Skip to content
Kurs stacjonarny

Rozejście mięśnia prostego brzucha – diagnostyka i terapia

Kurs dla  fizjoterapeutów zajmujących się kobietami w ciąży i po porodzie, fizjoterapeutów uroginekologicznych, terapeutów dna miednicy, trenerów personalnych, trenerów medycznych pracujących z pacjentami z zaburzeniami w obrębie kresy białej.

Cena: 1 650 zł
Wybierz termin
Zapisz się na kurs

Opis kursu

Zdobądź szeroką wiedzę na temat rozejścia mięśnia prostego brzucha oraz przepuklinie kresy białej.

Czas trwania: 20 godz. dydaktycznych /2 dni

TERMINY

 • Bydgoszcz 5-6.07.2024
 • Poznań 21-22.09.2024
 • Katowice 26-27.10.2024
 • Gdańsk 30.11-1.12.2024
 • Bydgoszcz 14-15.12.2024

Szkolenie obejmuje wiedzę teoretyczną w zakresie anatomii i fizjologii core oraz związanych z kresą mięśni dna miednicy, a także połączeń funkcjonalnych w ciele, zaburzeń czynnościowych kresy, zmianach w ciele kobiety w okresie ciąży i połogu oraz zmianach związanych z treningiem sportowym w obrębie kresy białej.

Zdobędziesz umiejętności praktyczne badania manualnego, wnioskowania klinicznego, badania narzędziowego, wykorzystania elektrostymulacji, podstaw USG, terapii sprzętowej oraz techniki pracy manualnej z pacjentkami z rozejściem mięśnia prostego brzucha.

Po szkoleniu będziesz umiał/-a wykorzystać skale diagnostyczne do oceny stanu klinicznego pacjentki i na ich bazie zaplanować i poprowadzić terapię.

Będziesz umiał/-a wdrożyć odpowiedni protokół pracy z pacjentami, uwzględniający aktualny stan zdrowia i możliwości fizyczne. Będzie znał/-a i wykorzystywał/-a ćwiczenia fizyczne, z uwzględnieniem treningu siłowego do uzyskania poprawy funkcji mięśni brzucha u pacjentów.

Szkolenie obejmuje holistyczne podejście do problemu diastazy.

Program

Dzień 1

 1. Definicja rozejścia, czynniki ryzyka, warunki powstania.
 2. Funkcja core dla prawidłowego działania kresy. Anatomia i fizjologia ściany brzucha i mięśni dna miednicy powiązanych z kresą białą.
 3. Badanie postawy ciała dla potrzeb pracy z diastazą.
 4. Normy funkcjonalne kresy białej, badanie statyczne i dynamiczne.
 5. USG  kresy przez powłoki brzuszne.
 6. Techniki  globalne i lokalne w terapii rozejścia.
 7. Praca manualna i techniki wspomagające w okresie ciąży i połogu.

Dzień 2

 1. Ćwiczenia wolne oraz ćwiczenia z wykorzystaniem drobnego sprzętu w korekcji funkcji kresy białej.
 2. Techniki i urządzenia wspomagające pracę z rozejściem:
  1. terapia tecar,
  2. taping,
  3. elektrostymulacja,
  4. biofeedback,
  5. techniki osteopatyczne
20 godz. (2 dni)
cena: cena promocyjna 1450 zł (promocja do 26.06.2024) cena regularna 1650 zł

KURSANT OTRZYMUJE:

 • materiały szkoleniowe
 • certyfikat w języku polskim i angielskim

MIEJSCE i GODZINY

Uczestnicy zostaną poinformowani mailowo o dokładnym miejscu i godzinach szkolenia.

