ZOGA Movement Introduction
Kurs dla fizjoterapeutów specjalizujących się w różnych dziedzinach od medycyny sportowej, ortopedii urazowej i zachowawczej, terapeutów ruchowych i manualnych, techników masażystów, trenerów i nauczycieli ruchowych, instruktorów jogi i fitness oraz studentów w/w kierunków.
Opis kursu
Szkolenie wprowadzające, które łączy ruch i interwencje manualne w celu poprawy swobody i równowagi ciała, bazując na koncepcji Anatomy Trains.
Cena: 2 800 zł
TERMINY
- Bydgoszcz 23-25.05.2025
- Biłgoraj 31.05-01.06.2025 - szkolenie zamknięte
- Szczecin 06-08.06.2025
- Katowice 05-07.09.2025
- Gorzów Wielkopolski 17-19.10.2025
- Łódź 14-16.11.2025
- Bydgoszcz 12-14.12.2025
Podczas tego szkolenia uczestnicy zapoznają się z podstawowymi zasadami pracy w metodzie Zoga Movement. Przedstawiona zostanie im koncepcja relatywnego ruchu tkanek oraz jego wpływu na reakcje łańcuchowe w stawach, które warunkują możliwość swobodnego ruchu. Poznają również podstawy analizy posturalnej oraz analizy biomechanicznej ciała w ruchu. Kolejnym krokiem będzie doświadczenie tego, w jaki sposób poprzez odpowiednio zaprojektowane sekwencje ruchowe uzyskiwać zmiany w organizacji przestrzennej ciała w grawitacji oraz przywracanie większej ilości potencjału ruchu w swoim ciele i ciele pacjenta.
Dodatkowo uczestnicy szkolenia zapoznają się ze skutecznymi technikami manualnymi i technikami wspomagania ruchu, które pomogą im osiągać lokalne i globalne zmiany w układzie biomechanicznym ciała swoich pacjentów.
Zoga Movement to nowy sposób myślenia o biomechanice ludzkiego ciała i o tym, jak ruch wpływa na relacje między wszystkimi strukturami anatomicznymi w stosunku do siebie i do grawitacji. To koncepcja, która zaczyna od oceny przez zniesienie ograniczeń i zwiększenie możliwości zadbania o ciało w każdym jego aspekcie.
Zoga jest koncepcją terapeutyczną opracowaną przez Wojciecha Cackowskiego. Jest metodą opartą na ruchu wspomaganym interwencjami manualnymi, która jest skierowana do każdego kto chce osiągnąć swobodę i świadomość ruchu oraz postawy we wszystkich wymiarach doświadczając go w pełnej formie. Poddaje próbie wszystkie możliwe relacje ciała do grawitacji i tworzy wiele globalnych i lokalnych wektorów ruchu dostępnych w ciele. Używa mapy Taśm Anatomicznych (Anatomy Trains) do kierowania procesem biomechanicznych interwencji wokół tensegracyjnego systemu powięziowego.
Asany Jogi są testami funkcjonalnymi i pozycjami wywołującymi różne wektory pociągania pomiędzy różnymi warstwami powięziowymi.
Zoga jest zaprojektowana dla wspierania i osiągania celów integracji strukturalnej i stworzenia trwałej zmiany wzorca w organizacji systemu mięśniowo – powięziowego w ludzkim ciele.
Zoga może przybierać formę:
- indywidualnej podróży przez samoeksplorację i doświadczanie rozwoju własnego ciała przez proces samoedukacji,
- praktykowania w formie grupowych zajęć ruchowych z Instruktorem Metody Zoga Movement,
- indywidualnej terapii w formie sesji jeden na jeden z Certyfikowanym Terapeutą Zoga Movement
Zoga Multidimensional Movement jest szkoleniem praktycznym, na którym doświadczysz i nauczysz się:
- umiejętności czytania ciała oraz odnajdywania ograniczeń w ślizgu tkankowym;
- używania i kierowania ruchem w celu uzyskania efektywnego i zbalansowanego funkcjonowania w grawitacji aby osiągnąć równowagę i zminimalizować ilość zużywanej energii;
- umiejętności wykonywania skutecznych interwencji manualnych przywracających swobodny ruch warstw powięziowych względem siebie.
Na szkoleniu Zoga Multidimensional Movement dowiesz się:
- jak poszczególne warstwy powięzi wpływają wzajemnie na siebie;
- jak przebiegają taśmy powięziowe wg. koncepcji Anatomy Trains;
- jak taśmy anatomiczne i ich składowe reagują na rozciąganie, napięcie i pociąganie;
- jak poszczególne asany wytwarzają rozciąganie elementów taśm anatomicznych i wytwarzają ślizg między określonymi warstwami tkanek;
- jak używać oceny posturalnej i funkcjonalnej, które prowadzą do tworzenia strategii zabiegowych;
- jak pomóc klientom i pacjentom odnajdywać ruch w obszarach gdzie przestał się on odbywać;
- jak używać interwencji manualnych dla wspomagania przywrócenia prawidłowego ślizgu pomiędzy warstwami taśm anatomicznych.
