Skip to content
Kurs stacjonarny

Trening fizyczny i trening siłowy kobiet w ciąży, połogu oraz z dysfunkcjami dna miednicy

Kurs dla fizjoterapeutów oraz studentów fizjoterapii, trenerów personalnych, instruktorów fitness.

Wybierz termin
Zapisz się na kurs

Opis kursu

Naucz się właściwego doboru programów ćwiczeniowych i obciążeń treningowych u pacjentek w okresie okołociążowym oraz pacjentów z dysfunkcjami dna miednicy.

Cena: 1 590 zł
Czas trwania: 20 godz. dydaktycznych /2 dni

TERMINY

 • Bydgoszcz 14-15.09.2024
 • Katowice 7-8.12.2024

Celem kursu jest nauka właściwego doboru programów ćwiczeniowych i obciążeń treningowych u pacjentek w okresie okołociążowym oraz pacjentów z dysfunkcjami dna miednicy.

Nauczysz się prawidłowo dobierać obciążenia treningowe i programować sesje ćwiczebne u pacjentek ciężarnych z poszanowaniem fizjologii ciąży. Będziesz umiał prawidłowo oceniać działanie mięśni brzucha i core w kontekście zaburzeń funkcjonalnych.

Dzięki nowo poznanym technikom i ćwiczeniom nauczysz się wspomagania dna miednicy w pracy globalnej oraz w strefach odległych, które jednocześnie mają wpływ na funkcje miednicy mniejszej. Będziesz potrafił skutecznie odciążyć struktury zaangażowane w reakcję bólową oraz wspomóc w funkcji struktury osłabione.

Nauczysz się prawidłowo planować powrót do pełnych obciążeń w połogu.

Poznasz zasady treningu kobiet w okresie okołomenopauzalnym a także zaplanować trening mężczyzn w okresie andropauzalnym.

Wzbogacisz swój warsztat terapeutyczny o nowoczesne metody treningowe i terapeutyczne, wprowadzisz bezinwazyjne techniki pracy z podopiecznymi jako wspomaganie biomechaniczne układu ruchu w dysfunkcjach dna miednicy.

Program

Dzień 1

 1. Fizjologia ciąży, porodu i połogu – zmiany w ciele kobiety.
 2. Mięśnie brzucha i kresa biała i ich funkcja na przestrzeni życia. Rola stabilizacji centralnej w treningu.
 3. Trening kobiet w ciąży z zastosowaniem oporu własnego ciała z podziałem na trymestry ciąży. Zasady doboru obciążeń treningowych wg najnowszych wytycznych – ćwiczenia praktyczne.
 4. Trening kobiet w ciąży z zastosowaniem drobnego sprzętu sportowego (piłki, taśmy, maty, trenażery równowagi) z podziałem na trymestry ciąży. Zasady doboru obciążeń treningowych wg najnowszych wytycznych – ćwiczenia praktyczne.
 5. Wspomaganie żywieniowe i suplementacyjne w dysfunkcjach dna miednicy.

 

Dzień 2

 1. Trening kobiet w połogu z zastosowaniem ochrony struktur osłabionych w przebiegu ciąży i porodu. Zasady powrotu di aktywności po ciąży – ćwiczenia praktyczne.
 2. Obniżenie i dysfunkcje dna miednicy w treningu siłowym. Wpływ zastosowanych obciążeń na mięśnie dna miednicy. Zasady obciążeń w różnych rodzajach treningu.
 3. Zasady treningu siłowego z wolnymi ciężarami, dobór obciążeń treningowych w ciąży z podziałem na trymestry. Wskazania i przeciwwskazania do prowadzenia treningu – ćwiczenia praktyczne.
 4. Trening siłowy w dysfunkcjach dna miednicy, wskazania, przeciwwskazania, zasady progresji treningu i obciążeń podopiecznych z dysfunkcjami dna miednicy z uwzględnieniem płci i meno i andropauzy.
20 godz. (2 dni)
cena: 1590 zł

KURSANT OTRZYMUJE:

 • materiały szkoleniowe
 • certyfikat w języku polskim i angielskim

MIEJSCE i GODZINY

Uczestnicy zostaną poinformowani mailowo o dokładnym miejscu i godzinach szkolenia.

