Skip to content
Kurs stacjonarny

Terapia dziecka urodzonego przedwcześnie

Kurs dla fizjoterapeutów, lekarzy, położnych, neurologopedów, pedagogów, terapeutów zajęciowych, studentów wyżej wymienionych kierunków.

Wybierz termin
Zapisz się na kurs

Opis kursu

Kurs przygotowuje do diagnozy i oceny problemów klinicznych pacjentów przedwcześnie urodzonych oraz wyposaża w narzędzia diagnostyczne i terapeutyczne do pracy z wcześniakiem.

Cena: 1 390 zł
Czas trwania: 16 godzin dydaktycznych | 2 dni

TERMINY

 • Kraków 2-3.03.2024
 • Bydgoszcz 28-29.09.2024
 • Warszawa 14-15.12.2024

To  unikatowe szkolenie ze względu na całościowe spojrzenie na rozwój dziecka przedwcześnie urodzonego z różnych punktów widzenia, nie tylko pod kątem mięśni i ruchu.

Uczestnicy zdobędą holistyczną wiedzę na temat wcześniaka, możliwych konsekwencji dotyczących przedwczesnego porodu, teorii rozwojowych, konsekwencji wcześnie uszkodzonego mózgu.

Na szkoleniu podejmiemy temat dotyczący zaburzeń sensorycznych, z którymi dzieci przedwcześnie urodzone mierzą się oraz skupimy się na asymetrii, z którą bardzo często rodzice wcześniaków zgłaszają się do specjalistów.

Uczestnicy po szkoleniu będą posiadali warsztat praktyczny do handlingu małego dziecka, pozycjonowania wcześniaka, wsparcia posturalnego zarówno do karmienia jak i zabawy. Poczują na sobie wzorce ruchowe dziecka przedwcześnie urodzonego oraz prace poprzez różne punkty kontroli do zdobywania funkcji motorycznych.

Uczestnicy po szkoleniu będą w stanie poprowadzić rodziców w aspekcie wsparcia samoregulacji ich przedwcześnie urodzonego dziecka. Poznają także strategie do wczesnej pracy z dzieckiem.

Szkolenie pozwoli szerzej spojrzeć na problemy dziecka przedwcześnie urodzonego i właściwie zaplanować interwencje adekwatnie do indywidualnych potrzeb wcześniaka.

Program

Dzień 1

 1. Wcześniactwo – charakterystyka, możliwe konsekwencje, teorie rozwojowe w odniesieniu do rozwoju układu nerwowego.
 2. Konsekwencje wczesnego uszkodzenia mózgu, przyczyny problemów rozwojowych dzieci przedwcześnie urodzonych.
 3. Wczesna diagnostyka według Evidence-Based Medicine, wytyczne diagnostyczne w odniesieniu do wcześniaka.
 4. Warsztat praktyczny.

Dzień 2

 1. Aspekt sensoryczny w rozwoju dziecka przedwcześnie urodzonego.
 2. Samoregulacja, objawy, wparcie, strategie.
 3. Wczesna interwencja w odniesieniu do dziecka przedwcześnie urodzonego.
16 godz. (2 dni)
cena: 1390 zł

KURSANT OTRZYMUJE:

 • materiały szkoleniowe
 • certyfikat w języku polskim i angielskim

MIEJSCE i GODZINY

Uczestnicy zostaną poinformowani mailowo o dokładnym miejscu i godzinach szkolenia.

Zobacz również inne kursy:

Zapisz się na kurs

Wybierz miasto i termin kursu

  Zapisz się na kurs

  Dane do faktury (PRACODAWCY):

  Podanie danych w zakresie wykształcenia oraz danych wykraczających poza zakres wymagany przepisami prawa tj. określonych w formularzu zgłoszeniowym jest dobrowolne, przy czym podanie ich i nie wyrażenie zgody na przetwarzanie uniemożliwi udział w procesie rekrutacji.

  Przyjąłem/Przyjęłam do wiadomości, że w każdej chwili przysługuje mi prawodo wycofania zgody na przetwarzanie moich danych osobowych. Cofnięcie zgody niebędzie wpływać na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie mojej zgody przed jej wycofaniem.

  Sprawdź dostępne terminy kursów i warsztatów.

   

  Chcesz pracować z wcześniakami i pomagać im w prawidłowym rozwoju? Zapisz się na kurs terapia dziecka urodzonego przedwcześnie w Odnovie. W trakcie szkolenia poznasz aktualne praktyki terapeutyczne i nauczysz się diagnozy oraz oceny problemów klinicznych wcześniaków. Kurs wyposaży Cię w niezbędne podstawy teoretyczne, a także umiejętności praktyczne – to doskonała inwestycja we własny rozwój zawodowy.

  Terapia dziecka urodzonego przedwcześnie – co obejmuje kurs?

  Kompleksowa terapia dzieci urodzonych przedwcześnie to 2-dniowy kurs stacjonarny, na którym poruszane są takie zagadnienia jak:

  • charakterystyka wcześniactwa,
  • teorie rozwojowe w odniesieniu do rozwoju układu nerwowego,
  • przyczyny problemów rozwojowych wcześniaków,
  • wczesna diagnostyka według Evidence-Based Medicine,
  • aspekt sensoryczny w rozwoju wcześniaków,
  • wczesna interwencja w odniesieniu do dziecka przedwcześnie urodzonego.

  Podczas kursu uczestnicy zdobywają umiejętności, które pozwalają na samodzielną ocenę problemów pacjenta i wdrożenie adekwatnej terapii. Szkolenie pozwala szerzej spojrzeć na problemy przedwcześnie urodzonych dzieci i właściwie planować interwencje – adekwatnie do indywidualnych potrzeb wcześniaków. Daje też podstawę do pomocy rodzicom w zakresie wsparcia samoregulacji ich przedwcześnie urodzonego dziecka.

  Na kursie poruszane są różne tematy istotne z punktu widzenia specjalisty, takie jak zaburzenia sensoryczne, z którymi mierzą się przedwcześnie urodzone dzieci. Program obejmuje też m.in. zagadnienie asymetrii, z którym rodzice często zgłaszają się do lekarzy i fizjoterapeutów.

  Odnova – gwarancja satysfakcji z kursu

  Dlaczego warto zaufać Odnovie? Jest wiele powodów, by zainwestować w organizowany przez nas kurs kompleksowa terapia wcześniaków – poniżej znajdziesz najważniejsze z nich.

  • Wysoki poziom merytoryczny – kurs prowadzi mgr Beata Wasicka, doświadczona fizjoterapeutka, instruktorka koncepcji NDT Bobath.
  • Duża dawka praktyki – koncentrujemy się na umiejętnościach, które mogą być natychmiast zastosowane w codziennej pracy terapeuty: technikach diagnostycznych i terapeutycznych wykorzystywanych przy problemach klinicznych o różnym podłożu.
  • Możliwość uzyskania dofinansowania szkolenia – udzielamy bezpłatnego wsparcia w formalnościach: wypełnieniu wniosków, skompletowaniu dokumentów i rozliczeniu.

  Odnova to pewny wybór, a nasze szkolenia cieszą się bardzo dobrymi opiniami. Zachęcamy, by sprawdzić wszystkie kursy z fizjoterapii z naszej oferty.

   

  ×
  Dofinansowanie kursów
  Strefa kursanta