ZOGA Therapy w logopedii i neurologopedii
Kurs dla fizjoterapeutów logopedów, masażystów, neurologopedów, osteopatów, lekarzy.
Opis kursu
Praktyczny kurs uczący technik manualnych wspierających terapię orofacjalną dzieci w obszarze głowy, twarzy i szyi.
Cena regularna: 1999 zł (Od 2026 – 2 200 zł)
TERMINY
- Warszawa 02-03.12.2025 - ostatnie 1 miejsce
- Rzeszów 09-10.05.2026
- Warszawa 27-28.06.2026
- Kraków 11-12.07.2026
- Bydgoszcz 29-30.08.2026
- Łódź 10-11.10.2026
- Katowice 28-29.11.2026
- Warszawa 19-20.12.2026
Praktyczne szkolenie, które realnie zmienia efektywność terapii – dwudniowy kurs Zoga therapy w logopedii i neurologopedii. Szkolenie skoncentrowane jest na pracy strukturalnej w obrębie twarzoczaszki, głowy i szyi. 90% programu stanowi praktyka – dzięki czemu uczestnicy od razu mogą wykorzystać zdobytą wiedzę w swojej pracy.
Podczas kursu:
- poznasz strategie pracy strukturalnej z dziećmi z dysfunkcjami orofacjalnymi,
- nauczysz się technik manualnych przygotowujących pacjenta do terapii funkcjonalnej,
- odkryjesz metody wspomagające regulację dysfunkcji w terapii ustno-twarzowej,
- zobaczysz, jak pracować w kontekście wad zgryzu, zaburzeń artykulacyjnych oraz funkcji prymarnych.
To kurs, który nie tylko poszerzy Twoje kompetencje, ale przede wszystkim da Ci konkretne narzędzia do skuteczniejszej pracy terapeutycznej.
W 2026 roku kurs prowadzi Roksana Wrona.
Dwudniowy kurs Zoga Therapy w logopedii i neurologopedii to praktyczne szkolenie skupione na pracy strukturalnej w obrębie twarzoczaszki, głowy i szyi. Szkolenie ma charakter intensywnie praktyczny, które od razu można wykorzystać w pracy terapeutycznej.
Program
- Warszawa 02-03.12.2025 - ostatnie 1 miejsce
- Rzeszów 09-10.05.2026
- Warszawa 27-28.06.2026
- Kraków 11-12.07.2026
- Bydgoszcz 29-30.08.2026
- Łódź 10-11.10.2026
- Katowice 28-29.11.2026
- Warszawa 19-20.12.2026
- Szczegółowa anatomia danego obszaru.
- Nauka palpacji struktur obszaru ustno-twarzowo- czaszkowo- szyjnego.
- Nauka oceny funkcji poprzez proste testy ruchowe obszaru orofacjalnego.
- Techniki uwalniania mięśniowo – nerwowo – powięziowego okolic ust, twarzy, wnętrza jamy ustnej, głowy i szyi.
- Praca nad wzorcami występującymi w obszarze połączenia głowowo- szyjnego i struktur czaszki.
- Strategie do pracy z blizną wewnątrz ust.
- Zajęcia ruchowe eksplorujące potencjał ruchowy w obszarze ustno – twarzowym i szyjnym.
- Ćwiczenia uwzględniające obszar ustno – twarzowy, które mogą być zalecane pacjentom w formie pracy do domu.
- Manualna praca na cylindrze powięziowym odcinka szyjnego kręgosłupa w celu zrównoważenia struktury i funkcji tego obszaru.
- Manualna praca w obszarze mięśni mimicznych, mięśni mastykacji, mięśni dna jamy ustnej, mięśni nadgnykowych i mięśni podgnykowych.
KURSANT OTRZYMUJE:
- materiały szkoleniowe
- certyfikat ukończenia kursu
MIEJSCE i GODZINY
Uczestnicy zostaną poinformowani mailowo o dokładnym miejscu i godzinach szkolenia.