Zobacz również inne kursy:

Zapisz się na kurs

Wybierz miasto i termin kursu

  Zapisz się na kurs
  Uwaga! Certyfikat/faktura ze szkolenia będzie wystawiany/-a zgodnie z danymi podanymi w formularzu. Prosimy o dokładne sprawdzenie poprawności wprowadzonych danych, aby mieć pewność, że wszystkie informacje organizacyjne dotyczące szkolenia dotrą do Państwa, a na certyfikacie i fakturze będą widniały właściwe dane. W przypadku wprowadzenia błędnych danych lub braku ich aktualizacji, za wydanie poprawnych duplikatów dokumentów pobierana jest opłata w wysokości 50 zł.


  Dane do faktury (PRACODAWCY):

  Podanie danych w zakresie wykształcenia oraz danych wykraczających poza zakres wymagany przepisami prawa tj. określonych w formularzu zgłoszeniowym jest dobrowolne, przy czym podanie ich i nie wyrażenie zgody na przetwarzanie uniemożliwi udział w procesie rekrutacji.

  Przyjąłem/Przyjęłam do wiadomości, że w każdej chwili przysługuje mi prawodo wycofania zgody na przetwarzanie moich danych osobowych. Cofnięcie zgody niebędzie wpływać na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie mojej zgody przed jej wycofaniem.

  Sprawdź dostępne terminy kursów i warsztatów.

  Chcesz wiedzieć, jak powinny wyglądać ćwiczenia w ciąży? Kurs, który przygotowaliśmy, nauczy Cię właściwego planowania treningu fizycznego i siłowego kobiet w okresie okołociążowym oraz pacjentów z dysfunkcjami dna miednicy. W trakcie szkolenia poznasz nowoczesne metody treningowe, wzbogacisz swój warsztat terapeutyczny, a w efekcie będziesz w stanie jeszcze lepiej pomagać podopiecznym.

  Ćwiczenia w ciąży, okresie połogu, u osób z dysfunkcjami dna miednicy – kurs

  Celem naszego kursu jest przekazanie aktualnej wiedzy i umiejętności związanych z tworzeniem programów ćwiczeniowych dopasowanych do indywidualnych potrzeb przyszłych i świeżo upieczonych mam, a także pacjentów z dysfunkcjami dna miednicy. Program szkolenia obejmuje takie zagadnienia, jak:

  • fizjologia ciąży, porodu i połogu,
  • mięśnie brzucha, kresa biała i ich funkcje na różnych etapach życia,
  • trening kobiet w ciąży z zastosowaniem oporu własnego ciała oraz drobnego sprzętu sportowego,
  • trymestry ciąży – podział i zasady doboru obciążeń treningowych,
  • trening kobiet w połogu z zastosowaniem ochrony struktur osłabionych,
  • trening siłowy w dysfunkcjach dna miednicy kobiet w okresie okołomenopauzalnym oraz mężczyzn w okresie andropauzalnym.

  Podczas zajęć poznasz też m.in. zasady wspomagania żywieniowego i suplementacyjnego w dysfunkcjach dna miednicy. Program kursu został przygotowany z myślą o fizjoterapeutach, studentach fizjoterapii, a także trenerach personalnych i instruktorach fitness.

  Dlaczego warto zapisać się na nasz kurs?

  Trening kobiet w ciąży, połogu oraz z dysfunkcjami dna miednicy to 2-dniowe szkolenie stacjonarne prowadzone przez dwie instruktorki:

  • mgr Agnieszkę Bachorz – specjalistkę fizjoterapii specjalizującą się w fizjoterapii dna miednicy,
  • mgr Danutę Monasterską – trenerkę personalną, instruktorkę rekreacji ruchowej – fitness, instruktorkę dyscypliny sportu – kulturystyka, dietetyczkę.

  Możesz więc liczyć na bardzo wysoki poziom zajęć.

  Jeśli chcesz planować skuteczne i bezpieczne treningi dla kobiet, już dziś zapisz się na kurs w Warszawie lub innym mieście – nasze kursy odbywają się w różnych lokalizacjach. Zachęcamy, by sprawdzić również pozostałe kursy dla fizjoterapeutów z oferty Odnovy. Interesuje Cię dofinansowanie szkolenia? Skontaktuj się z nami – udzielamy bezpłatnego wsparcia w kwestiach formalnych.

  ×
  Dofinansowanie kursów
  Strefa kursanta