijaj swoje kwalifikacje w zakresie nowoczesnych metod terapeutycznych i diagnostycznych. Taping dynamiczny w profilaktyce i schorzeniach dna miednicy to szkolenie ukierunkowane na praktykę – podczas zajęć wzbogacisz swój warsztat terapeutyczny i nauczysz się pracować z pacjentami doświadczającymi zróżnicowanych objawów. To doskonały sposób, by zwiększyć swoje kompetencje zawodowe w obszarze uroginekologii.

  Taping dynamiczny w profilaktyce i schorzeniach dnia miednicy – kompleksowe szkolenie

  Taping dynamiczny to technika narzędziowa opierająca się na zastosowaniu specjalistycznych taśm, które aplikuje się na skórę pacjenta. Metodę wykorzystuje się w m.in. w celu wspomagania pracy mięśni i stawów oraz redukcji dolegliwości bólowych. Taping dynamiczny ma szerokie zastosowanie i jest z powodzeniem wykorzystywany w terapii zaburzeń funkcjonalnych dna miednicy, w tym w okresie ciąży, porodu i połogu.

  Na naszym szkoleniu:

  • dowiesz się, jakie są rodzaje tapingu dynamicznego i poznasz jego założenia biomechaniczne,
  • poznasz zasady prawidłowej oceny struktur anatomicznych, które wpływają na funkcjonowanie dna miednicy,
  • nauczysz się stosować taping dynamiczny w różnych dysfunkcjach dna miednicy, takich jak zaburzenia stawu krzyżowo-biodrowego, bolesne miesiączki,
  • poznasz zasady stosowania tapingu w okresie ciąży, porodu i połogu,
  • dowiesz się, jak stosować taping wspomagający dno męskie i aplikacje dla dzieci,
  • nauczysz się aplikacji tapów na obszary wpływające na dno miednicy, w tym stopę i kręgosłup.

  Poznasz też zasady zastosowania aplikacji rotacyjnych. Taping dynamiczny to kurs o kompleksowym charakterze – obejmuje wszystkie zagadnienia teoretyczne oraz umiejętności praktyczne, które są istotne w terapii schorzeń dna miednicy.

  Taping dynamiczny – kurs na najwyższym poziomie

  Decydując się na kursy dla fizjoterapeutów w Odnovie, możesz liczyć na wysokie standardy kształcenia. Szkolenie z pracy na tapach dynamicznych w zaburzeniach dna miednicy prowadzi mgr Agnieszka Bachorz – doświadczona fizjoterapeutka specjalizująca się w tej dziedzinie. To najlepsza gwarancja, że kurs zapewni Ci dostęp do aktualnej wiedzy i cennych umiejętności.

  Zachęcamy do zapoznania się z pełną gamą szkoleń, które organizujemy. Zapisując się na nasze kursy stacjonarne dla fizjoterapeutów, możesz skorzystać z bezpłatnego wsparcia w uzyskaniu dofinansowania z Bazy Usług Rozwojowych oraz Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Nie zwlekaj, zainwestuj w swoją wiedzę i dołącz do grona profesjonalistów, którzy już ukończyli nasze szkolenia!

  ×
  Dofinansowanie kursów
  Strefa kursanta