Zobacz również inne kursy:

Zapisz się na kurs

Wybierz miasto i termin kursu

  Zapisz się na kurs
  Uwaga! Certyfikat/faktura ze szkolenia będzie wystawiany/-a zgodnie z danymi podanymi w formularzu. Prosimy o dokładne sprawdzenie poprawności wprowadzonych danych, aby mieć pewność, że wszystkie informacje organizacyjne dotyczące szkolenia dotrą do Państwa, a na certyfikacie i fakturze będą widniały właściwe dane. W przypadku wprowadzenia błędnych danych lub braku ich aktualizacji, za wydanie poprawnych duplikatów dokumentów pobierana jest opłata w wysokości 50 zł.


  Dane do faktury (PRACODAWCY):

  Podanie danych w zakresie wykształcenia oraz danych wykraczających poza zakres wymagany przepisami prawa tj. określonych w formularzu zgłoszeniowym jest dobrowolne, przy czym podanie ich i nie wyrażenie zgody na przetwarzanie uniemożliwi udział w procesie rekrutacji.

  Przyjąłem/Przyjęłam do wiadomości, że w każdej chwili przysługuje mi prawodo wycofania zgody na przetwarzanie moich danych osobowych. Cofnięcie zgody niebędzie wpływać na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie mojej zgody przed jej wycofaniem.

  Sprawdź dostępne terminy kursów i warsztatów.

  Jeśli chcesz pracować z pacjentkami uroginekologicznymi, kobietami w ciąży i po porodzie, zapraszamy na nasz kurs: rozejście mięśnia prostego brzucha – diagnostyka i terapia. To specjalistyczne szkolenie stacjonarne,  na którym zdobędziesz wiedzę w zakresie rozejścia mięśnia prostego brzucha oraz przepukliny kresy białej. Serdecznie zapraszamy do zapisów!

  Rozejście mięśnia prostego brzucha – zakres kursu

  Nasze szkolenie jest przeznaczone dla osób, które pracują jako fizjoterapeuta, trener personalny, medyczny lub terapeuta dna miednicy, i chcą pomagać kobietom z rozejściem mięśnia prostego brzucha. Podczas zajęć kursanci:

  • zdobywają wiedzę teoretyczną na temat takich zagadnień jak anatomia i fizjologia core, zaburzenia czynnościowe kresy, mięsień prosty brzucha w ciąży i podczas połogu, normy funkcjonalne kresy białej,
  • nabywają umiejętności praktyczne: uczą się m.in. badania manualnego, narzędziowego, podstaw USG, metod pracy manualnej z pacjentkami,
  • poznają techniki i urządzenia wspomagające pracę z rozejściem mięśnia prostego brzucha, a także ćwiczenia fizyczne, które umożliwiają poprawę funkcji mięśni brzucha.

  Dzięki szkoleniu będziesz w stanie dokonywać trafnej oceny stanu pacjentek, które zmagają się z bólem mięśnia prostego brzucha w ciąży, a także planować i prowadzić terapię.

  Czym wyróżniają się nasze kursy?

  Jeśli interesuje Cię rozejście mięśnia prostego brzucha i leczenie pacjentów z zaburzeniami w obrębie kresy białej, nasz kurs to odpowiedni wybór. Szkolenie ma na celu przekazanie wiedzy i umiejętności, które można natychmiast zastosować w pracy. Zapewniamy:

  • wysoki poziom merytoryczny – kurs prowadzi mgr Agnieszka Bachorz, doświadczona specjalistka fizjoterapii,
  • możliwość uzyskania dofinansowania szkolenia – udzielamy bezpłatnego wsparcia w dopełnieniu formalności,
  • rozbudowaną ofertę – prowadzimy kursy dla fizjoterapeutów o różnych zainteresowaniach zawodowych.

  W Odnovie od lat skutecznie wspieramy rozwój zawodowy fizjoterapeutów z całego kraju. Wybierając nasze kursy stacjonarne dla fizjoterapeutów, inwestujesz w profesjonalizm i jakość. Zapraszamy do zapisów, a w razie pytań prosimy o kontakt.

   

  ×
  Dofinansowanie kursów
  Strefa kursanta