Zobacz również inne kursy:
Zapisz się na kurs
Wybierz miasto i termin kursu
Sprawdź dostępne terminy kursów i warsztatów.
Zoga – terapia, która łączy wiedzę z zakresu anatomii, manualnej pracy z tkankami i ruchu – od kilku lat zyskuje ogromną popularność w środowisku terapeutów. Coraz częściej wykorzystywana jest także w pracy z dziećmi i dorosłymi w gabinetach logopedów i neurologopedów. Metoda pozwala lepiej zrozumieć wzajemne zależności pomiędzy strukturą a funkcją, co w praktyce przekłada się na skuteczniejsze wspieranie terapii orofacjalnej. Dwudniowy kurs Zoga Therapy w logopedii i neurologopedii w Odnovie to propozycja dla osób, które chcą realnie zwiększyć efektywność swoich działań terapeutycznych. Zapraszamy do zapisów.
Zoga Therapy w logopedii i neurologopedii. Czego się nauczysz?
Zoga Therapy w logopedii i neurologopedii to intensywny kurs, łączący manualne techniki pracy z twarzoczaszką, szyją i głową z wiedzą logopedyczną i neurologopedyczną. Został przygotowany dla logopedów, neurologopedów, fizjoterapeutów, osteopatów oraz innych specjalistów pracujących z obszarem ustno–twarzowym. Program obejmuje szczegółową anatomię, naukę palpacji i ocenę funkcji poprzez testy ruchowe, a także naukę technik uwalniania mięśniowo–nerwowo–powięziowego w obrębie ust, twarzy, wnętrza jamy ustnej, głowy i szyi.
Podczas zajęć uczestnicy poznają strategie pracy z dziećmi z dysfunkcjami orofacjalnymi, techniki przygotowujące pacjenta do terapii funkcjonalnej, a także metody wspomagające regulację dysfunkcji w terapii ustno-twarzowej. Omawiane są również przykłady pracy z wadami zgryzu, zaburzeniami artykulacyjnymi oraz funkcjami prymarnymi. To kurs, który nie tylko poszerza kompetencje, ale daje konkretne narzędzia do skuteczniejszej terapii. Jeśli chcesz rozwijać swój warsztat w obszarze, jakim jest Zoga, sprawdź też pozostałe kursy z naszej oferty – prowadzimy kursy stacjonarne dla fizjoterapeutów zainteresowanych również innymi zastosowaniami metody.
Zoga – terapia w logopedii i neurologopedii. Dlaczego warto wybrać nasz kurs?
Szkolenie z Zoga Therapy – podobnie jak inne kursy z naszej oferty – ma praktyczny charakter. Aż 90% programu to ćwiczenia manualne i ruchowe, które można od razu wdrożyć w pracy z pacjentami. Uczestnicy uczą się m.in. manualnej pracy na cylindrze powięziowym odcinka szyjnego, technik na mięśniach mimicznych, mastykacyjnych, nadgnykowych i podgnykowych oraz strategii pracy z blizną wewnątrz ust. Po ukończeniu szkolenia można od razu zastosować poznane metody w gabinecie logopedycznym, neurologopedycznym lub fizjoterapeutycznym. Nasze kursy dla fizjoterapeutów kompleksowo przygotowują do pracy z pacjentem.
Szkolenie prowadzi Wojciech Cackowski – fizjoterapeuta, certyfikowany terapeuta metody ATSI i certyfikowany instruktor Anatomy Trains, twórca koncepcji Zoga Movement. Jego doświadczenie kliniczne i dydaktyczne sprawia, że szkolenie ma bardzo wysoki poziom merytoryczny. Co ważne, uczestnicy otrzymują materiały szkoleniowe oraz certyfikat ukończenia kursu. Istnieje także możliwość uzyskania dofinansowania z KFS i BUR, co ułatwia inwestycję w rozwój zawodowy. Jeśli interesuje Cię Zoga – terapia w logopedii i neurologopedii – i chcesz uczyć się od najlepszych, zapraszamy do zapisów.