Program
- Bydgoszcz 23-25.05.2025
- Biłgoraj 31.05-01.06.2025 - szkolenie zamknięte
- Szczecin 06-08.06.2025
- Katowice 05-07.09.2025
- Gorzów Wielkopolski 17-19.10.2025
- Łódź 14-16.11.2025
- Bydgoszcz 12-14.12.2025
Dzień I
- Powitanie i wprowadzenie.
- Historia koncepcji ZOGA Multidimensional Movement.
- Pomiar postawy – mapa ciała dla ruchu w różnych pozycjach wyjściowych – ocena i dokumentacja
- Zasady bezpieczeństwa.
- Wprowadzająca sekwencja ruchowa – ćwiczenia oddechowe, skupienie, autokorekcja, palpacja ciała.
- Taśma powierzchowna przednia TPP – sekwencja ruchowa.
- TPP – anatomia i wydarzenia kluczowe, ocena i analiza.
- Ćwiczenia w parach – asekuracja, wspomaganie i prowadzenie ruchu.
Dzień II
- Pytania i powtórka TPP.
- Taśma powierzchowna tylna TPP – sekwencja ruchowa.
- TPT – anatomia i wydarzenia kluczowe, ocena i analiza.
- Ćwiczenia w parach – asekuracja, wspomaganie i prowadzenie ruchu.
- Taśma boczna TB – sekwencja ruchowa.
- TB – anatomia i wydarzenia kluczowe, ocena i analiza.
- Ćwiczenia w parach – asekuracja, wspomaganie i prowadzenie ruchu.
Dzień III
- Pytania i powtórka TPT i TB.
- Taśma spiralna – sekwencja ruchowa.
- TS – anatomia i wydarzenia kluczowe, ocena i analiza.
- Ćwiczenia w parach – asekuracja, wspomaganie i prowadzenie ruchu.
- Taśma głęboka TG – sekwencja ruchowa.
- TG – anatomia i wydarzenia kluczowe, ocena i analiza.
- Ćwiczenia w parach – asekuracja, wspomaganie i prowadzenie ruchu.
- Pytania i powtórka.
- Zakończenie szkolenia.
KURSANT OTRZYMUJE:
- materiały szkoleniowe
- certyfikat ukończenia kursu
MIEJSCE i GODZINY
Uczestnicy zostaną poinformowani mailowo o dokładnym miejscu i godzinach szkolenia.
Zobacz również inne kursy:
Zapisz się na kurs
Wybierz miasto i termin kursu
Sprawdź dostępne terminy kursów i warsztatów.
Chcesz dowiedzieć się, na czym polega Zoga Movement? Kurs, który organizujemy, stanowi praktyczne wprowadzenie do metody łączącej ruch z interwencjami manualnymi. Szkolenie pozwala lepiej zrozumieć relacje między strukturami anatomicznymi oraz ich wpływ na swobodę i równowagę ciała. Podczas zajęć poznasz podstawy analizy posturalnej i biomechanicznej, a także nauczysz się wykorzystywać odpowiednio dobrane techniki pracy, tak by skutecznie wspierać terapię pacjentów. Zapraszamy do zapisów.
Czego nauczysz się na szkoleniu Zoga Movement Introduction?
Szkolenie Zoga Movement Introduction skupia się na praktycznym zastosowaniu metody w pracy z pacjentami. W trakcie zajęć poznasz koncepcję relatywnego ruchu tkanek i jego wpływu na reakcje łańcuchowe w stawach, co pozwoli Ci lepiej oceniać wzorce ruchowe i postawę ciała. Nauczysz się także analizy posturalnej oraz analizy biomechanicznej ciała w ruchu.
Na kursie Zoga Movement Introduction przedstawiamy techniki manualne i techniki wspomagania ruchu, które umożliwiają osiąganie zmian w układzie biomechanicznym. Wiedza i umiejętności zdobyte na szkoleniu ułatwią Ci pracę z pacjentami, zwłaszcza osiąganie celów integracji strukturalnej i modyfikację wzorców w organizacji systemu mięśniowo-powięziowego.
Zoga Movement – kurs na najwyższym poziomie
Dlaczego warto zapisać się na nasze szkolenie wprowadzające do metody Zoga Movement? Kurs prowadzi dr n. med. Grzegorz Srokowski – specjalista w dziedzinie fizjoterapii i certyfikowany instruktor Zoga Multidimensional Movement. Jego doświadczenie oraz dogłębna znajomość metody gwarantują wysoki poziom merytoryczny zajęć. Program Zoga Movement Introduction obejmuje zarówno teorię, jak i intensywne ćwiczenia praktyczne, dzięki czemu uczestnicy mają szansę całościowo przygotować się do pracy z pacjentami.
Co jeszcze wyróżnia nasze kursy dla fizjoterapeutów? Możliwość ubiegania się o dofinansowanie z Krajowego Funduszu Szkoleniowego oraz Bazy Usług Rozwojowych. Udzielamy bezpłatnego wsparcia w przygotowaniu niezbędnej dokumentacji. Wybierz Odnovę i przekonaj się, dlaczego nasze kursy stacjonarne dla fizjoterapeutów cieszą się tak dobrymi opiniami.